» »

Problem s motorola SM56voice chipsetom.

Problem s motorola SM56voice chipsetom.

leonius ::

Modem mi dela težave. Vedno ko se connectam na kateregakoli ISP ponudnika mi se vedno spreminja povezava, vsako minuto mi v trayu kao modem dela negotiating a connection..in zgodi se da skoraj vsakih 10 min prekine povezavo z i-netom. Kaj bi blo to narobe? Je mogoče kvaliteta linije slaba? Ali modem zanič? Poveze se včasih z 5,2, potem pade na 2,8k, potem sam prekine povezavo....itd.. Mam ecs k7s5a plato.

LP.
IMHO

appz ::

ja jz mam isto zadevo...sicer sem komaj nalozu (mislim kolegu) in se nisem dodobra stestiru ..samo mam obcutek da bo nekaj podobnega....je imel se kdo tak problem in ga je ze odpravu???
lp

Samson ::

Nastavi dte hitrost na 56700 in dodaj init string atx3s10=255...To bi moralo zadostovat, sicer pa se mi je dogajal, da z razlicnimi driverji popolnoma drugace dela kot je v navadi...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Binji ::

Jst mam tud modem s tem cipsetom pa dela cist ql
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

boogoo ::

Jaz sem mel tud včasih probleme s tem modemom, pa sem naložo nove drivere pa zdaj dela vredu. Pa odvisno je tud kakšen procesor imaš, ker je to SW modem in deluje preko CPU, sem moj modem posodu kolegu ko ma Celerona 400, pa mu je ful ven metalo, pri meni pa dela normalno, aja doma je zraven mene, hardwerski modem mu pa ful dobro dela. Tak da probaj nove driverje potegnit, al pa poglej ce bos dobo kje hardwareski modem

leonius ::

se en pomemben podatek sem odkril...povezava je tolkko slabsa skolko programi operiram...vec procesorske moci porabijo drugi programi...slabsa je povezava..sicer pa nevem kako je to mozno ko pa mam 900mhz durona,256sdr. Init string, kje to vpisem, v sm56.ini?
IMHO

leonius ::

modem log:01-07-2002 12:12:40.93 - Connection established at 45333bps.
01-07-2002 12:12:40.93 - Error-control on.
01-07-2002 12:12:40.93 - Data compression on.
01-07-2002 12:17:12.93 - Hanging up the modem.
01-07-2002 12:17:12.93 - Hardware hangup by lowering DTR.
01-07-2002 12:17:14.13 - WARNING: The modem did not respond to lowering DTR. Trying software hangup...
01-07-2002 12:17:14.13 - Send: +++
01-07-2002 12:17:16.16 - Send: ATH
01-07-2002 12:17:16.32 - Recv: OK
01-07-2002 12:17:16.32 - Interpreted response: Ok
01-07-2002 12:17:16.32 - 115200,N,8,1
01-07-2002 12:17:16.40 - Session Statistics:
01-07-2002 12:17:16.40 - Reads : 38330 bytes
01-07-2002 12:17:16.40 - Writes: 2394 bytes
01-07-2002 12:17:16.40 - Motorola SM56 Voice Modem closed.

MTB ::

Meni se isto dogaja z internim USR modemom. Pravtako 900MHz Duron, 256 RAM... Na celeronu 400, ki sem ga imel včasih pa je bilo vse OK ?!?
Si bom sposodil zunanji modem, pa bom videl.

