» »

Cool pc nagrada

Cool pc nagrada

«
1
2

mirc001 ::

Danes sem dobil email od infocool pc da sem dobil kao nagrado v vrednosti 200.000 sit.sam dpiše notr da morem kliknit na neko povezavo da dobim nadaljna navodila.Sam meni je vse to zelo čudno ker nisem nikjer zasledil ,da se dogaja kakšna nagradna igra.Ali imaste vi kakšne informacije o tem??

pavka ::

Če nič o nagradni igri ne veš, niti nagradne igre nisi igral ti lahko zdrava pamet pove, da je vse skupaj nateg..
Več glav več ve!!!

Jakka ::

Enako dobil, celo 3 e-maile, se mi je hitro posvetilo, da je nekaj sumljivega na tem. >:D

Sem za foro kliknil, se odpre stran, <b>klikaš na lastno odgovornost!</b>. Hoče nek exe dljat, očitno nek virusoiden programček.

E-maili so pa prišli s hrvaškega serverja. Received: from cgi.iskon.hr (cgi.iskon.hr [213.191.133.2])
Server, ki streže stran se pa nahaja nekje v Estoniji, očitno pohekana kišta.

Če se bo komu dalo raziskovat ozadje, se priporočam za dobljene informacije. :D

M-XXXX ::

Tudi sam sem dobil email in sem čisto enostavno postlal nazan na cool pc!

Klemzz ::

tole piše na cool-pc.org

11.09.2006
Obveščeni smo, da je več ljudi prejelo e-mail v katerem so obveščeni, da so prejeli nagrado podjetja Cool PC. Navedena je tudi povezava na exe datoteko, ki je lahko tudi škodljiva. Vse prejemnike prosimo, da e-mail izbrišejo saj gre za potegavščino in kriminalno dejanje o katerem bomo obvestili policijo. Za nevšečnosti se opravičujemo in zahvaljujemo za razumevanje!

SodVina ::

Spike Edin ::

HaHa. Jst sem tudi dobil email in to 2 ... Ampak sem takoj vedel oz. sklepal, da je nateg. Neki je treba vložiti, da dobiš!:\
The PC Doctor

angel_viking ::

hahaha kake finte kdo to pošilaj okoli je pa res malo nor :D samo še bol nor je tisti ki si dol potegne exe fajl in misli da bo tu not dobil informacije o nagradni igri :\ :D
nič tak je to

mtosev ::

Upam da ga dobijo pa da plača.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kami ::

Moj frend tud dobil.

On je tam že nekaj naročo.

Zanima me kje so dobili email naslovle, domnevam da so dobili samo tisti, ko so registrirani na cool-pc oz. so že tam kaj naročli?

kihc ::

@mtosev: vesh da, namesto da bi plačal kazen državi, naj vsem nam kateri smo bili "izžrebani" da bon za 200k v cool-pc.

Kje je peticija? Takoj podpišem! >:D
x

dadooo ::

Kje so dobili maile?

alum ::

Svašta, da se tolko brihten folk najde, da dejansko downloada in požene Cool-PC.org_Formular.exe.

Naivnost ne pozna meja. V končni fazi se na 1000 uporabnikov najde en mtosev, ki stvar požene in se celo splača. >:D

Kate G ::

Jaz pa imam drugačen problem.Namreč z veseljem sem odprla povezavo ki so mi jo poslali za izbiro artikla, namreč resnično sem verjela v vsebino e-maila saj je bil e-mail naslov verodostojen, datoteka pa ni izgledala sumljiva.Po tistem mi je računalnik popolnoma odpovedal, nesla sem ga na servis in so mi zaračunali popravilo oz. nalaganje novega operacijskega sistema 16.000 sit saj je bil sesut celoten opreracijski sistem in sicer kot posledica virusa, ki je bil v povezav.Poleg tega sem izgubila vse podatke.

