» »

Prenosnik tron m85-cwd da ali ne

Prenosnik tron m85-cwd da ali ne

varlecijus ::

Torej nameravam kupiti omenjen prenosnik in bi lepo prosil za vaš komantar ker mi tale "tron":\ glih ne zveni preveč zanesljivo no če specifikacije :

Prenosnik, ustvarjen, da uporabniku nudi procesorsko moč in učinkovitost. Namenjen je tudi zahtevnejšim uporabnikom, ki potrebujejo zmogljiv sistem. Prenosnik temelji na intel® pentium® m processor 730 1. 6ghz, 2mb, 533mhz mikro procesorju. Celoto dopolnjujejo še 512 ddr2 pomnilnik (1 modul), 80 gb velik trdi disk in dvd-dual: dvd-r/rw zapisovalnik. Lcd ekran je velikosti 15, 4" (tft wxga) palcev in podpira ločljivost 1280 x 800 točk. Lcd ekran poganja zelo zmogljiva grafična kartica, pci express ati mobility radeon x700 z 128mb lastnega pomnilnika. Oprema prenosnika je res bogata in jo sestavljajo: omrežni priključek 10/100, wlan omrežna kartica, modem 56k, vga izhod, 4x usb 2. 0 priključki, firewire, pcmcia, čitalec pomnilniških kartic. Možen je tudi prikaz slike na tv

Konfiguracija:
nabor čipov
- intel 915pm + ich6
pomnilnik
- vgrajeno 512 mb
- razširitvena mesta 2 x sodimm sockets - ddr2 max 2gb
ekran
- 15, 4' wxga (1280x800)
grafična kartica
- pci express ati mobility radeon pci express x700 128mb ddr
zvočna kartica
- built-in azalia compliant audio chip 24 bit 3d effect & full duplex
čitalec kartic
- 3-in-1 memory card reader
vmesniki in priključki
- 4 x usb 2. 0
- 1 x ieee1394
- 1 x pc card type ii
- 1 x rj11
- 1 x rj45 (lan)
- 1 x s-video tv-out
- microphone in, headphone out
- 1 x audio dj (line-in)
- 1 x vga
- ir port (cir) x 1
- built-in microphone
napajanje
- li-ion 6 cells
velikost in teža
328mm x 268mm x 19. 4mm ~ 27. 4mm ~ 31. 8mm
2, 55 kg

Zadevo lahko dobim za 150k novo z računom torej zanima me da ali ne in zakaj

Vsem se lepo zahvaljujem (sorry moderatorju k ziher že opstaja kaka taka tema pa sem preveč len da bi jo poiskal)

MarkV ::

Hmm

DA: za tako ceno ne boš nikjer dobil take konfiguracije. Hardware je super za to ceno
NE: vse ostalo(od ohišja, do baterije, izdelave - pač samo še en tron)

Če bi se jaz odločal bi verjetno raje vzel boljšo kvaliteto na račun slabših komponent.

MEDENA ::

fak za 150k nimaš kej razmišljat.

varlecijus ::

Torej kupim ali ma kdo goljši predlog (do ene 180k)?? a kdo ve kolk bi pršlo dodatnih 512 rama??

varlecijus ::

Joj dobivam informacije čist različne eni pravjo da se mi bo zadeva raspadla v enem letu drugi pravjo da za tako konfiguracijo bi moral placati najmanj 100k več in da nej kr kupim.Sem čist v dilemi, zelo dobro bi bilo če bi kak lastnik trona kej povedal a zadeva je za kej al je to bol šrot;(

NO VSEM HVALA

Hux ::

tak kot ti je reko zgoraj. Za tako ceno nebos dobo teh komponent niti pribliznu prej 300k+ od kakega HPja!

Rade volje bi reko da mam oba doma samo sta oba tudi prejsna generacija laptopov in oba mata shit ohisja HP in Tron :D. Hpju je celo popokalo tam ko se monitor drzi in je z sekundekleberom v razpoke zalepleno ampak zdaj vsej drzi. Tron pa je star nekaj cez dve leti pa se ni razpado ne. :D

Vecina ludi pac rece ja reje HP in slabse komponente. Ampak verjami 90% vzrokov sploh ni opravicenih in recejo to samo ker so od enega culi in ker normalno drazje bi nej pomenilo bolse. Noja vedno ne drzi tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

varlecijus ::

HUX HVALA TI TOČNO TO SM HOTO ČUT:D :D :D :D

SkIDiver ::

Ok točno ta model sem si jaz ogledoval. Če sem iskren me je konfiguracija mikala ampak me je odbilo ohišje. Zaslon oz pokrov je bil nekam majav in to me je odbilo v največji meri.
Odločil sem se za lenovo 3000 N100 na račun celeron-m procesroja in integrirane grafike in neprimerljivo boljše ohišje.

Ne odprekam pa možnosti, da je bi tisti tron še kaj zmahan, ker so ga predstavljali potencialnim kupcem. Kupila ga je tudi sodelavka pa je z njim zadovoljno.
Bratranc ima par let starega TroNote z sempron procesorjem pa se zadeva ni razpala pa je šel prenosnik z njim vsepovsod pa še hčerka ga včasih fizično obdela. Je pa zadeva na pogled in otip zelo robustna.

