» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
835 / 1132
»»

WarpedGone ::

Kaj točno ima sranje z virusom opravit s perspektivo biznisa firme?
Tole limaš z resnim obrazom?
Kolk si star, 5 in pol?

Govno od folka ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gone ()

Zheegec ::

V 2019 ni bilo nobenega virusa. Tesla ni bila profitabila. Z virusom bo samo slabše, ampak ne govorim (še) o 2020.

Tale price spike v ceni delnice je bil zelo nor, si kupoval on the way up?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gregor P ::

Ne vem, če ste slučajno gledali vse tiste apokaliptične filme ala Mad Max; ne spomnim se, da bi vozila poganjala ravno elektrika >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fikus_ ::

Virus je/bo z*ebal celoten trg, tako EV, kot ICE vozil in še druge stvari. In tako bo 2 ali več mesecev, dokler ne razne karantene in podobne zadeve ukinejo. Potem se bo začelo pobiranje trga.

Vazelin ::

Folk bo z denarjem malce bolj previden, sploh če se to vleče.;) Jaz ne bi ravno videl hude perspektive v prodajanju 50k+ vrednih avtov. Ne v razmerah, ko dow strmoglavi še bolj od 1929.
Sprijznite se, vrhove delnice ne bodo dosegle dooolgo časa. Trg kaznuje prepohlepne. V primeru TSLA je bilo isto. Saj bo prišlo za vami...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Kaj točno ima sranje z virusom opravit s perspektivo biznisa firme?
Tole limaš z resnim obrazom?
Kolk si star, 5 in pol?

Govno od folka ...

To je približno tako pametno vprašanje, kot če bi vprašal, kaj ima stečaj neke investicijske banke v ZDA skupnega s propadom 2/3 gradbenih podjetij v Sloveniji v naslednjih 3-5 letih.

Svetovno gospodarstvo je krhko ravno zaradi napihnjenih delnic Tesle, ki temeljijo samo na nekih obetih prihodnosti. To prihodnost pa lahko zamaje že prhutanje metulja na nepravem mestu ob nepravem času. In sa začnejo podirati domine, od katerih se nekatere nikoli več ne bodo pobrale. Bodo ljudje ugotovili, da v negotovih časih mogoče ni najbolj pametno kupiti dragega električnega avta, države bodo ugotovile, da si ne morejo več privoščit subvencionirati nadpovprečno premožne kupce takih avtih (ker morajo reševati gospodarstvo na splošno)... Koliko časa bo Tesla lahko zdržala z bistveno manjšo prodajo, ki ji bo sledil še padec vrednosti delnic, ko bodo finančni izkazi za 2. in 3. četrtletje porazni?

kow ::

redtech je izjavil:

Zanimo bo spremljat sedaj trg EV-jev, zanimanje bo upadlo, ker je cena nafte padla.


- avto kupujes za 10 let, vsaj
- davki so 70 odstotkov cene
- trosarine bodo dvignili, ce bo cena dolgo nizka

Okapi je izjavil:

Koliko časa bo Tesla lahko zdržala z bistveno manjšo prodajo, ki ji bo sledil še padec vrednosti delnic, ko bodo finančni izkazi za 2. in 3. četrtletje porazni?


Ce te prav razumem, bodo drzave resevale vse proizvajalce RAZEN Tesle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Okapi ::

Kje sem napisal, da bodo reševali vse?

Mikrohard ::

Jaz sem letos RESNO nameraval trenuten avto zamenjat za EV. Trenutno niti približno ne razmišljam več o tem. Kakšno bo stanje na trgu, ko se trenutno sranje poleže, si še nihče ne zna predstavljati.

Če bo prišlo do kakšne resne krize, bo Tesla v veliko težjem položaju kot pa drugi proizvajalci... pa če verjamete ali ne. Jaz samo upam, da se stvari čim prej normalizirajo, in da bodo lahko vsi spet normalno hodili v službo... število brezposelnih se že zdaj iz dneva v dan povečuje.

gruntfürmich ::

dajte nehte sanjat. delnica tesle je šla v parabolo in to se vedno konča z zlomom.
pač precenjeno od začetka hitrega vzpona.
kaj tu ni jasno? to je bilo vsem na borzi jasno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Okapi je izjavil:

Kje sem napisal, da bodo reševali vse?