Zanima me, ali lahko zahtevam odškodnino ali kakšen njihov izdelek v povračilo, namreč krivda je njihova - email naslov je bil verodostojen, email v slovenščini, podpis je bil njihov.Prav tako sem registrirana na njihovi strani in včasih kupujem in nisem imela razloga da ne bi verjela.Imam račun serviserja o popravilu.

Kaj lahko naredim? Se sprijaznim s kruto usodo in izgubljenimi 16k?

dadooo ::

In kaj je notri pisalo?

Kate G ::

V emailu ki so mi ga poslali je pisalo sledeče:

Cestitamo!

E-trgovina Cool-PC.org vas obvesca, da ste bili izrebani v nagradni igri.
Za nagrado si lahko izberete katerikoli izdelek iz nase ponudbe do vrednosti
200.000 sit (1052 eur). Za potrditev kliknite tukaj , ter sledite navodilom !

Vse cestitke!

COOL PC Fran Lhotka s.p.

od: info@cool-pc.org

(povezavo sem odstranila ker je virus! :| )

Na servisu so mi rekli še, da imam srečo da je šel samo sistem in vsi podatki, lahko bi namreč šlo še kaj od strojne opreme kar bi bli ogromni stroški.

'FireSTORM' ::

jaz sem pa dobil e-mail da je neki miljonar v nigeriji umrl in je ena njegova služabnica pustila neki banki na pragu nevem kolk miljonov dolarjev in zdaj iščejo nekoga ki bi jim dal TRR da mu to nakažejo(seveda US TRR):\
pa še iz yahoo.com mail naslova je blo poslano...hmm, banka in nima svojih e-mail naslovov?:\
nevem kak lahko sploh folk sprašuje o teh zadevah
lepo vas prosim kdo pa ti bo samo tako na lepe oči podaril dnear ali neko nagrado?

ok loto, to je drugo, kolko dnarja oni tukaj not dobijo za vse srečke in podobne zadeve

aja, pa 200k ni 1052 € v nobenem primeru
ker je 1000€ 240k približno
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Kate G ::

Torej naj kar lepo pozabim?

Ker to je res bedarija, da za njihove napake (premajhna varnost email naslov in varnostne luknje na strani) mi plačujemo!

5er--> ::

Ma na servisu te zastrašujejo. Kaj od strojne opreme bi z današnjimi virusi težko šlo. (bi moral poznat tvoj hardware) Pa tudi podatke bi se verjetno dalo še vedno rešit. (Samo najlažje je seveda formatirat...)
Če pa ti na mailu piše, da je bil poslan od info@cool-pc.org, to še ne pomeni, da je bil mail res poslan od tam.

Kate G ::

Ne vem, se ne spoznam tako dobro na te stvari - vem samo, da sem brez 16.000 sit (ki jih verjemite nisem dobila zlahka, računalnik pa krvavo potrebujem za delo), da je bil email v SLOVENŠČINI, podpisana trgovina COOL PC, njihov EMAIL in tudi sama sem prijavljena pri njih.Torej verjemite, nisem imela razloga da bi dvomila.

Enkrat sem na podoben način dobila nagrado pri enem foto studiu in so me obvestili po mailu, v emailu je bila povezava na datoteke exe, datoteka pa je bila program za obdelavo slik ki sem jih jim poslala da so jih razvili mi brezplačno.Torej kako za vraga naj bi vedela da je COOL pc virus?Res, nisem mogla.Moj računalnik je pa že par let star (ene 5 let) ker ni bilo denarja za boljšega, gre pa sedaj na bolje ampak vseeno mi 16k ni čisto zlahka dati, saj vsak ki služi svoj denar ve kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Kate G ()

R33D3M33R ::

Ker to je res bedarija, da za njihove napake (premajhna varnost email naslov in varnostne luknje na strani) mi plačujemo!


Saj pa na cool-pc.org niso nič krivi. Fake e-mail lahko pošlje prav vsak (sem sam testiral pred časom), tisto from polje se ponaredi v parih sekundah. Saj oni nič ne morejo glede tega, če se je nekdo odločil ponarediti ravno njihov mail. Od kod ti da so za to krive varnostne luknje na njihovi strani?
Vsebino e-maila lahko skopira vsak in malo spremeni vsebino pa bo zgledal povsem avtentično.

