» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
882 / 1139
»»

jernejl ::

BigWhale je izjavil:

VW Golf stane 32.000 EUR. 2018/19 Leaf s 40kWh baterijo s prakticno enako opremo stane 36.000 EUR. Ce odstejes subvencijo in ce pri Golfu dobis tri jurje popusta, potem za oba avta placas enako.

Odvisno od scenarija. Namesto Golfa bi lahko vzel češkega Golfa (Škoda Scala), ki z najboljšim paketom opreme, najmočnejšim motorjem in DSG menjalnikom stane slabih 23k€ (minus še kakšen popust). Scale iz zaloge z DSG so od 19k€ naprej :)

Pri Renaultu je recimo Zoe reda 10k€ dražji od Clia z avtomatskim menjalnikom in spodobno opremo. Če nisi zahteven glede opreme in motorja, je lahko razlika še večja, ker pri EV-jih tipično že v osnovi ponujajo več opreme, da jih lahko dražje prodajo, in je nemogoče dobiti cenovno ugoden vstopni model z osnovno opremo.

Ali pa Kona. Najcenejša električna z odbito subvencijo stane 30.500€, najcenejša ICE z osnovno opremo stane 15.500€, ICE z avtomatskim menjalnikom, močnejšim motorjem in primerljivo opremo EV modelu pa 21.000€.

Pri razliki v ceni tam okrog 10k€ pa moraš prevoziti že kar lepo število kilometrov, da se računica izide. Seveda ob špekulaciji, da se razmerje med ceno elektrike in bencina/dizla ne bo bistveno spremenilo.

J.McLane ::

Za nazj je lahko biti pameten, če ste že taki junaki pa vzemite poceni kredit in naložite v skalde, easy money.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

hojnikb ::

sigurn je bolj varna naložba k pa vržit ves denar v pleh. Ker to je garantirana izguba 10/10
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Facts!

hojnikb ::

No, izmjemoma če si srečnež in kupiš enega izmed ultra redkih ferrarijev ali lambotov. Tam je pa appreciation praktično zagotovljen.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

BigWhale je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ajd okej, razlika na 100.000km ni zanemarljiva, je pa treba pri ceni goriva na 100.000km upostavati, koliko Litrov goriva je v razliki nabavne cene taksnega vozila. Potem pa pri ljudeh, ki delajo 10.000km letno pomeni, da sele po 10 letih se je drazja zadeva splacala.

Fotr je februarja kupu novga z kluko za 22k, al to gledas UVP ceno?
VW Golf stane 32.000 EUR. 2018/19 Leaf s 40kWh baterijo s prakticno enako opremo stane 36.000 EUR. Ce odstejes subvencijo in ce pri Golfu dobis tri jurje popusta, potem za oba avta placas enako. Jaz sem v prvem letu naredil par sto km vec kot 20.000km, s tem, da je avto prakticno celo pomlad stal zaradi korone.

Meni se racunica izide ze v prvem letu. Ce stejem se kredit in ostale stroske, je sedaj mesecni strosek za Leafa okrog 300 EUR, za Golfa bi bil vsaj 500 EUR. Komu drugemu se mogoce ne bi, se sreca, da imamo trg, ki pokrije potrebe razlicnih ljudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Jaz grem kupit v torek limited ICE, narjenih 600 kosov.
Predvidevam, da bo cez 30 let vec vreden, kot cez 15.
Verjetno bo se manj zgubljal na ceni kot kak ljudski EV.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Niso vsi finančno pismeni, čeprav znajo racunat kolko jih pride voznja na 100km :)


Joj, da ne bos padel s svojega visokega konja ... Ce je komu v veselje vozit stare avtomobile jih naj pac vozi. Od tvojega starega avtomobila se bo vedno nasel se en ki je cenejsi in bolj ugoden, zakaj ne kupis tistega? Komot kupis 15 let staro Dacio za dva jurja in se vozis z njo. Zakaj si tak razsipnes in kupujes avtomobile za pet jurjev? A si financno nepismen al kaj?

