» »

Switcher - težava

Switcher - težava

deepx ::

Imam eno težavo.
In sicer, kolega si je od mene nepeljal kabel za net cca 60m.
Po vseh težavah ki sma jih mela pri napeljevanju je nama končno le uspelo, priklopima njegov računalnik vendar povezave ni vzpostavil. pr njem je pisal da kabel ni priključen, na switcherju je pa lučka utripala(ni normalno gorela tko kot bi mogla, ampak je konstantno uptripala).Kej tazga se mi se nikol ni zgodil, je imel kdo ze podobne probleme oz bi vedel kaj je narobe??

Hvala!
LP!

PaJo ::

Ce je kabla res samo 60m bi moralo delat, seveda pod predpostavko, da si kabel pravilno zvezal in da ni kje prekinjen.
Priporocam branje nasega clanka: Ethernet
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Raw ::

Poiskusis lahko se na drugi strani kabla dat switch. Imam 80m kabla in ob prvem testu sem imel tezave - povezal sem lahko le half duplex 10mbit, da se niso paketi zgubljal - imel sem direkt na PC, ko sm dodal vmes switch je zadeva zlaufala.. normalno 100mbit full duplex.

Ceprav je bolj verjetno, da si narobe konektor naredu :)
I am what I am and I do what I can

deepx ::

Konektorji so sigurno pravilno nareti, ker sem sam tut prvo mislu da je to krivo, zato sem jih 3krat ponovno namestil, vendar je bila situacija vedno ista.Edina varijanta je se ta, da se je kabel pri napeljevanju kje malo natrgal, ampak takrat mislim da do switchera signal sploh nebi prisel!
Sem ze skoraj obupal!
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514481 (10266) Pyr0Beast
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322344 (1824) balocom
»

lan kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
111325 (1266) 5er-->
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232199 (1813) Golden eye
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492425 (1663) mazy

Več podobnih tem