Govoril si, ce bodo lahko zdrzali bistveno manjso prodajo.. Zakaj mislis, da ostali proizvajalci pa lahko zdrzijo...

Okapi ::

A sem kje napisal, da bodo kar vsi zdržali? Ampak mnogi imajo večje rezerve, prodajajo cenejše avte, niso zadolženi...

kow ::

Imas take podatke ali domnevas? Ker trg se ne strinja s tabo...

2dark ::

Okapi je izjavil:

A sem kje napisal, da bodo kar vsi zdržali? Ampak mnogi imajo večje rezerve, prodajajo cenejše avte, niso zadolženi...


Kdo ni zadolžen. vsi so zadolženi do riti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

roCkY ::

kow je izjavil:

Imas take podatke ali domnevas? Ker trg se ne strinja s tabo...

In kakšen bo trg, ko se tole konča. Kdaj se bo končalo? Trenutno zgleda, da nismo niti na 5% trajanja. Kitajcem pač ne verjamem, da so se virusa znebili, čeprav upam da so uspeli. Naredili pa so veliko in zelo drugače kot se z življenji igramo v demokracijah.

Gregor P ::

Pisma iz Švice: Voznik ali le še (nevaren) potnik?
Policija in zakonodajalci že desetletja preganjajo telefonski pogovor z aparatom v rokah med vožnjo, kar je prav, ni pa tega mogoče primerjati z nevarnostjo, ki jo povzorčamo sebi in okolici pri tem, kar počnemo s temi velikimi zasloni med vožnjo. Ker sem spoznal upravljanje teh naprav, me je strah vsake Tesle, ki se mi po cesti pripelje nasproti. Bogve, kaj voznik trenutno počne, namesto da bi vozil. In kar je najhuje, Elon Musk ga opogumlja, naj se čim več igra s to napravo in čim manj vozi, saj bo kmalu tako ali tako v njegovih avtomobilih le še potnik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

Notri je veliko ocitnih neumnosti (npr. da lahko pri ostalih avtomobilih "mize" upravljas stikala ipd.), zato niti nisem resno prebral.

mikhaair ::

Kolosalna se meni zdi, da je neumnost vozit baterijo s seboj. Ok, saj vemo da to drži, ampak kaj bi bilo bolje od tega. Bolje vozit ice, menjalnik?

Mikrohard ::

Idealna tehnologija IMHO še ni razvita. Idealno (s trenutno tehnologijo) bi recimo bilo, če bi imeli avti manjše baterije (50-100km dosega) in možnost polnjenja med vožnjo (bodisi preko indukcije, ali kako drugače). Mogoče pa res pride nek kvantni preboj v razvoju baterij... ali pa nek drug način ustvarjanja elektrike direktno v avtu na "zelen" način (kot recimo vodik). To, da je neumnost celoten svetovni vozni park zamenjati s trenutno generacijo EV-jev, se pa jaz absolutno strinjam. Še vedno pa bi jaz osebno rad imel EV-ja... predvsem zaradi voznih lastnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

Gregor P ::

kow je izjavil:

Notri je veliko ocitnih neumnosti (npr. da lahko pri ostalih avtomobilih "mize" upravljas stikala ipd.), zato niti nisem resno prebral.

Sam tako upravljam večino stikal. Načrtno in zavestno po mojih najboljših očeh ne umikam pogleda s ceste. In dobro premišljena vozila imajo to odlično urejeno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

Nothing fundamental has changed.


Zbogom in hvala za vse ribe

Spock83 ::

Avto me čaka. Ne morem ga registrirat :(

WarpedGone ::

Čaka doma?
Zbogom in hvala za vse ribe

novaa ::

Spock83 je izjavil:

Avto me čaka. Ne morem ga registrirat :(


tudi mene čaka.... in tudi jaz ga ne morem registrirat.

fikus_ ::

Spock, žal si naletel na napačen "trnutek". Mogoče bo po 16.4.2020 spet omogočeno registrirat, razen če ne bodo podaljšali zaprtje.

a_borlak ::

Vaju vsaj avto čaka, moj bi moral v izdelavo zdaj enkrat, pa ne bo šel ...

pegasus ::

Hehe, za mojega se šele kalupi frezajo :D

novaa ::

mah, dokler električara ne dobim bo začasno ta tudi dober:
zdaj je vsaj bencin poceni :))

 320/6

320/6

Gregor P ::

"Zlati časi" za EV se nam bližajo >:D

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Spock83 ::

WarpedGone je izjavil:

Čaka doma?