BigWhale ::

jernejl je izjavil:

Odvisno od scenarija. Namesto Golfa bi lahko vzel češkega Golfa (Škoda Scala), ki z najboljšim paketom opreme, najmočnejšim motorjem in DSG menjalnikom stane slabih 23kEUR (minus še kakšen popust). Scale iz zaloge z DSG so od 19kEUR naprej :)


Skoda Scala s podobno opremo, kot jo ima Leaf, mi konfigurator pravi, da pride nekaj cez 28.000, najbrz se da dobit se kaj popusta pri dealerju ampak taksne bistvene razlike pa dejansko ni.

jernejl je izjavil:

Pri razliki v ceni tam okrog 10kEUR pa moraš prevoziti že kar lepo število kilometrov, da se računica izide. Seveda ob špekulaciji, da se razmerje med ceno elektrike in bencina/dizla ne bo bistveno spremenilo.


Ce vzames na kredit, in vecina ljudi se vedno vzame kredit za avto, potem ti ze razlika v kreditu prinese nekaj jurjev. Potem je pa vse odvisno od tega koliko se vozis. Jaz delam letno okrog 30.000km, samo letos sem prihranil 1500 EUR v primerjavi s prejsnjim avtom, kar se tice goriva. Trenutno me nov avto stane 150 EUR na mesec, ce bi kupil ICE avto za podobno ceno, bi me stal okrog 450 EUR.

150 EUR, ce upostevam se razliko cene za gorivo, ker sem toliko vec dal prej za gorivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

m0LN4r je izjavil:

Fotr je februarja kupu novga z kluko za 22k, al to gledas UVP ceno?


V konfiguratorju sem si naklikal tak avto, kot bi ga rad imel in ven pride 32 jurjev. To je to. Predvidevam, da bi dobil se nekaj popusta, kaj vec kot tri jurje pa najbrz ne. Avto kljub vsemu se ne bi imel taksne opreme kot jo imam zdaj, ker daljinskega vklopa klime in gretja sploh ne mores dobiti.

IL_DIAVOLO ::

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Niso vsi finančno pismeni, čeprav znajo racunat kolko jih pride voznja na 100km :)


Joj, da ne bos padel s svojega visokega konja ... Ce je komu v veselje vozit stare avtomobile jih naj pac vozi. Od tvojega starega avtomobila se bo vedno nasel se en ki je cenejsi in bolj ugoden, zakaj ne kupis tistega? Komot kupis 15 let staro Dacio za dva jurja in se vozis z njo. Zakaj si tak razsipnes in kupujes avtomobile za pet jurjev? A si financno nepismen al kaj?


Sem racionalen, ampak ne za vsako ceno. Kupil sem avto, ki sem si ga želel, sem si ga lahko privoščil brez krede in je avto, ki je vreden vsakega evra in je tehnološko na nivoju marsikaterega novejšega avtomobila. Pa za kosilo ne rabit jest paštete in žemlje iz lidla za 20 centov.

2 ali 3 jurje manj za avto, ki ne zadovolji tvojih želja in potreb pač ni vredno. Kot ni vredno kupovati avta za 20k, ki ni nič boljši od tistega za 5k. Avto za 5k od tistega za 2k je pač neprimerno boljši. Avta za 20k noben ne rabi, to je samo želja. In to je neracionalno.

Sama dejstva.

m0LN4r ::

Cene v konfiguratorjih so en drek vredne v primerjavah, ker imajo doloceni proizvajalci bistveno vecje UVP, kot drugi. Razni azijski so znani po tem, da ze v konfiguratorjih so privlacni z nizkimi cenami, pol pa skor nic popusta ne dobis. Drugje pa spet obratno.
Mam sliko npr. za sodelavcevega i30N, cena po konfiguratorju 38.400, koncna cena 31.950.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

pa itk si lahko racunico postavis v prid elektricarja, ce si pac namisljujes opremo, ki pri icejih ni standard in le tem dvigujes potem koncno ceno.
v resnici je pa dobro, da obstajajo taksni kot je kit, ker mamo potem mi bolso izbiro na 2nd hand marketu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Niso vsi finančno pismeni, čeprav znajo racunat kolko jih pride voznja na 100km :)


