» »

Virtual memory low

Virtual memory low

dadooo ::

Dober dan, meni se je prav kar prikazalo to opozorilo ki je zaprlo vse programe:

( in odspodaj je oblaček, ki pač isto piše noter) Kaj naj storim, hvala.

Link, če se slika nevidi: Evo

Izi ::

To ni nič hudega :D

Ker ti je znajkalo fizičnega RAMA začne računalnik pisati podatke namesto v RAM kar na disk v začasni file imenovan tudi Paging file. Na disku je to Pagefile.sys, ki pa je seveda skrit.
Problem je samo v tem, da je to branje iz diska neprimerljivo počasnejše od tistega iz RAMA.
Ker imaš ta Pagefile nastavljen na premajhno vrednost, ga je Windows avtomatsko povečal in zato si dobil to obvestilo. Programi so se zaprli samo zaradi povečevanja te začasne datoteke, ker programi ne morejo delovati brez RAMA.
Sedaj ko je bilo povečanje narejeno se ne bodo več zapirali in lahko delaš normalno naprej.

Rešitev je, da kupiš več RAMA, ker 512MB je danes že kar premalo. Dobro je imet vsaj 1GB RAMA.

Če pa nimaš denarja pa v prihodnje ne poganjaj preveč programov naenkrat >:D
Delaj v enem programu, ga zapri in nato delaj v drugem programu, tako ti bo še naprej delalo brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dadooo ::

ok, hvala, kako pa vem ker ram je pravi zame, in da bo deloval, in da mi nebo kaj skuril?:D

Izi ::

Hja, če nimaš čisto nič pojma, potem nesi računalnik tja, kjer si ga kupil in reci, da naj ti vgradijo dodatni RAM.
Ta RAM, ki ga imaš ti ostane, samo zraven ti bodo dodali novega, če imaš še dovolj praznih konektorjev za RAM na matični plošči.
To bojo pa že tam videli, ko bodo odprli računalnik in videli kaj se ti najbolj splača.

Je razlika ali imaš sedaj samo eno 512MB ploščico ali pa 2 ploščici po 256 MB.
Važno je ali uporabljaš dual channel in podobne zadeve.

brassi lucca ::

Jaz imam RAMA 2Gb pa še precej hiterje (Team Xtreme) , pa mi vseeno včasih izpiše da je premalo fizičnega pomnilnika.
Nekateri programi pač hočejo imeti nekaj na disku . Zato sem nastavil pagefilena 200Mb.
Moments before detonation , .....................TT

gzibret ::

Ja, to je res hecno. Lahko imaš 100 GB rama, pa se bodo nekateri programi vseeno bunili, da jim ga primanjkuje. Hočejo imet paging file....
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab performance računalnika

Oddelek: Strojna oprema
331928 (1317) Veron
»

CPU 100% ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
151300 (943) Zlatan
»

Potrebe po več kot 4GB rama!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
666425 (4159) Crimson_Shadow
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131276 (1139) SasoS
»

paging file

Oddelek: Pomoč in nasveti
171296 (1177) BaRtMaN

Več podobnih tem