» »

DNS intranet server

DNS intranet server

TheHijacker ::

Imam sledeč problem...
V službi imamo 2x Novell Intranet 4.11 serverja, ki tvorita intranet omrežje za cca. 70 računalnikov. Za povezavo v internet uporabljamo apexx Teaminternet box, ki hkrati skrbi tudi za mail server. Trenutno je povezava še preko 3Com Lan ISDN routerja(2 kanala vedno up), kmalu nas bodo pa priklopili na železniško optiko(flat rate, sam ne vem kolikšen; kabli so že napeljani). In sedaj glavno vprašanje. Rad bi si postavil www server, ki bo samo za intranet uporabnike in ne sme zgledati tako http://192.168.0.1 ampak recimo http://www.mojasuperstran.com. V službi trenutno nimamo nobenega windows 2000 serverja na katerem bi se po moje dalo nastavit DNS server s tem imenom. Ali obstaja še kakšna druga varianta za izdelavo DNS imena(program)? Kot http server pa bi recimo uporabil Apache, ki so ga najavili v novicah.
Help:\

andrej ::

seveda se da, uporabis pa lahko prakticno katerikoli DNS server - ali w2k ali BIND, etc.

TheHijacker ::

Mi lahko bolj specifično razložiš? W2k ali BIND? A to sta programa? Win2000 server pri nas ne pride v poštev. Pro verzijo imam pa samo jaz kot administrator.

simon ::

Bind je DNS server, dobis ga za win32 platformo. Moral pa bos nastaviti vsem klientom v firmi naslov novega DNS streznika :( Priporocam pa ti da na kaksno odvecno masino instaliras linux, pa bos imel apache in dns out-of-the-box

TheHijacker ::

Program BIND sem dal dol in inštaliral na mojo win2000 pro verzijo. Kaj pa sedaj? Bi se dalo v treh korakin opisat kako si postavim DNS server? Obstaja kakšen manual?

PaJo ::

Zakaj pa ne posikusis kakor ti je bilo predlagano kar z eno linux masino, glej kak bi jaz to storil.

NAbavis eno staro pentum masino, vrzes noter vsaj ene 32 RAM-a pa ene 2 Gb diska. Instaliras gor linux(recimo RH 7.0) in mas ze vse kar rabis for free, le pri instalacijo mora izbrat da zelis imeti instaliran tudi web server(apache) in DNS server(BIND), ter verjetno se tudi mail server(Sendmail). Nato mas na netu na tone maualov kako stvar skonfigurirat da laufa, recimo dobra stvar za linux ti je tale page:Linuxdoc.org

S tem bos mel ves softwere for free, edino kar bos moral je da bo delo vlozil v vse skup:)
Pa se ta linux masian ti lahko sluzi kot router za internet za celo firmo, le dve mrezni kartici rabi(eno za notranjo mrezo in eno za ven) in mas cenen in dovolj hiter router:D

Upam da sem ti dal kaksen dober predlog:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

simon ::

Preberi si DNS Howto. Sicer je za linux, velja pa skoraj vse kot za win32 verzijo, le lokacije konfiguracijskih fajlov so drugacne

ABX ::

Če pa ti linux ne gre, pa lahko pogledaš NT4, kar se tiče hardware-ja bo delalo skoraj isto. Sicer ni zastonj vendar je lažje za konfigurairat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TheHijacker ::

Wow res dobri nasveti... Sam kaj ko sem budala za linux. Še sambe mi ni ratal inštalirat pa sva s sodelovcem že ene parkrat poskusila. Se bom še malce pozabaval s BIND-om za NT.

simon ::

Saj ni treba, da ga kdove kako obvladas. Samo, da si Linux namestis, potem pa gres na webmin.com, kjer je orodje za web administracijo linuxa. Odpakiras ga nekam, pozenes setup.sh odgovoris na nekaj vprasanj, potem pa zalavfas brkljalnik na http://localahost:10000/ se prijavis in z njim bos lahko tako enostavnen nacin skonfiguriral server, da bolj ni mogoce. Pa ne samo DNS, tudi apache, sambo, sendmail...

TheHijacker ::

Ok Simon, če je to res sem dolžan celo virtualno gajbo pira. SiOL spet neki tujina zajebava tko, da bom tist orodje dal dol ko bo deloval internet. Katero distribucijo linuxa mi svetuješ? Doma imam samo Mandrake 7.2. Bo v redu, a moram nujno dobit RedHat?

simon ::

7.2 ima webmina ze zraven, glej da bo izbran za instalacijo, potem pa kot root vpisi /etc/rc.d/init.d/webmin restart (za vsak primer)
nato pa se z browserjem povezi na tvoj ip port 10000 in se prijavi kot root.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718518 (6268) jackorsen88
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422093 (1597) dunda
»

Izdelava router/proxy/firewall/antivirus/spletnega strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
152588 (2378) ješ
»

Debian Server

Oddelek: Operacijski sistemi
251883 (1546) Matri[X]
»

home page

Oddelek: Izdelava spletišč
91451 (1234) Seadoo

Več podobnih tem