Ne kar lepo v garaži pri posredniku :)

Mikrohard ::

Ojoj... neprijetna situacija. Upam, da jih čim prej spravite na cesto!

Spock83 ::

Je pa dobra stvar da sem pisal vladi na twitter. :D so bili super odzivni in so rekli, da razmišljajo da bi registracije za nove avtomobile naredili elektronsko, ker tako ali tako ni potrebno tehničnega. Jaz dostikrat grem na teren pa res nujno rabim avto.

Nikec3 ::

V Mojih Financah je na seznamu električnih avtomobilov tudi Peugeot e-208/e-Corsa, ki ju dobiš (če upoštevaš 7500€ subvencije) za 24 000€. Tole je pa že zanimiva zadeva in realen konkurent mojemu i20 dizlu za 15k.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

atubbuta ::

novaa je izjavil:

mah, dokler električara ne dobim bo začasno ta tudi dober:
zdaj je vsaj bencin poceni :))

 320/6

320/6



Tole je lepotec. Jaz se ga ne bi nikdar odpovedal.
:)

Mikrohard ::

Nikec3 je izjavil:

V Mojih Financah je na seznamu električnih avtomobilov tudi Peugeot e-208/e-Corsa, ki ju dobiš (če upoštevaš 7500€ subvencije) za 24 000€. Tole je pa že zanimiva zadeva in realen konkurent mojemu i20 dizlu za 15k.

Subvencija je po novem 6000€.

Motion ::

Se že ve koliko bo e-twingo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

WarpedGone ::

Za pričakovat je nekaj okrog 22k EUR - 6k subvencije.
Zbogom in hvala za vse ribe

pegasus ::

Hehe, pri Apteri res vejo kaj rabim ... Aptera camper, perfect ;)

Gregor P ::

Ste opazili, kako se je debata o EV v teh dneh zmanjšala? >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Še precej bolj se je o podnebnih spremembah.>:D

pegasus ::

Ne skrbi, o podnebju se bo debata razvnela takoj ko bo tole mimo in bomo imeli čudovite podatke, kako človeški vsakdan vpliva nanj. Kar pripravite argumente, preden vam jih zmanjka ;)

DamijanD ::

Ne vem, če bomo dobili kako človek vpliva na podnebje. Sigurno pa bomo dobili podatke kako človeška dejavnost vpliva na kakovost zraka v mestih (ne vem pa ali to spada pod podnebje ali ne :) )

SambaShare ::

DamijanD je izjavil:

Ne vem, če bomo dobili kako človek vpliva na podnebje. Sigurno pa bomo dobili podatke kako človeška dejavnost vpliva na kakovost zraka v mestih (ne vem pa ali to spada pod podnebje ali ne :) )


Ironija da od uvedbe ukrepov, ko se je količina prometa bistveno znižala, imamo ves čas zasvinjan zrak. Tole zdaj s azijskim prahom je itak adijo svet, pred tem je bil pa glavni krivec suša.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

BTW strašni zagovorniki car sharinga, ste še vedno tako vneto za?

Ali sploh še kdo v teh časih upa uporabljati car sharing?

MisterM ::

Upal bi ga že, a v tem času ni po vožnji nobene potrebe.

IL_DIAVOLO ::

In spet je prislo do izraza plačilo z gotovino.

#livebelowyourmeans

a_borlak ::

Kaj manjka car sharingu?

Magic1 ::

Jaz ne vem zate, samo v mojem avtu je isto kot v mojem stanovanju. V avtu in stanovanju pač ne morem dobit virusa, razen če ga sam prinesem. Želim ti veliko sreče v avtu, ki ga x ljudi uporablja.
Magic

Gregor P ::

Torej nekateri znanci v teh dneh bolj zaupajo taksistom kot car sharingu (ker nekako upajo, da taksisti bolj pazijo nase in posledično na stranke).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DamijanD ::

lastno vozilo > car sharing > taxi
««
835 / 1132
»»