» »

Termostat/kontroler ventilatorjev

Termostat/kontroler ventilatorjev

zcetrt ::

Lep pozdrav.

Skonstruiral sem termostatski kontroler za dva ventilatorja.

Vezje je majhnih mer (cca 60 x 40 mm) in prikazuje dve temperaturi, ki ju meri z dvema senzorjema. Vsak posamezen senzor je na žici. Temperatura se prikazuje na modro (lahko tudi zeleno) osvetljenem LCD-ju (2x16 znakov, zraven je tekst po želji, npr v prvi vrstici "Cpu 46*C" in v drugi "Case 32*C").

Na vezje je mogoce priključiti dva ventilatorja (12V, max tok 500mA za en ventilator), za katera lahko s dvema tipkama nastavimo temperaturo vklopa in izklopa (neodvisno za vsak ventilator). Tipki in LCD sta na žici, tako da se ju lahko pritrdi na poljubno mesto v ohišje računalnika. Ventilatorja lahko s pomocjo tih dveh tipk tudi ročno krmilimo. (ventilator ima le eno stanje-vklop ali izklop. Regulacija vrtljajev zaenkrat še ni preizkušena, če pa bo zanimanje, bom stestiral še to opcijo).

Temperatura se prikazuje z enostopinjsko ločljivostjo in največ enostopinjsko napako na območju -50 do 100 *C. Napaja se z 12V iz računalnikovega napajalnika.
Na izdelek bi dal 6 mesecev garancije.
Rok dobave je odvisen od dobave elmentov in tiskanine, najkasneje pa v 45 dneh, ce bo zanimanje zadostno.


Predvidena cena izdelka je 10.000,00 SIT, če bo zanimanje večje, se lahko tudi zniža (cenejša izdelava tiskanine). Cena okrnjene različice (le en temperaturni senzor in priklop le
enega ventilatorja): 9.500,00 SIT.


Če je kdo slučajno zainteresiran, naj mi javi na ZS. Zaželjena
tudi mnenja in predlogi.

4.

Ch4N93 ::

tudi sam sem se nekaj podobnega spravljal delat (pa nikoli začel:).

sicer fajn izdelek, samo cena je pomoje malo pretirana, glede na to kaj se dobi v trgovini.

želim ti čim več prodanih izdelkov.
Ni nam lahko...

miwche ::

10k cena, pa 6 mesecev garancije?
no go...

para! ::

Predvidena cena izdelka je 10.000,00 SIT, če bo zanimanje večje, se lahko tudi zniža (cenejša izdelava tiskanine). Cena okrnjene različice (le en temperaturni senzor in priklop le enega ventilatorja): 9.500,00 SIT

LOL (tu argumentacija ni potrebna).

Ampak, da se držimo pravil, si raje malo poglej koliko stanejo rešitve Zalmana in podobnih. Pa boš videl, da je tvoj izdelek pol kurca vreden.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

EvilDare ::

Našel sem 3 podobne oz še boljše kontrolerje pod 10K.
Klik1
Klik2
Klik3

Tako da če hočeš kakšnega prodati boš moral malo spremeniti svojo ponudbo.

zcetrt ::

Hvala za vse komentarje.

Če se pozanimaš, koliko stanejo komponente, boš videl, zakaj taka cena. Gre le za ponudbo, ki je pač malo bolj fleksibilna (možne spremembe programske opreme, ki jih pač posamezen uporabnih želi). S tem ne bom mastno služil, vezja pa se za majhne serije ne splača dati izdelati ven (tudi tu se lahko pozanimaš, kakšne so cene). Kakšne serije izdeluje Zalman?

Moj namen tega posta je bil, da ugotovim, ali se mi morda splača naročiti material iz tujine, kjer se popust na več kosov pač pozna. Nikdar pa ne bo niti slovensko podjetje, kaj šele hobi izdelava in načrtovanje mogla konkurirati Kitajcem. Upam, da se tega vsi "LOL"-eki zavedate.

Kar se garancije tiče, če ne crkne v pol leta, tudi v dveh ne bo.
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623152 (19049) svetetko
»

Kateri regulator? (za kontrolo vent., temp....)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71435 (1134) evilfury
»

Dualcore mašina z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
122780 (2423) TESKAn
»

kaj si mislite

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71447 (1237) darq7
»

Kateri kontroler ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11862 (689) andHoc

Več podobnih tem