» »

dimanicne web strani

dimanicne web strani

krho ::

Predelati moram svoj program napisan v VB z bazo v Acces formatu v nekaksno spletno aplikacijo.
Za bazo bi uporabil MySQL problem pa je kako narediti dinamicne strani, tako da lahko streznik tece na linux in windows sistemu. ASP ne pride v postev. Kaj pa PHP,perl.

darh ::

priprocam PHP... sploh pa ce misls komunicrat z MySQL bazo, k je ta job za PHP mala majca... ;)
Načeloma pa vse kar zna PHP zna tud perl (in še veliko več)

ostane ti še JSP torej Java Servlets... ki je najboljs opcija ce ne znas nic perla oz PHPja in znas Đavo... ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Kaj potem so Đava Serlets in Đava Skript in Đava?:D
Hmm... tole smrdi po čevapih.

darh ::

Java Script teče pri klientu
Java Server Pages ali JSP tečejo na strežniku (klient dobi le rezultat.. tako kot PHP naprimer...)
Java Applets so programčki ki se prenesejo s strežnika, tako kot Java Script, le da izvorne kode ne vidimo..
Java je programski jezik, v katerem so napisani zgornji trije.....
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

krho ::

ok sm si ze mal ogledu sintakso PHPja zelo je podobna Cjevski.

Sedaj pa se vecji problem. Kako na strani uporabnika natisniti oblikovano porocilo?

Ali raje odpremo novo temo za to vprasanje?

rasta ::

> Kako na strani uporabnika natisniti oblikovano porocilo?
Kako to misliš? Naprintat na list paprija? Pol si mal oglej printer funkcije v php manual ...

krho ::

rasta:
> Kako na strani uporabnika natisniti oblikovano porocilo?
Kako to misliš? Naprintat na list paprija? Pol si mal oglej printer funkcije v php manual ...

tako kot sem napisal. Jaz oblikujem porocilo, ga posljem stranki potem pa ga mora natisniti.

drgac pa pozabi na zadnje vprasanje k sm izjavu eno orenk bedarijo.
Saj ima vsak browser izbiro print page.

cahahopie ::

Ma niti ni bedarija. Če misliš kot print - print version. Da odstrani vso grafično nesnago s strani, da ne porabiš na tone farbe. To je pa ful koristn.

krho ::

V mislih sem imel npr. kako na strani uporabnika natisniti npr. poloznico. tam ti print od Browserja cisto nic ne pomaga, ker rabis imeti podatke na tocn dolocenem mestu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442804 (3714) FitnessBoy
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443155 (2519) frenk
»

Apache + PHP + MySql = ???

Oddelek: Izdelava spletišč
171299 (1034) SLOWWWeb.net
»

Rezanje teksta

Oddelek: Programiranje
9920 (829) darh
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251317 (1059) poldi

Več podobnih tem