RS

kokos ::

Meni se tudi dogaja nekaj podobnega z motorolo.
Mam jo ze kar nekaj let samo vmes sem uporabljal hardversko motorolo 56K na ISA vodilu in je delala ko cukrcek.
Pol smo pa upgradal na Athlona XP:D, pa MB nima vec ISA slota in je sel modem caubau:'(. Ko sem ze zacel ze iskat novega sem se pa spomnil da imam v eni omari se tegale na PCI-ju in sem ga vtaknil not.
No zdej pa mam kar mam. Poleg tega da zgublja linijo mi je ene parkrat tako nagravzno usul racunalnik da kaj takega se nisem videl (ob vklopu klicne povezave v hipu UGASNE comp ;(- posledica so seveda lost clusters v filetih ... sedaj to dela v WIN XP, prej je pa v win 2000 isto)

Novega pa zdajle ne bom kupoval, ker se v kratkem selim in si mislim tam omisliti isdn.

leonius ::

neverjetno..najnovejsi driver za mojega bansheeja je bil kriv da je modem se diskonektal vedno..s starim driverjem dela vredi..torej problem solved..rabo sem edino 2 dni da sem to pogruntal:))) thx8-O8-)8-)

MTB ::

Bingo!
Gonilniki za grafično so bili tudi pri meni problem (GF MX)! Sem dal detonatorje dol in dela kartica kot navadna PCI VGA in povezava dela kot je treba. Sedaj je potrebno ugotoviti samo še kateri detonatorji bodo špilali OK.
Hvala še enkrat,

RS

boogoo ::

Meni dela vredu z detonatorji 23.11.

LojzePek ::

Jest mam tud motorola interni modem v.90, pa nikjer ne najdem pejđa z novimi driverji (za XP-je). Mam sam original s CD-ja. Mogoče ma kdo kak dober link?

Koci ::

Driverjev za te modeme (še posebj XP)ni več, saj je Motorola prenehala izdelovati soft-modeme. Je pa to malo svinjsko, saj je znano, da mora proizvajalec še toliko let po prodaji (vsaj tako je pri večini izdelkov) zagotavljati ustrezno tehnično podporo za svoje izdelke. Pri Motorola jih za to očitno boli k...
Panta rei!!

boogoo ::

Ja se strinjam, najhujše pa je to, da sem pred parimi mesci na motorolini strani prebral, da bodo izdali nove driverje, kateri bodo pohitrili modem in da bo potem podpiral tudi standard V92 (vecina modemov podpira standard V90), pisalo je celo da so ti driverji skoraj končani in da bodo kmalu na netu.............

Če rabiš driverje mi piši na e-mail pa ti bom jih poslal al pa jih uploado na net.

P.S. Mam najnovejse driverje za Win2K, pa za WinMe. V XPjih delajo driverji za Win2K brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogoo ()

MikeP ::

Kaj res ne najdete driverjev ??

Evo tule kliknite
http://e-www.motorola.com/collateral/SM...

Shit, zakaj mi pa ne dovoli vnest povezave.. no ja, saj bo slo tudi brez ane :D

DeLonghi ::

Res pa je da zraven te motorole dobivamo original driverje na CDjih, ki SPLOH ne delajo pravilno na nasem podrocju (Slovenija) ampak so prirejeni za Taiwan in USA!!! kljub temu delajo s temi driverji vendar se napaka pojavi v smislu dol metanja linije...z novimi driverji za naso podrocje pa je bil problem resen:))
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Koci ::

DeLonghi: kje se pa dobi te driverje za naše področje?
Panta rei!!

DeLonghi ::

Dobil nekje na servisu v Ljubljani..s temi driverji se je potem v praksi izkazal, da ne mece linije vec dol
Kdor jih potrbuje mi naj pise na email-dopisite se kateri sistem imate!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Koci ::

Mi jih lahko pošlješ (za win2000 ali win xp - katere maš). Mail Hvala
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na linuxu (Raspberry PI) prepričati NTP, da bo uporabil podatke iz GPS-a

Oddelek: Operacijski sistemi
202554 (1915) misek
»

problemi z graficno, artefakti

Oddelek: Strojna oprema
131016 (844) ganzi
»

Sergio-vprasanje zate

Oddelek: Slo-Tech
71016 (730) Sergio
»

e.mail spamer

Oddelek: Omrežja in internet
342658 (2146) Tr0n
»

datetime polje, kako v selectu določiti samo datum

Oddelek: Izdelava spletišč
5822 (720) darh

Več podobnih tem