Lahko bi vsaj odposlala sporočilo nazaj, če ni slučajno prišlo do pomote. Kriviti cool-pc.org za napako je pa enostavno nesmisel. Upam da razumeš...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Kami ::

Ja to je res ampak še vedno ostaja vprašanje, kje so dobili email naslov?

SaXsIm ::

Ne vem kaj se eni jezite na napadalce če ste sami neumni in odpirate (mtosev) ali pa na Cool-PC. Kakšne varnostne luknje? Kaj bluzite. To je tako, kot so na ircu pošiljali sexy.jpg.exe naokoli. In če vam ni niti malo čudno, da nekdo pošilja formular v .exe obliki, potem pa res... Mislil sem, da je slo-tech nekakšen elite-advanced users forum, tukaj pa vas nategnejo s prastaro foro.
SaXsIm

bluefish ::

tudi sam sem dobil kar tri sporočila o nagradni igri, vendar mi je dalo misliti že to, da se le te nisem udeležil. Ko pa sem pogledal še besedilo in povezavo, sem bil dokončno odločen o izbrisu (le zakaj bi namreč Cool-PC, ki ima lastno stran pošiljal naokrog povezave z naslovom IP,...).

dadooo ::

inetnum: 213.191.128.0 - 213.191.134.255
netname: ISKON
descr: Iskon Internet d.d.
descr: Internet Service Provider
descr: Croatia
country: HR
admin-c: II385-RIPE
tech-c: II385-RIPE
status: ASSIGNED PA
remarks: ****************************
remarks: * In case of abuse please *
remarks: * contact: *****@iskon.hr *
remarks: ****************************
remarks: INFRA-AW
mnt-by: ISKON
changed: ****************@iskon.hr 20051108
source: RIPE

role: Iskon Internet
address: Savska cesta 41/X
address: 10000 Zagreb
address: Croatia
e-mail: *******@iskon.hr
admin-c: AM5915-RIPE
tech-c: AM5915-RIPE
tech-c: VZ556-RIPE
tech-c: IK395-RIPE
tech-c: TJ719-RIPE
tech-c: MM11895-RIPE
nic-hdl: II385-RIPE
mnt-by: ISKON
source: RIPE
changed: ****************@iskon.hr 20060301

% Information related to '213.191.128.0/19AS13046'

route: 213.191.128.0/19
descr: Iskon Internet d.o.o.
origin: AS13046
mnt-by: ISKON
changed: ****@iskon.hr 20001107
source: RIPE

MadMax ::

Še enkrat: kje je spammer dobil e-mail naslove?

Od vseh desetih mejlov ki jih imam, sem dobil sporočilo ravno na tistega, ki je uporabljen pri registraciji na cool-pc.

Cool-pc mi je jamčil tajnost podatkov, torej lahko upravičeno zahtevam odškodnino, mar ne?
In ne brigajo me izgovori "to se lahko vsakomur zgodi, se je zgodilo že večjim" in podobne neumnosti.
Cool-pc je hote ali nehote vir naših osebnih podatkov!
Pravniki, kaj porečete?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samuel ::

eh.. lahko gledamo na to kot tud na dobro reklamo :\

ali pač ne :|

SaXsIm ::

kaj si tisti mail account uporabil samo za registracijo na cool-pc? A lahko tisto uporabniško ime, ki ga registriraš za nakupe uporabiš tudi za forum? Povej mi tvoje uporabniško ime (če seveda ni skrivnost)
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

MadMax ::

SaXsIm:
Ne gre za to, da sem acc uporabil tudi drugje, ampak še nihče ni zanikal povezave med kupci kulpisija in tem spamom. Kolikor je do zdaj znano, je ravno ta povezava aktivna.
Sicer pa se ne boj, nimam neposredne škode zaradi lastne neumnosti-pohlepa, nisem kar brezglavo klikal linkov in proti AV volji zaganjal exejev.
Še html mam izklopljen v mejl klientu (kar bi itak priporočil vsem, ki jim čist računalnik pomeni več kot rožice v ozadju mejlov od prijateljic...).