Za ceno 150k pa res nimaš kaj razmišljat.

varlecijus ::

No, šel sem v Comtron in si zadevo bolj od blizu ogledal. Moram priznat, da je ohišje res zelo robusno, tako na pogled, kot na otip. Vendar pa sem pričakoval da bo zadeva še bolj "grda". Prodajalca sem malo potipal kaj lahko pove o kvaliteti ohišja, ker mislim zadevo kar v veliki meri prenašat sem in tja. Zatrdil je, da je v bistvu za to narejen (LOL- to je pa res nekaj novega:\ ). Priznal je da če bi crknil, potem bi crknil disk ali optična enota, tako da bi bilo dobro imeti backup.
Če si ne bom premislil, bom zadevo kupil v torek in sporočil kako se obnese.

LuGi ::

Si ga kupil? Se obnese? :D

Lp

varlecijus ::

Ne nisem kupil (se še vedno prodaja na bolhi ) sem pa kupil tole klik

Overview of the Acer Aspire 5024
Processor Type AMD Turion 64 ML34
Processor Speed 1.8GHz CPU
RAM 1024MB
Hard Drive 100GB
Display 15.4 inch TFT display
Widescreen Type WXGA (1280 x 800)
Video Chipset ATI Mobility Radeon X700 PCI Express
Optical Drive Double Layer DVD±RW
Operating System MS WinXP Home
Wireless LAN Built in Wireless LAN 802.11g 54Mbps
Weight Kg 3.07

dobu sm mal rablenga (5 mesecev) in sem zaenat full zadovoln

snajper_SLO ::

In kak kaj deluje malo povej ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

drejko78 ::

Prenosnik je kupila moje dekle in lahko povem, da je zelo vredu. Vse deluje kot je potrebno, ohišje je solidno, performanse pričakovane. Sedaj ga uporablja že 1 mesec in ni nobenih težav.

markk1 ::

po svoji praksi odsvetujem TRON prenosnike povzrocajo veliko tezav pa radi crkujejo

lp

tomaz- ::

eno vprašanje

katere komponente hudiča vgrajujejo v svoje prenosnike, da bi tolk crkovali, ker jih vseeno kar precej prodajo, saj imajo vseen ceno precej primerno.

Pač ne dobiš v vsakem prenosniku za 200 jurčkov grafo x700 in podobno...

Tud sam rabim prenosnik, ki ne bo prenosnik v pravem pomenu, ampak bo bolj kot ne skos veselo sedel na mizi in bo priklopljen na elektriko..

Pa me tale model kar mika kot druga zadevca pri hiši..

Aja, pa še nekaj. Kar nekaj trgovcev mi je zatrdilo, da se splača počakat do konca leta, ker naj bi baje vsi proizvajalci ogromno svojega "časa" posvetil prenosnikom, kar pomeni boljše grafiče, večja moč, ker so končno ugotovil, da folk ne kupuje prenosnikov zgolj zato, da jih bodo na veliko okrog nosil, ampak jim je zelo všeč, če je zadeva majhna, pa vseeno zna vsaj mal zarjovet, ko je treba :)
Kaj mislite, se splača počakat ?

ant ::

po moje je največja slabost pri tronih, gericomih in podobnih no name laptopih v matični plošči, saj slej ko prej crkne. Če samo malo pogledaš po bolhi, je gericomov v okvari ko blata. seveda je kriva matična. pa sej pri večini prenosnikov je šibka točka matična.

LP

Pouh ::

Jaz imam trona m85. Zaenkrat deluje odlicno. Ohisje se tut se ni nikjer razbilo.
Ima pa stric nekega hp-ja in kljub temu, da ga prenasa v torbi, so se mu ze naceli pokati robovi.

PerS ::

Si bom kar tole temo sposodil... Tudi sam kupujem prenosnik v vrednosti do cca 150k (+/- 10%).
Rad bi čimvečji zaslon in neko zadevo, ki bo sposobna normalno poganjati photoshop + dreamweaver + emule + bsplayer istočasno...
Je pa lahko novo ali rabljeno, proizvajalec mi ni pomemben, bo pa zadeva tako ali tako večino časa na mizi priklopljena v el. omrežje, ker bi rad le pridobil nekaj prostora..

Hux ::

To da crkujejo prenosniki neke firme je najvecja laz kaj jo lahko clovek izrece. Sej so komponente pri vsek od istih firm. Nima kaj bol ckrnit kot drugi.

Za moje pojme so Lenova ohisja najgrsa kaj jih je mozno dobiti v zdajsnem casu. Mozno da so bla IBM nekega dne odlicna a ta dan je nazalost mimo.

Sonyji majo verjetno najbolse monitore kaj te vem.
Bom pocako da bodo zaceli delati one laserske monitorje :D.

Zaenrkat pa uporabljam enega pune starega Tona z P4 2.8Ghz ki se kr fajn greje glede narave procesorja ki je tipicni desktop procesor. Ohisje se je celo, vse dela. Crkuje je en reko gori muhhah si pa res noob ce to verjames. Crkne namrec vsaka stvar tudi desktop racunalniki prej ali slej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655883 (4613) sw0rdfish
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493753 (2043) Jackass
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382345 (1757) samo112
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182197 (1651) samo112

Več podobnih tem