Joj, da ne bos padel s svojega visokega konja ... Ce je komu v veselje vozit stare avtomobile jih naj pac vozi. Od tvojega starega avtomobila se bo vedno nasel se en ki je cenejsi in bolj ugoden, zakaj ne kupis tistega? Komot kupis 15 let staro Dacio za dva jurja in se vozis z njo. Zakaj si tak razsipnes in kupujes avtomobile za pet jurjev? A si financno nepismen al kaj?


Sem racionalen, ampak ne za vsako ceno. Kupil sem avto, ki sem si ga želel, sem si ga lahko privoščil brez krede in je avto, ki je vreden vsakega evra in je tehnološko na nivoju marsikaterega novejšega avtomobila. Pa za kosilo ne rabit jest paštete in žemlje iz lidla za 20 centov.

2 ali 3 jurje manj za avto, ki ne zadovolji tvojih želja in potreb pač ni vredno. Kot ni vredno kupovati avta za 20k, ki ni nič boljši od tistega za 5k. Avto za 5k od tistega za 2k je pač neprimerno boljši. Avta za 20k noben ne rabi, to je samo želja. In to je neracionalno.

Sama dejstva.

Kaj pa če si lahko nekdo privošči avto za 25 jurjev lažje kot ti za 5? In dobi avtomatika, radarje, kamere, luči, ki dejansko svetijo, itd? Jaz med tvojim avtom za 5 jurjev in dacio za 2 ne vidim nobene razlike. Niti en niti drug nima nič od tega.

IL_DIAVOLO ::

Saj nisem rekel, da si ne sme in niti nisem rekel, da moramo vsi bit racionalni. Bognedaj :)

Samo ne potem dajat v excel, kak se poceni vozis in kako so servisi poceni.

O daci se pa idi z valvolin-om omenit, on ima podoben okus kot ti :)

hojnikb ::

Samo ne potem dajat v excel, kak se poceni vozis in kako so servisi poceni.

se cenej se vozis, ce si sposodis avto in nikol ne tankas >:D
#brezpodpisa

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

2 ali 3 jurje manj za avto, ki ne zadovolji tvojih želja in potreb pač ni vredno. Kot ni vredno kupovati avta za 20k, ki ni nič boljši od tistega za 5k. Avto za 5k od tistega za 2k je pač neprimerno boljši. Avta za 20k noben ne rabi, to je samo želja. In to je neracionalno.
Sama dejstva.


Dejstvo je predvsem to, da bi si lahko kupil cenejsi avto kot si si ga in si ravnal precej neracionalno. Tudi avta za 5k noben ne rabi, to je samo zelja.

Vsak si sam postavi mejo koliko je pripravljen placati za avto in kaj zeli za svoj denar. Iti se papestvo in pridigati drugim, kako so neracionalni je resnicno butasto dokler se ne vozis s kolesom in dokler imas avto, ki je vreden mal vec kot absolutni minimum.

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

pa itk si lahko racunico postavis v prid elektricarja, ce si pac namisljujes opremo, ki pri icejih ni standard in le tem dvigujes potem koncno ceno.


Primerjat mors dva avtomobila, ki sta vsaj priblizno enaka. Drugace vse skupaj mima smisla, ker vedno bo se vsaj en avto, ki je cenejsi in vedno gres lahko se malenkost nizje. A se ne kupuje tako stvari? Zamislis si kaj bi rad imel in potem pogledas kdo ti ponudi najnizjo ceno za to? Ce ti cena ne odgovarja pa ven meces stvari, brez katerih lahko shajas.

Predstavljaj si, da kolega rece, da je kupil XY znamko avta, model Luksuz, ki je stal 30 jurjev, ti pa pol uletis in reces, da je osnovni model znamke AB za 10 jurjev cenejsi. To je butasto.

