» »

Problemi z Altium Designer-om 6

Problemi z Altium Designer-om 6

radiator ::

Mam problem v Designeru da mi ne prenese neta na PCB. Netlista zgleda čisto OK. Ko pa naredim Design -> Update PCB pa mi naredi rdeče križece. Neti se delno prenesejo. Gre pa za GND in AGND. Tako nekatere nogice ostanejo v zraku :(

Kaj ima kdo kakšen nasvet?
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Zgleda, da je vzrok problema naslednji error:
Duplicate Net Names Wire GND
Duplicate Net Names Wire AGND

Kaj pa to pomeni pa nimam pojma in kak naj to odpravim tudi ne. Jaz na schematiku ne vidim nobenega problema.
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Zrihtal
Kaj je jutri že bilo?

madviper ::

Zdaj pa bodi še tako prijazen in napiši kje je bil problem, da bo mogoče kdaj v prihodnosti kdo našel rešitev, ko jo bo iskal :D
I'd like to do something crazy!

Brane2 ::

Programa ne poznam a po opisu napake je eni vezici pripisal dva neta: AGND in GND.

Program je jasno prijavil napako. Možno da je imel elelment narobe definiran in je bil kak skriti pin z oznako A/GND ali pa je sam kaj zaj*.
On the journey of life, I chose the psycho path.

radiator ::

Napačna razlaga Brane2:

Imam dve ločeni masi GND in AGND. Tudi neti so tako označeni in elementi so čisto OK gor nadevani. Problem je bil v tem, da sem na dveh konektorjih dal gor porte. Enkart -Udc in drugič -I, ki sem jih povezal na GND in AGND, da bi poudaril da je treba zadeve priklopit diferenčno (meritev DC-Linka in meritev faznih tokov). Torej sem tudi na pavem mestu na GND in AGND nete dodal porte z istimi imeni, da jih poveže. In evo ti problem. Za njega je to dvojo poimenovanje neta.
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3-barvna LED dioda na RaspberryPi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201335 (824) Ahim
»

Priklop pinov

Oddelek: Strojna oprema
131197 (776) fruc900
»

IR receiver za remote in LIRC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131538 (1429) techfreak :)
»

Vhod za slušalke spredaj na PC-ju ne dela

Oddelek: Zvok in slika
153770 (3537) mit3k
»

front panel audio pri a7v880

Oddelek: Strojna oprema
6903 (862) Jazzman

Več podobnih tem