» »

Prenosnik z intel al amd procesorjem?

Prenosnik z intel al amd procesorjem?

dado87 ::

Kupujem prenosnik, tam nekje 160 - 200k ... Pa me zanima ker procesor bi biu tabolš glede na dobljeno/cena... Prenosnik bom rabo tak za internet, office, kak film, ACAD,... Kak je pol z velikostjo ekrana 15" vs. 15,4"? Ka je še pomembno za hitro delovanje? Pomnilnik? Pomoje bo kak acer, al pa nec čist OK, ti so najcenejši... Dejte mal pomagat, ko pojma nimam ka naj vzamem al pa kak link bi prav pršo...
Prodajalc v bigbangu mi je reko da je pentium dobr ker ma manjšo porabo, ni pa velik počasnejši on celerona, za sempron je pa reko da so bol švoh...

Zheegec ::

Najbrž si narobe razumel - Pentium M ima nižjo porabo in je pri isti frekvenci malo hitrejši od Celeron M, Turion64 je zelo podoben Pentium M, Sempron M je pa zelo podoben Celeronu M, če gledamo nekje pri isti ceni.

Za 200K bo težko dobiti Pentium M/Turion64, sploh pri boljši fermah.

Ja, najbolj pomembna sta procesor pa RAM, dobro bi bilo imeti 5400Rpm disk, ekran pa vsekakor 15.4" (ker pač 15" prenosniki okoli 200k nimajo ločljivosti 1400x1050, ampak samo 1024x768, kar je pa precej slabše od 1280x800 pri 15.4").

Pentium M pa 1GB RAM bi bilo super.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Skull_ ::

celeron M (primerjiv s sempronom M) je precej bolj švoh kot pentium M..

pod 200k pentium M in 1gb rama nebo šlo... za 220k se mi zdi tale konfiguracija kr vredu:
acer

je 15,4 in še dost diska ma...

bond007 ::

celeron M (primerjiv s sempronom M) je precej bolj švoh kot pentium M..



Precej bolj švoh ni. Razlika je par procentna. Sei ubistvu sta zgrajena na enaki arhitekturi in imata vse enako, razen da ima celeron-m pol manj predpomnilnika in nima speedstepa (kar pa na zmogljivost ne vpliva). Celeron-m je bolj zmogljiv od enako frekvenčnega semprona (in je ubistvu hitrejši tudi od prejšnega pentium-m, ki je imel banias jedro).

Je pa mogoče ravno pomanjkanje speedstepa razlog, zakaj se ne bi odločil za celerona-m. Namreč v večini prenosnikov, ki imajo celerona-m, imajo ventilator večino časa prižgan (in so s tem tudi glasnejši). Čeprav ob polni obremenitvi porabijo manj energije, kot recimo pentium-m. Ampak, takrat ko ne delajo z polno obremenitvijo (večino časa) ne upočasnijo delovanja in voltaže se ne znižajo, zato se takrat bolj grejejo...
Vsekakor pa zmogljivosti celeronov-m nikakor niso slabe!

Skull_ ::

no sm najdu nek precej zanimivga za 200k:

acer one more time

Hux ::

in nima speedstepa? To je najvaznejsa funkcija v laptopu! Jaz nikol nebi kupo laptopa brez tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

bond007 ::

No, če že kaj iz comtrona pol tole: klik

Ima:
-boljšo grafično
-boljšo baterijo
-boljši disk
- malo slabši procesor
- bolj trpežno ohišje

Res, da je comtronova znamka, ampak je barebone od drugega proizvajalca in dokaj soliden. Splača se it pogledat in sprobat, da vidiš kaj ti ustreza...

Hux ::

Ta acer je kr debeli 40mm.

carpenter ::

Tudi jaz sem za bondov predlog. Ta prenosnik imam sam en teden in ga lahko samo pohvalim. Kvaliteta je veliko boljša od prejšnih tronote (clevo) prenosnikov-v tem primeru je proizvajalec Arima. Ohišje je trdno, je zelo tanek pa tudi tehta samo 2,5 kg kar je zelo solidno za 15,4 prenosnik. Grafična je super, procesor dovolj zmogljiv. Potrebno pa bo dodati še 512 rama. Baterija je 6 celična, zdrži nekje 2,5-3 ure. Mojega sem takoj undervoltal z NHC-jem, tako da mi na malo nižji osvetlitvi in z izklopljenim WLAN-om zdrži 3,5 ure in več. Po undervoltu se temperatura proca giblje okrog 40° ko surfam po netu in recimo kaj pišem v Wordu-ventilator se ne prižiga, sliši se samo disk(35°). Wlan deluje odlično, lovi bolje od prejšnjih prenosnikov. Zaslon je spodoben, dovolj svetel, lahko bi pa imel boljši vidni kot. Touchpad je zelo dober, zvočniki nič posebnega..

Prenosnik me je zelo pozitivno presenetil in je za ta denar zelo spodoben, na Bolhi se ga dobi še ceneje..tako da priporočam!

lp

dado87 ::

A ma tale tron speedsep al ga nima? Kok veš če ga ma al nima? Drugač pa hvala za pomoč, se še priporočam...

Zheegec ::

Speedstep je odvisen od tipa procesorja. Speedstep imata Core Duo in Pentium M, Turion64 ter Turion64 X2 imata pa Cool 'n' Quiet, ker je u bistvu isto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dado87 ::

Kaj pravte a tole stvarco... http://www.comshop.si/article.asp?Artic...

carpenter ::

Proc in baterija v redu, motijo pa ločljivost zaslona, počasen in majhen disk..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mogoče kakšna alternativa izbranemu prenosniku?

Oddelek: Kaj kupiti
101447 (1323) SkIDiver
»

Prenosnik za okoli 200 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
352403 (1749) mitjaje
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684838 (3707) _marko
»

Kateri prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
207025 (6728) Zheegec
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212128 (1759) nurmaln

Več podobnih tem