» »

Kaj je s tem Essedijem v Gorici?

Kaj je s tem Essedijem v Gorici?

SkyNet ::

Veliko slišim naokoli o tej trgovini, pa sem našel na netu stran te trgovine oz. mrež trgovin. Pogledam malo cenike in primerjam ceno Asusove plate za athlone z tisto iz mlacoma. Torej v mlacomu velja 61jurjev v essediju pa 42? 190evrov*220 (en evro je približno 220 tolarjev) = približno 42 jurjev.
Po glavi so se mi sprehajali tile: ??? (trije vprašaji)

Najbrž sem se jaz kaj zmotil ker ni možno da nastane razlika 20jurjev za eno plato.
8-OKoment?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

ja pa je... sej veš, da je SLO na balkanu... in tud še bo... včas kar popizdim in je*** mater vsem ku**** politikom v tej po****** državi, ki se kao približuje evropi... ;((;((;((

Pa oprostite izražanju... mal me je zaneslo...

piek ::

Skynet: kaj se cudis, pristej se DDV (20%) pa vidis, da razlika ni toliksna. Sicer pa razlika nastane, ker SLO rac. firme niso tako velike in mocne kot so nekatere v tujini (Essedi ima trgovine po celi ITA), zato tudi ne nastopajo enako na trgu - dobijo pac visje nabavne cene od dilerjev. Vedno bilo in bo tako. Zakaj mislis da ima Mercator nizje cene od tvoje bliznje vaske trgovinice?

LP

piek

PS: Studiraj malo ekonomijo...
--- Finish it off if you started it! ---

Alfa ::

Ja pa je razlika. Ampak italianska cena je brez davka, (ki ga vseeno plačaš a dobiš nazaj), mlacom pa je že z davkom.

Jaz sem kupil cel računalnik v Essediju, vse vredu, vse komponente v redu.
Ampak:-čakal sem 4 tedne da sem dobil komponente,
-na RW še čakam.
-tudi RAMa mi niso dali, tako da ga še moram it iskat,
-zvočnike sem hotel 4pointsoround, pa sem dobil le digital, ker tistih niso imeli čeprav sem jih naročil,
-zelo radi nategujejo(kličem v četrtek če so dobili robo,odgovor:smo včeraj. ali je vse,odgovor:Vse razen Rw-ja, pridem v soboto iskat. Kje je, odgovor:Ni prišlo,tovornjak je zmrznil v Boloniji,

Sedaj pa se odločite če se še splača, še vedno imam duševne motnje ;)

SkyNet ::

Aja, pa kako je s temi davki. Pa carino. Če kupim tm plato pa proc, rame in disk, plačam polno ceno z davkom, na carini priložim račun in mi vrnejo dinar za davek?
Dajte malo bolj podrobno prosim:\
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

EvilK|NG ::

A mi lahko kdo pove kok ma essedi telefonsko pa če znajo slovensk , al pa če mi kdo lahko pove če majo na zalogi YAMAHO 24x snemalnik al pa Plextorja 24x ??


Hvala !
Play your Cards Right !

krucymucy ::

to je pa ta problem - ne znajo slovensko!!!

|GrEgOr| ::

lahko kdo napise njihov URL

McHregec ::

Carino dobijo samo tisti, ki živujo ob meji in imajo prepustnico se mi zdi. Še dobro da mam tam babico in dedka.
Destroyer Of The Worlds.

SkyNet ::

http://web.essedi.it/

Pazi, mene zanima kaj je s to carino? Kako to sploh poteka...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

|GrEgOr| ::

KOliko mam jaz izkusenj s kupovanjem v avstriji, se carina ne placuje vec. Placa se DDV (20%) in 750 SIT takse. DDV se placa na neto ceno, katera se pretvori v tolarje (ne vem po kirem tecaju). Enkrat sem mel sreco, pa mi je carinik carino samo tisti del, kateri je presegal dovoljeno ceno uvoza.

Mene pa zanima (ker nimam pojma o italijanščini) če je italijanski daven vštet v ceno pri essediju (pri cenah, ki so na netu) in koliko znaša njihov davek?
thx

MitjaM. ::

Na njihovi strani na netu so cene BREZ davka, tko da moras pristet se 20%, ce kupis vec kot 300.000 Lir (Ne vem kok je to euro, sam zracunaj), dobis nazaj IVO(to je isto kot pri nas DDV).

LP, MitjaM.
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MitjaM. ()

Binji ::

Ja itak da dobis nazaj na meji. Mors edino kupt za vec kot 300.000ITL (kar pa je hitro). Ti pa ze tipi na Essediju tko nardijo fakture da je prou. Glede slovenscine - pisi Urosu na mejl nej ti da na stran pa je.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

carina itd..

Oddelek: Loža
201434 (1024) Trdi
»

Essedi shoping

Oddelek: Kaj kupiti
131365 (1027) Matty
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht
»

Essedi v Gorici

Oddelek: Pomoč in nasveti
111400 (1203) FlipeR
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131504 (1252) Gogo

Več podobnih tem