IL_DIAVOLO ::

Torej tudi ce bi si kupil avto za 500 evrov, bi bil neracionalen, ker je avto samo zelja in strosek in nic drugega. Vsepovsod se da prit pes. Kaksno kolo?

Ti si res trmast kot bik lol

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

BigWhale je izjavil:

jernejl je izjavil:

Odvisno od scenarija. Namesto Golfa bi lahko vzel češkega Golfa (Škoda Scala), ki z najboljšim paketom opreme, najmočnejšim motorjem in DSG menjalnikom stane slabih 23kEUR (minus še kakšen popust). Scale iz zaloge z DSG so od 19kEUR naprej :)


Skoda Scala s podobno opremo, kot jo ima Leaf, mi konfigurator pravi, da pride nekaj cez 28.000, najbrz se da dobit se kaj popusta pri dealerju ampak taksne bistvene razlike pa dejansko ni.

Sicer ne vem, česa ima Leaf toliko več kot Scala z najvišjim paketom opreme, se mi pa zdi, da znajo biti tisti, ki želijo prikazati cenovno ugodnost EV-jev, izjemno pipetkarski glede opreme. Da ja slučajno ne bi pri ICE manjkalo gretje zadnjih sedežev s petimi stopnjami moči, ker EV to ima.
No, če dlakocepimo, tudi Scala za 21k€ ima več zvočnikov kot osnovni Leaf, AFS luči, USB-C, naslon za roke zadaj... pa bistveno večji doseg, ki je kvečjemu primerljiv z Leafom z večjo baterijo.
Za to pa že potem lahko primerjamo dražjega Leafa z boljšim ozvočenjem, lučmi ki svetijo v zavoj in večjo baterijo, ki košta okrog 45k€, pa smo spet na razliki okrog 10k€.

BigWhale je izjavil:

Predstavljaj si, da kolega rece, da je kupil XY znamko avta, model Luksuz, ki je stal 30 jurjev, ti pa pol uletis in reces, da je osnovni model znamke AB za 10 jurjev cenejsi. To je butasto.
Ja in ne. Znanec je kupil Kono (ICE). Pa sem ga vprašal, ali je razmišljal o električni varianti, pa je rekel, da košta 15k€ več, torej dvakrat toliko. Pa sem rekel ja, ampak ima boljše pospeške in tudi več opreme. Pa je odgovoril "res je, ima, ampak jaz tega ne rabim".
In takemu človeku težko rečeš, da električni avto zanj v resnici ni 15k€ dražji, ampak samo 5k€, ker bi tam dobil še kup krame, ki je ne rabi in boljše pospeške, ki so zanj nepomembni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Torej tudi ce bi si kupil avto za 500 evrov, bi bil neracionalen, ker je avto samo zelja in strosek in nic drugega. Vsepovsod se da prit pes. Kaksno kolo?
Ti si res trmast kot bik lol


Zdaj ti bo mogoce jasno zakaj je tvoj argument racionalnosti precej neracionalen. :) Ker gre za slippery slope in si lahko vedno bolj racionalen. Zakaj je tvoja meja racionalnosti bolj pravilna od moje? A mi znas to razlozit?

BigWhale ::

jernejl je izjavil:

Sicer ne vem, česa ima Leaf toliko več kot Scala z najvišjim paketom opreme, se mi pa zdi, da znajo biti tisti, ki želijo prikazati cenovno ugodnost EV-jev, izjemno pipetkarski glede opreme. Da ja slučajno ne bi pri ICE manjkalo gretje zadnjih sedežev s petimi stopnjami moči, ker EV to ima.


Kje sem pa rekel, da ima Leaf vec? Primerjal sem dva avtomobila, ki imata dovolj podobno opremo. Popolnoma enake tako ali tako ne moreta imeti, ce ne vzames varienta v stilu Kona/Niro/Golf. Kjer imas na vrsto E in ICE varianto.

