» »

AM2 mobo z 2xPATA

AM2 mobo z 2xPATA

hokuto ::

Iščem AM2 matično ploščo z dvema PATA (torej za ide diske in dvdr-je) priključkoma. Ostale zahteve so stabilnost (najpomembnejše), zanesljivost, neproblematičnost (odsotnost raznih nekompatibilnosti) in ugodna cena (čim manj, tem boljše seveda, maximalno pa recimo 30k). SLI popolnoma nepotreben, bonus je čim tišje hlajenje. Po hitrem pregledu stanja se mi najbolj dopade nforce 570 (ultra) chipset, ni pa nujno ta. Hvala za predloge...
doke!

OChack ::

kokr mi je znan ni nobene, ker nforce5xx podpira sam 1 PATA kanal
Int€l inside, IDIOT Outside

mtosev ::

Kupiš si en PCI IDE kontroler pa je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

igor0203 ::

Ki stane celo premoženje. Vsaj tisti dobri.

krho ::

hokuto, nič ni. Jaz sem se odločil, da bom IDE rack vrgel iz nove mašine ven.
Ker DVD pogonov na SATa ni. Plextor ima sicer DVD pečice za premium ceno.
Sem pa našel zadnjič na neki nemški strani LGjev SATA dvd pogon, ki je bil od PATA bratca dražji za 1€.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

OChack ::

da bi se ga pr ns dobil bi blo zlo dobr, namreč glede na to da IDE krmilnika na plati skor ne najdeš, marskdo od nas pa ima 1, 2 al pa več dost dobrih IDE diskov ki niso vredni nč ,služjo pa namenu, bi blo dobr da vsaj kšne DVD pekače spravjo počas na SATA, kar bi blo logično glede na to da je sata zun že kr neki cajta
Int€l inside, IDIOT Outside

hokuto ::

matr znajo zamorit s tem kaj je po njihovem za odpis... floppy connector je seveda se kar prisoten, pravtako serial in parallel port, ki ju najmanj 5 let ne rabim, pata pa kar oklestijo, ceprav je izbira opticnih pogonov na sata hudo revna, diskov pata pa tudi ne manjka ;((. da je ze v chipsetu samo 1 pata sem sicer videl, samo sem upal, da je vsaj kak mobo izdelovalec dodal se enega, kot so vcasih dodajali sata porte in s tem resil moj problem.
doke!

Big_Al ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Big_Al ::

pa tudi SATA pečke od samsunga dobiš pri njih...

OChack ::

sam plata je s939....to majo skor use po 2xPATA nf3 majo pa zihr vse 2x, problem je pr nforce 5 ki ej za AM2....... nažalost s ebolši proizvajalci nikol ne spomnjo....potem pa take firme kot ASrock ponujajo zravn še AGP. škoda ker plate drugač niso tolk kvalitetne, so pa pocen
Int€l inside, IDIOT Outside

Big_Al ::

plata je AM2, sem pomotoma dvakrat link on slike prilepil - specifikacije

OChack ::

sam je pa čudn da so dal na nforce4 chipset am2..kako to dela?..še en haklc recimo da ima plata samo SATA1 (sata2 nekak nism zasledu da bi blo).........sicer realno sploh ni kere razlike med njima ampak useen če je že novo......
Int€l inside, IDIOT Outside

SasoS ::

Jaz sem vzel Asrock AM2XLI-eSATA2. Plata je cheap (celo dirt cheap) zato bom po vsej verjetnosti ko ne bom več rabil IDE priklopov jo zamenjal...čeprav po specifikacijah sploh ni tako slaba! Edina zamera trenutno je nagravžno velik heatsink ki mi onemogoča da bi not vstavil še kako PCI kartico...

hokuto ::

kako se pa obnese ta uli chipset?
doke!

hokuto ::

Nasel sem maticno z 2xPATA in nforce 5 chipsetom: epox MF570 SLI
Je sicer SLI, kar ne rabim, vecji problem je pa, da je ne najdem pri nas... Kaj se je zgodilo z epox maticnimi? Vcasih so bile precej popularne in zelo pogoste pri nas, zdaj pa zgleda precej manj.
doke!

SasoS ::

ne vem, meni zaenkrat čist solidno špila, na ocworkbenchu tudi niso tok grajali te plate, naj bi bil uli chipset v nekaterih primerih celo hitrejši od nvidie.

igor0203 ::

Poglej pri Mlacomu.

krho ::

hokuto, pazi ! zadeva je očitno brez LPT in COM portov.
Če slučajno rabiš katerega od njiju(Jaz rabim oba).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

hokuto ::

thx sasos, igor (epox pri mlacom samo za amd 754 in intel 775 chipset)

krho... tudi jaz sem opazil tisto "luknjo" na zadnji strani maticne. v specifikacijah pod I/O sicer pise: "PS/2 keyboard and mouse, FDD, Parallel, one Serial, Game and IrDA (v1.0 compliant)".
boljsa slika z zadnje stvari je pa taka:

morda torej kak breakout kabel? no jaz k sreci ne rabim ne parallel, ne serial porta, samo 2xPATA ;)
doke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
6803 (732) AndrewSmith
»

dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
111217 (1013) Jan987
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192113 (1689) Poldy
»

Iščem matično ploščo 4xSATA +4xPATA

Oddelek: Kaj kupiti
10937 (800) DjTonic
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151222 (961) Keyser Soze

Več podobnih tem