» »

UNIX

UNIX

l0wc4 ::

Se je kdo kaj posvečal Solarisu 8 ali SCOju na x386 mašinah. Uporablja kdo Solaris za redno delo? :\

Gh0st ::

Malo povprasaj na lugos-list.
Sicer pa lahko vprasas mene, ampak tezko ti bom znal odgovort...:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

fx ::

Mene pa zanima kateri UNIX-i obstajajo ?
Trenutno uporabljam Linux SuSE 9.0 samo si želim, da bi
preizkusil UNIX.
Nameravam pa ga namestiti na:
Intel Celeron 500 MHz
128 MB
80 GB HDD
ATIMach64 VT

"Naj živi UNIX"

64202 ::

Solaris 8 sem poizkusil enkrat dati gor na kisto, star cisto standarden hardver (p200/intel cs./64mb/4gb). Preprosto mi ni zaznal diska. Pa baje da itak ni kaj veliko videti na x86 verziji, tako da se nisem prevec sekiral :).

mpajzl: probaj enega od naslednjih: FreeBSD, NetBSD, OpenBSD. Nasteti so v tezavnosti in v obratnem vrstnem redu za podporo x86 hardveru (freebsd je najbolj "izi" z najvec podpore za x86 platformo). So pa vsi bolj ali manj "pure".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

BigWhale ::

SpecialK ::

Naložu sm SCO OpenServer 5.0.7 po VMware pa se mi zdi neuporabno. :) Ker ni nobenga kompilerja mors nalozit gcc iz sco skunkware.. idin scoadmin je kulski tool lahka cel sistem rihtas z temu tool-am.

64202 ::

BigWhale: kaj je to? nacrt berlinske zeleznce? :D :D

BigWhale ::

Zakaj hudica bi hotel uporabljati nekaj kar je sproduciral SCO?! ;>

l0wc4 ::

Dajte folk poglejte kdaj je bolo vprašanje zastavljeno? :)

borchi ::

mogoče je pa kdo prisiljen uporabljat SCO Unix? js že vem, da ga morem gledat. edino kar ti pride prav je filozofija, da je vse fajl. drugač pa že shell je na mojem serverju nek čudn, tako da vse kar nardim ko pridejo problemi je RESTART ;-)
l'jga

SpecialK ::

kar se tiče Solaris-a na x86 sucks.. performence je zelo slab.. pa malo hardware-a je podprtega.. ker Solaris x86 vsebuje ene stare driverje iz SCO unix-a za x86... na x86 od System V UNIX-a še najbolj delujejo SCO izdelki (UnixWare,OpenServer) vedar so cene licenc vrtoglavo visoke pa še nekaj če je obnašanje firme SCO bedno še ne pomeni da so izdelki slabi. :\ spomnimo se da je Caldera kupila SCO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718202 (5739) opeter
»

Kateri so se UNIX sistemi kot je Solaris?

Oddelek: Operacijski sistemi
81319 (1100) opeter
»

Katere operacijske sisteme uporabljate ?

Oddelek: Operacijski sistemi
372689 (2057) thor984
»

Applov tržni delež zmanjšan

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
161967 (1967) Brane2
»

DUAL BOOT (WIN/UNIX)

Oddelek: Operacijski sistemi
51730 (1601) andrej

Več podobnih tem