/edit:
Pri kulpisiju ne sodelujem na forumu, sem le kupec. Pa še na nobenem forumu nisem zasledil, da bi bil mejl po defoltu javno dostopen. Je pri cerknčanu morda drugače?
Sploh pa navedeni mejl ni preveč razširjen...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

EvilDare ::

Email naslov ki ga uporabljam na Cool pc je bil psevdonim mojega siol računa tako da sem ga že spremenil na gmail račun, psevdonim pa zbrisal, da ne bo še kaj spama. Uporabil sem ga samo za Cool pc stran in sem 100% da so dobili maile pri njih.

mtosev ::

Se lahko kaj dobije odškodnine? MSN mi je zjebalo in ff.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

alum ::

mtosev:\

mtosev ::

Če ga odkrijejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kihc ::

Čist tak btw, mene je thunderbird (odjemalec za e-pošto, če slučajno kdo ne ve) lepo opozoril, da meni, da gre za e-poštno goljufijo. Tak, da nevem, boste mogl e-mail kliente zamenjat, tisti kateri ste nasedl ... :P
x

MadMax ::

Received-SPF: softfail (gmail.com: domain of transitioning service@paypal.com does not designate 213.191.133.2 as permitted sender)

Received-SPF: neutral (gmail.com: 213.191.133.2 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of info@cool-pc.org)

Čist navadn Outlook Express mam.
Ni fora ker klient uporabljaš.
Fora je znat ga uporabljat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

;-) ::

mtosev pa kak so te naje**li:D HaHaHaH

Zaj pa si jezn:D Stariiii ej pa kr vse daš na forum, sej prav še več takih naj bo; se mo mal smejali.

mchaber ::

JAZ SM PA DOBO SVOJIH 200K!
.

tecumseh ::

Ne vem, jest sicer nisem dobil tega, ampak kot vidim tukaj: https://www.cool-pc.org/phpBB2/viewtopi... ne kaze da je to virus, ampak dobra fora (z napadalcevega stalisca) za dobivanje osebnih podatkov, predvsem passworda...

roba87 ::

Brezveze je kogar koli tožit za to, ker se ne splača....

klemen22 ::

A vi niste dobli 200k sit? Jaz jih dobim jutri. Baje;)

Se lahko kaj dobije odškodnine? MSN mi je zjebalo in ff.

O fak ampak si res naiven. In da se to zgodi enmu ki računalnik "KAO" obvlada. Jejhata. Kaj je šele pri navadnih ljudeh ki uporabljajo net občasno. Čestitam za dan norcev.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

SaXsIm ::

dj mtosev, zadrž takšne za sebe...
Zdej ne vem, kako je bilo s tem izpuščanjem podatkov pri Cool-PC, vendar ko sem gledal po forumu, kliknem na profil kr enega random uporabnika, potem še enega in še tretjega. Vidim, da imajo vsi mail objavljen, tako, da ne vem. Zagovarju jih ne bom, ker nimam nič od tega. Lahko, da so pač "hekerji" gledali na netu, kaj bi bilo najenostavneje sfejkat, morda so ugotovili, da je na cool-pcju veliko mailov objavljenih. Ne vem, predpostavljam. In so pač pofejkal maile, tupa raja pač poklika, ostali ne.
SaXsIm

alum ::

JAZ SM PA DOBO SVOJIH 200K!


