» »

Otroški sedež spredaj

Otroški sedež spredaj

cryptozaver ::

... ali je to legalno ali ne? Lupinica vem da ja in to obrnjena okrog, nisem pa ziher za vecje sedeze. Ve kdo?

sparklyslo ::

Izklopiti moraš airbag.
Nikjer nisem prebral, da ni legalno, ampak ni najbolj varno, najbolje je za sovoznikovim sedežem ali celo zadaj v sredini.

kopernik ::

Kako je z legalnostjo (zakoni), ne vem. Vem samo, da povsod piše, da morajo biti otroški sedeži zadaj (z izjemo lupinice, ki je lahko spredaj). Najbrž zaradi varnosti, kaj pa vem.

Jaz sem svojega otroka vedno vozil zadaj, od njegovega rojstva naprej.

pablic ::

Ker ravno govorimo o otroskih sedezih.

Ce sam vozim otroka v avtomobilu (sem v avtomobilu samo jaz in otrok) v lupinci (ki je obrnejna nazaj) ga rad vozim spredaj, ker tako vidim ali je OK, ali bruha itd. Pojavi pa se problem ker ne morem izklopiti airbaga na sovoznikovi strani spredaj pri vseh avtomobilih. Razumem da se airbaga ne da izklopiti pri starejših avtomobilih, ki so nekako "prve" generacije z airbagi (Renault Clio 1999). Vendar se pojavi problem tudi pri novejših (Toyota Yaris 2004; Mercedes ML 2004 ...). Kakšne izkušnje imate vi, oziroma ali lahko izklopite airbag pri sovozniku na vašem avtomobilu?

cryptozaver: O legalnosti večjih sedežev spredaj pa ne vem nič. Vendar otroka lahko vidiš tudi zadaj saj je obrnjen naprej in ga vidiš. Kot pomoč si lahko pritrdiš posebno ogledalo da imaš pogled na otroka (1500 SIT, Baby center)

sparklyslo ::

Ne morem izklopiti aribaga in zato ga že od začetka prevažam zadaj.
Tudi lupinice nisem nikdar dajal na prvi sedež. Prvo je varnost.
Je pa res, da če si sam z otrokom v avtu, da je včasih malo "nepregledno", če je otrok zadaj.

Liker ::

Ja, zaradi airbagov stvar ni prevec varna ponavadi.
Ima pa moj avto (Mazda 323 l. 2001) senzor v sedezu + stikalo na nastavku za otroski sedez.
Tako da ce je sedez prazen ali pa ce je gor otroski sedez se airbag ne bo sprozil :)
Vsekakor zelo prirocna zadeva, ki zna v manjsi prometni nesreci privarcevati mnogo denarja :D

Ce nimaš japonca je bolje da si peš!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6923102 (4685) TheBlueOne
»

otrok in avtosedež (zvcp)

Oddelek: Na cesti
196830 (991) bastadu
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015388 (12175) r3dkv1c4
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514267 (12456) marsovcek
»

Sedeti v smer vožnje ali proti? Kaj je bolje?

Oddelek: Loža
312929 (1543) snela

Več podobnih tem