Jaz sem hotel, da ima avto vse asistence za voznjo, LED luci, Android Auto/AppleCar, vsaj eno kamero, senzorje in avtomatski menjalnik. Leaf ima vse to. Za druge avtomobile sem moral naklikati ustrezno konfiguracijo.

jernejl je izjavil:


Ja in ne. Znanec je kupil Kono (ICE). Pa sem ga vprašal, ali je razmišljal o električni varianti, pa je rekel, da košta 15k€ več, torej dvakrat toliko. Pa sem rekel ja, ampak ima boljše pospeške in tudi več opreme. Pa je odgovoril "res je, ima, ampak jaz tega ne rabim".
In takemu človeku težko rečeš, da električni avto zanj v resnici ni 15k€ dražji, ampak samo 5k€, ker bi tam dobil še kup krame, ki je ne rabi in boljše pospeške, ki so zanj nepomembni.


Eh? Pa saj jaz tega nikomr ne govorim? Ravno nasprotno je. Mene vsi prepricujejo, da lahko dobijo cenejsega golfa, ce vzamejo rabljenega ali pa s pol manj opreme. Saj vem, da ga lahko, lahko gres kupit Tata motors peglajzn, s se manj opreme in bo se cenejsi.

Tud jaz nisem vzel drazjega Leafa, da bi dobil zraven boljse ozvocenje, ker ga ne potrebujem, prav tako ne potrebujem gretja sedezev in na pol usnjenega oblazinjenja. Jasno, da bo avto z manj dodatne opreme cenejsi in ga bo marsikdo raje kupil. Ampak tako ne mores primerjati cen avtomobilov. Tudi Ferarri F8 je ful drazji od Audija A6, pa za to ne mores rect, da se bolj splaca kupit Audija.

K0l1br1 ::

BigWhale je izjavil:

VW Golf stane 32.000 EUR.
Ta dražji. Kakšen osnoven dizel bo enih 17 jurjev, kot so bile VII golfi comfortline 1.6 TDI 100 KM. In tudi sedaj bo nekaj podobnega kljub cenam po ceniku. Torej 2 golfa za ceno 1 električarja. Ali pa 1 golf pa razlika v nafti do cene električarja še za enega golfa.

m0LN4r ::

Zdaj bo prisel, "ja ampak" odgovor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

Bom kar jaz. Ja ampak električar ima opremo, ki si jo sam izberem in je top od top in vse prpičujem, da lahko samo tako opremo izberejo, tako da se ne da nič primerjati. Popravek 1.6 TDI 110 KM.

Kripto mesi ::

Tole golf za 26k je na ravni Leafa, pa verjetno se kaj zbijes ce se pojavis v salonu: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja ampak, TDI ima 2x vec dometa za pol cene xD Opreme noben ne rabi :) Razen rezervnega kolesa in serijske opreme.

Kripto mesi je izjavil:

Tole je na ravni Leafa za 26k, pa verjetno se kaj zbijes ce se pojavis v salonu: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Ne ni, to je dosti lepse od Leafa, boljsi zvocniki, boljsi domet, ostalo nima veze.

Sicer pa zdle se placa Golf 7 kupovat, ki so se po skladiscih, so z vec opreme in veliko cenejsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kripto mesi ::

Lepota je sicer subjektivna (tudi meni je golf lepsi, leaf je grd ko satan), dobis tudi memory + massage sedez, alcantara, vecji prtljaznik itd... nima pa kamere in AA v tej ceni, ampak oboje skupaj je pod 1k.
Ce bi nabral striktno tiste zgoraj omenjene stvari ga 100% dobis pod 25k, ce bi vzel pa tastari model 7ko pa se za 2k manj.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Torej tudi ce bi si kupil avto za 500 evrov, bi bil neracionalen, ker je avto samo zelja in strosek in nic drugega. Vsepovsod se da prit pes. Kaksno kolo?

