» »

Digitalni fotoaparat kot web kamera?

Digitalni fotoaparat kot web kamera?

Stajerc ::

Torej imam en starejši digitalni fotoaparat Kodak DX3600 z katerim lahko delam fotografije in snemam filme z zvokom. Ima pa tudi usb izhod za povezavo z računalnikom.

Zanima me pa ker zaenkrat google ni dal zadovoljivega rezultata če se da ta fotoaparat predelati v web kamero preko usb vodila.

Programi za delo z web kamerami ga seveda ne prepoznajo ker ni inštaliran sem pa našel nekaj kaj bi naj delalo na linuxih. Gre pa z njihovim softwarom prenašati slike in filme preko tega kabla na računalnik brez težav.

A se je kdop ukvarjal tud z kakim drugim modelom in mu je to uspelo z kakim trikom?
Have a nice day.

;-) ::

Ja, samo ne z usb kablom, ampak z kablom tistim da sliko pokaže na TV direkt(nevem kak se reče).

Na eni strani ga priklopim v aparat (taki konec kot na slušalkah) potem pa na TV kartico(2 kabla prideta ven-za zvok in sliko) in nato na TV kartici izberem pač aux oz av ali bilokaj pač to je in zaprem program za tv. odprem msn in špila.

razložil sem precej butasto (ker nevem kak se reče tistim kablom). Je pa tudi precej butast način:D Če hočeš lahko poslikam :D drug teden mam čas.

bzp ::

Bucke. Tud z USB kablom se da, brez tv-tunerja in podobne navlake. Jest sm to delal na Canonu A80, najprej rabis program da se zna prek USBja zvezat s fotko in dobit sliko (lahko pol tud softwersko do dolocene mere krmilis vse skupej), pol pa se program da ti to sliko predstavi drugim programom kot webcam.
Googlaj dalje, ker se imen programov ne spomnim, je pa cisto mozno da s tvojo fotko zadeva ne bo delovala.

edit: sm vedu da sm nekje ze videl kratek povzetek vsega skupej ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

Stajerc ::

Zgleda da ni podpore. Oziroma ni nikjer driverja za moj fotoaparat in zato sam software nima kaj zaznat (psremote in softcam).

Škoda.

Varianta z tv kartico pa ne pride v poštev. Sem mislil pač če gre preko USB ja pa nič nebo.
Have a nice day.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425990 (3580) francek1
»

mini dv

Oddelek: Zvok in slika
111458 (1345) oberskitona
»

digitalni fotoaparat=WebCam

Oddelek: Strojna oprema
133111 (2640) hihitavc
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113279 (2981) pivmik
»

kamera je:) - ZVOKA ni!

Oddelek: Zvok in slika
71192 (1101) pivmik

Več podobnih tem