» »

Znane nove specifikacije za prihajajoči G80

Znane nove specifikacije za prihajajoči G80

Daily Tech - Na DailyTech-u so objavili podrobnejše informacije o naslednji generaciji grafičnih procesorjev giganta nVidia. G80 bo širši množici poznan kot model 8800, in sicer bo najmočnejši iz te serije nadaljeval tradicijo z oznako GTX, medtem ko so "oskubljeni" verziji GT dodali črko S, znani kot GTS še iz časov serije Geforce2. G80 začuda ne bo preklopil na četrto generacijo DDR pomnilnika, kot so to že storili pri najmočnejšem ATi-jevem predstavniku, temveč bo po informacijah DailyTech-a nadaljeval z GDDR3. Model GTX se bo ponašal s kar 768MB 900MHz pomnilnika, ki bo prenašal podatke po 384 bitnem vodilu (cca. 86GB/s), medtem ko bo GPU tiktakal pri 575MHz ter bo imel na voljo kar 128 unified shader-jev, navitih na 1350MHz. GTS bo po drugi strani ne samo odvit na 500MHz ter olajšan za 32 senčilnikov, delujočih pri 1200 meganihajih, temveč bo tudi pomnilniško okrnjen na še vedno ogromnih 640MB, ki bo podatke prenašal po 320 bitnem vodilu.

Sem že prav radoveden, kako bo Alan Wake tekal okoli na takem stroju...

28 komentarjev

stock ::

Usak tedn pridejo nove informacije, usi debelo gledamo in...sparamo/
Kaj je pa res pa....? 128 shader-jev.. bo baje prislo prou v Dx10 (smo prebrali clanek Cudezno popotovanje skozi graficni cevovod)

RedStar ::

Mene predvsem zanima, kakšne bojo razlike v DX9 med G70 in G80. Če se bo izkazalo, da so dosti boljše in hitrejše se jih IMHO splača kupit, če ne pa je najbolje počakat da jim cene padejo in zankrat ostat na G70. Saj razen za Visto in nekaj bodočih iger, sploh ne bo potrebno kupiti nove G80 takoj ker bodo igre delovale dobro tudi na DX9 (primer Crysis).

Je že kdo mogoče zasledil na netu te razlike me G70 in G80 glede DX9?

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

d0rK ::

Lahka kksn dork k skos to spremla, pove kok se (ce se) te specikifacije kej razlikujejo od prejsnih?


Torej, kok so nalagal po domac.

Smeagol ::

Naslednji mesec naj bi bilo to na voljo? Super.
Upam da bo tudi kaj v srednjem razredu ne sam 100k in vec.

JIM22 ::

Kok sem jest na tekočem, so zdej pršli ven samo prvi primerki. Ne vem če so kje primerjal G70 z G80 v DX9.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

simnov ::

ja z zdaj čisto zmedi od kdaj imajo shaderji megahertzr

mene zanima koliko ima cevovodov in shaderjev ati jih ima 16/48

Dr_M ::

sej pise "128 unified shader-jev".
in ja, frekvence so lahko razlicne. sej so tut pri G7x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

cant wait :D

keber ::

Mene bolj zanima varianta v stilu 8600 GT (če se bo tako imenovala). Ker 8800 v katerikoli inačici bo sigurno drag za popiz... :|. Seveda pa tisti, ki vsako leto kupijo novo kartico za najmanj 100 jurjev (oz jim da mama denarčka :D) še s tem ne bodo zadovoljni.

RC14 ::

Mene predvsem zanima, kakšne bojo razlike v DX9 med G70 in G80.

To tudi mene zanima in sem res radoveden, kakšna bo razlika v DX9. med G71 in G80 ?

Sicer pa moje mnenje je, da se teh prvih primerkov ne splača kupiti, bodo zelo drage, treba bo tudi visto nabavit, pa še iger ne bo kaj dosti na DX10, za eno al pa dve igri pa se ne splača dajat 100k+ za grafo.
Pa še naslednja karta, torej izboljšana varijanta teh prvih primerkov (predvidevam 8900 GTS), bo 99,9% imela GDDR4 ram , pa še kakšna druga izboljšava bo, pa še iger se bo do takrat nekaj nabralo, da bomo uživali v DX10.