Ti si res trmast kot bik lol

Trmast si ti. Ti s svojimi dohodki si si postavil neko mejo, drug z drugimi si je pa drugo. Kaj je to čudnega? Ti "ne rabiš" avtomatika, rabiš pa 150 konjev, ali nekaj. Zakaj so tvoje potrebe racionalne, od drugih pa ne? Oboje je neracionalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Meni racionalnost pomeni, da das tisti minimum za max udobja in prostornosti, ki ga dobiš v visjem razredu.

Bargain al kak ze pravijo.

Utk ::

Meni nič ne pomeni 6 metrska limuzina z lebdečimi sedeži, če nima radarskega tempomata, avtomatika, avtomatskih luči, brisalcev, ohranjanja pasu vsaj na avtocesti, itd. Je zato racionalno dat 25 jurjev, da dobiš to v normalno prostornem avtu? Ni. Ampak nič bolj ni niti dat 5 jurjev za odsluženo kvazi limuzino.

IL_DIAVOLO ::

Ne rabis tega, to si samo rekel da mi kontriras hehe

Utk ::

Rabim in imam, glih tako kot ti c5. Ne rabiva, hočeva. Samo da se ti slepiš, da si racionalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ob mainstreamu EV-jev bo tudi elektrika šla gor za 300% cez recimo 20 let.

Ja, dvomim, da se bo država kar tako odpovedala denarju od trošarin.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

K0l1br1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

VW Golf stane 32.000 EUR.
Ta dražji. Kakšen osnoven dizel bo enih 17 jurjev, kot so bile VII golfi comfortline 1.6 TDI 100 KM. In tudi sedaj bo nekaj podobnega kljub cenam po ceniku. Torej 2 golfa za ceno 1 električarja. Ali pa 1 golf pa razlika v nafti do cene električarja še za enega golfa.

m0LN4r je izjavil:

Zdaj bo prisel, "ja ampak" odgovor.

K0l1br1 je izjavil:

Bom kar jaz. Ja ampak električar ima opremo, ki si jo sam izberem in je top od top in vse prpičujem, da lahko samo tako opremo izberejo, tako da se ne da nič primerjati. Popravek 1.6 TDI 110 KM.


Lahk pa kupis tud 10 trabantov, a ne in se naprej primerjas hruske in vlozene kumare. Ne razumem, zakaj se treba namerno delat debila?

V avtu sem hotel doloceno opremo in ce bi vzel Golfa s taksno opremo bi bil na prakticno enaki ceni. Ja, lahko bi kupil trabanta brez opreme in bi prisel ful ceneje skozi. Ampak zakaj potem VSI ne kupimo trabantov? Zakaj nekdo kupi Audija A4, ce je pa Skoda Octavia tolk cenejsa? Zakaj nekdo kupi BMWja trojko, ce pa lahko dobi Passata za manj denarja? Zakaj se vsi ne vozimo s skiroji?

Tko, cist resno se ne zavedata kaksne neumnosti kvasita in kako butasto je primerjati dva avtomobila enakega razreda ampak z razlicno opremo?

Ko sem kupoval prvi avto sem _hotel_ tempomat in potovalni racunalnik, takrat je bla to novost za katero je marsikdo rekel, da je ne potrebujes. Tud strehe ne potrebujes, se lahk peljes v pelerini. Ampak jaz sem hotel ti dve zadevi in sem pac kupil tak avto, ki je imel to opremo.

Tako kot sem zdaj hotel vse pripomocke za voznjo, avtomatski menjalnik, hill start, keyless entry in vzig in vse ostale zadeve. To, da sem zraven dobil se elektricni motor je bil pa samo bonus.

Fucking nehajte se ze obnasati kot srednjesolci ... Zarad mene se lahko vozite z deset let starimi kantami za pet jurjev, ce vam pase, nihce vam ne brani kaj sele prepoveduje ali pa prepricuje, da ste se odlocili narobe in ste kupili slabo. Nihce.

hojnikb ::

da ste se odlocili narobe in ste kupili slabo. Nihce.

try not to fall off your high horse there, buddy.
#brezpodpisa

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni racionalnost pomeni, da das tisti minimum za max udobja in prostornosti, ki ga dobiš v visjem razredu.