Ne govori tega, ker se lahko zgodi, da bo mtosev še enkrat odprl formular.exe. >:D

R33D3M33R ::

Tako kot je SaXsIm rekel. Tudi jaz sem pred časom pri njih kupoval in maila nisem prejel - sem pogledal tudi v mapo spam na strežniku. Ena možnost bi bila, da je izbral le naključne nekdanje kupce in sem imel pač srečo, da me ni bilo med njimi, druga pa je, da je izbrskal e-mail preko foruma. Za mtoseva se sploh ne čudim, saj se je tu na forumu na veliko hvalil, da je kupoval pri njih.
Tudi jaz jih ne bom več zagovarjal, ampak premislite malo, preden vsi zahtevate neke odškodnine, mogoče pa niso krivi le pri njih.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

CCfly ::

Kar malo sem užaljen, ker nisem dobil od Cool-PC nobenega sporočila z virusom. Navsezadnje saj sem tudi jaz že kupoval tam. Zahtevam odškodnino.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Klemzz ::

jst pa nism prjaulen na forumu pa sm dubu mail...

mavec ::

Pri meni je brat dobil ta mail, pa sem bil na srečo v sobi in je kliknil na povezavo, samo sem mu rekel, ne dljat .exe datoteke, ker bos kej "fasov" in k sreči je ni....

mirc001 ::

jest sem prjavlen m na trgovino pa sem dobil email se pravi da je nekdo ukradel podatke iz trgovine??

Keyser Soze ::

Jaz sem pa bolj kot ne neurejen mail dobil. Ker mi ga Outlook ne prikaže pravilno.

Dobim nagrado pa tak grd mail. :'( In sem bil tako užaljen, da potem sploh nisem klikal povezave. Je sploh nočem, če mi ne znajo poslat primernega elektronskega sporočila.:(

Sicer pa je pri vsem tem bolj zanimiva tale prigoda s servisom. A mogoče lahko kdo pogleda kateri virus je v priponki?

opeter ::

Kot prvo bi moral vsak Windows uporabnik vklopiti "pirkaži končnico datoteke" / "show/unhide extension"...
Druga zadeva pa je, da se vidi, kdo uporablja ta prave internetne trgovine, Paypal ipd.

Namreč uporabniki Paypal-a, eBay-a dobro poznajo situacijo, ko dobiš različne spoofe (fake mail oz. če želite "hudobno pošto"), ki so zamaskirani, kot da bi bili od pravega Paypala, eBaya, če pa greš z miško gor na linke, pa takoj vidiš, da je ali kaka IP številka ali pa kakšna redirekcija. Če klikneš na povezavo te lepo pošlje na stran, ki je 100% podobna eBay ali Paypal servisni strani in te prosi za geslo, uporabniško ime... koliko ljudi se je že ujelo v to mrežo si ne upam niti predstavljati.

Zdaj so vsem, ki so bili dovolj "pametni", da so odprli EXE datoteko računalniki verjetno spremenili v zombije >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

burkiburke ::

Hojla ekipa!
Kot prvo takoj vsima opravičilo za nevšečnosti in povzročene težave. Čeprav zadeva ni bila poslana od nas (našega e-mail naslova) in exe program ni bil naložen na našem serverju, nam je prav hudo, ker je prišlo do tega. Nekdo, predvidevam iz Slovenije, si je vzel čas in uporabil ime našega podjetja, da bi storil to kar je storil. Od kod so dobili e-mail naslove se še ne ve, ker ni bilo poslano na vse naslove iz baze podatkov ali iz mailing liste ali pa spet iz foruma. Server si ne lastimo ampak imamo zakupljen prostor pri Cerkniškem podjetju Pilcom, ki nam tudi rihta tehnično stran spletne trgovine in splošno tehnična podpora. Zaenkrat še nimamo točnih podatkov o storitelju, vse možne informacije smo posredovali na SI-CERT in na policijo (uradni zapisnik). Upamo, da bo storitelj ali storitelji najdeni in bodo odgovarjali za narejeno škodo.
O vseh prispelih nadaljnih informacij vas tukaj obvestim.

lp, Fran
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fiksni internet+TV, Hrvaška

Oddelek: Omrežja in internet
84247 (3970) Daniel

Čuden mail

Oddelek: Loža
71568 (1297) OmegaBlue
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81704 (1539) darkolord
»

Vodni blok, ki ne rabi lukenj okoli socketa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141209 (873) Eddy
»

Port scan...wtf?!?!

Oddelek: Omrežja in internet
132129 (1894) flipflop

Več podobnih tem