Kaj pa je z R600, bo spet zamudil pol leta?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

LedStorm+++ ::

Ja, a kolko bo pa ta gf 8 nucou? Bo šou v atx al ne? Če ne eno in drugo bom tško vzozv. Pr prvih primerkih pa nism še višn, prej vzamem gf 7 in počakam neki mescov in kaka je od drugih in da se spusti cena. ;)
Pingvin :-)

GaS ::

Lahko se vsaj malo bolj potrudis pisati slovnicno pravilno, kaj pravis? Ni tako tezko. Drugace bo pa tale G80 po najnovejsih:D informacijah podpirala 128-bitni HDR ter kot prva single-core graficna 16x AA.

papameneger ::

Alo
kaj tote grafe bodo podpirale igranje dx9 igric ker pol ne nameravan kupit ce ne bojo ce pa bojo pa za bozic eno pocim not pa naj bo kar bo


lp

GaS ::

Seveda da bodo. Za vse nazaj plus DXX. Tako da kar naroci. Preden jih zmanjka:D

papameneger ::

ne res imam prisparanih 500 evrov za en napajalnik pa grafo




lp

Hux ::

ftakni ti toto grafo k tvojemu celeronu pa bo :D

papameneger ::

Pol si rajsi kupim geforce 2 ker so super stvarca


lp

krho ::

Bom nekaj drugega nalimal semle iz dan starejše novičke (Power req.):
BTW: dolžina GTX verzije je malenkost manj kot 28cm, GTS 23cm.
The marketing material included with the card claims NVIDIA requires at least a 450W power supply for a single GeForce 8800GTX, and 400W for the 8800GTS. Top tier vendors in Taiwan have already confirmed with DailyTech that GeForce 8800 cards in SLI mode will likely carry a power supply "recommendation" of 800W. NVIDIA's GeForce 7950GX2, currently the company's top performing video card, carries a recommendation of 400W to run the card in single-card mode.
Ter prvi komentar:
This is great news. For $300, I can buy a great 1300watt psu and then spend the amount of money I would on a new heating system on these cards in SLI mode. I'm hoping they have a Quad Configuration as well because I need to exhaust the entire side of the case directly into my AC Ducts and I need the extra fan power to push it upstairs, and I want it to be as warm and toasty as possible. I may just have to put all silent heat sinks and setup a warning monitory system to generate EVEN MORE HEAT and then use an external exhaust fan to whiff it up into the house.


P.S. Ne mi sedaj s vojno ATi vs. nVidia. ATI, bo imel, še višjo porabo...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

3p ::

Točna ta prvi komentar sem hotel tudi jaz sem prilepit. Lepo ilustrira (tažalostni, mogoče celo bistveni) del nove generacije grafičnih...

balocom ::

Sej leto, 2, če ne celo 3, je blo aktualno segrevanje CPU-jev. Zdej so na vrsti grafike... ...kdo bo naslednji?>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Hux ::

bistevno vec kot 100C mi pa ja nebojo segrevali. Tak se mi ze ASUSka 6600GT greje tolko pod GuildWarsom z stock coolerjem ze 2 leti tak da ni krize. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Mavrik ::

Mah kaj paničarite... nobena grafa ni tak vroča kak se skuha ;)

Procesorji so se tudi sedaj opazno ohladili, prav tako grafe. Se spomnite kako so se segrevale grafe FX serije... zdaj pa ma 7900GT gor en prav majhen in tihi vent.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

ta karta bo podpirala dx10 al ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Senitel ::

Come on... Seveda bo podpirala DX10.

mtosev ::

Kakšna bo cena? :D Rabim eno dx10 grafo nabavit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hux ::

280kSit za zacetek nevednezi :D

Mr.B ::

Nekaj novega : Prvi direktni podatki..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kopriwa ::

verjetno že 100x premleti podatki pa vseeno Link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD kmalu z Radeonom HD 2900 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
414941 (3137) DJ MartiNi
»

Hiter test nVidia GeForce 8800 GTX (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
23517519 (11102) Pesimist
»

Znane nove specifikacije za prihajajoči G80

Oddelek: Novice / Grafične kartice
283769 (2614) kopriwa
»

Prvi test Radeona X1950

Oddelek: Novice / Grafične kartice
395284 (3273) mtjz33
»

Prihaja Radeon X1800 GTO

Oddelek: Novice / Grafične kartice
63966 (3745) Jaffa

Več podobnih tem