To ni racionalno. Racionalno je, da gres na avtobus. Vse ostalo je pa eno drekastvo in sprenevedanje in opravicevanje svojega nakupa. Zato, da se na koncu lahko po prsih tolces in po forumih nabijas kako si bolj racionalen od drugih. Cestitke! Lahko se oglasis v urednistvu Slo-Techa kjer ti bo vodstvo podelilo plaketo za posebne dosezke. Street cred ti bo zrasel in lahko se bos hvalil pred vnuki!

hojnikb je izjavil:

da ste se odlocili narobe in ste kupili slabo. Nihce.

try not to fall off your high horse there, buddy.


Men se zdi, da si slabo prebral napisano. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

hojnikb ::

lahko se strinjamo, da tudi ti isces potrjevanje svojga nakupa tako ali drugace. Sicer nebi sodeloval v tej temi. Lets be real, sj si se sam tako povedal :)

s. Vse ostalo je pa eno drekastvo in sprenevedanje in opravicevanje svojega nakupa.
#brezpodpisa

BigWhale ::

Wat? Ne, ti _nicesar_ ne razumes.

Jaz sem kupil tak avto ker sem ga hotel imet. Imel sem limit kolk sem pripravljen dat za avto in to je to. Svojih odlocitev ne rabim pojasnjevati mamici in ocku, zato ne rabim iskati opravicil, cemu sem kupil tak avto.

hojnikb ::

Ok super, tvoja izkusnja. Ni jo pa potrebno futrat v vsakem drugem postu, k warpy teslo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

Aja, ker vsem drugim je pa potrebno skoz ponavljat kolk je avto za 5 jurjev boljsa izbira? :D

m0LN4r ::

Golf Highline za 23k ma vse nasteto, no nevem mozno da se je v 10 letih veliko spremenilo. 18-20% gre vedno od konfiguratorja se dol.
Zdaj ce pa dolocena specificna oprema prevesi tehtnico v prid enga avta je pac tako. Jaz leafa ne morem imeti, ker nima sportnega podvozja, znizanega za 15mm in nastavljiv race mode. Ma pa To Hyundai i30N za 30K. Pa se hvala bogu rally feeling je bonus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hruske ::

Js sm kupil avto za 2.5k€. To je najboljša izbira za vsakogar. Škoda, da nismo vsi zakonsko obvezani kupovat rabljenih avtomobilov. To bi bilo najbolje.

Al kako?
Rad imam tole državico. <3

m0LN4r ::

Kako pa bos kupoval rabeljene, ce noben ne kupi namesto tebe novega in ga najprej zvozi do konca?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hruske ::

To ni problem, saj imamo dovolj rabljenih avtomobilov.
Rad imam tole državico. <3

m0LN4r ::

hruske je izjavil:

To ni problem, saj imamo dovolj rabljenih avtomobilov.
Od kod?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hruske ::

Kako naj jaz vem od kje. Ljudje so jih kupili, ane, in zdaj so rabljeni. Pač nehamo kupovati nove.
Rad imam tole državico. <3

mikhaair ::

Kuba je zdrzala desetletja z le rabljenimi vozili. Je pa res da niso imeli race mode in znizanega podvozja.

m0LN4r ::

Dokler nekdo kupuje nove, bo dovolj rabljenih, to je res.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Golf Highline za 23k ma vse nasteto, no nevem mozno da se je v 10 letih veliko spremenilo. 18-20% gre vedno od konfiguratorja se dol.

Dizel avtomatik po ceniku je 30 jurjev. Pa ni še niti highline oz. ekvivalent. Mu še marsikaj manjka. Sicer ima dovolj opreme za avto tega razreda itd., ampak za 30 jurjev bi lahko imel še kaj več. Vsaj rikverc kamero in keyless entry recimo.
««
882 / 1139
»»