» »

Spet navijanje

Spet navijanje

Melanholija ::

Imam seldečo mašino
amd athlon 3700+ san diego hlajen z big typhoon
7900gt club3d +zalman vf700-cu
tccd rami team group extreem 2x512
in pa enermax lieberty 500w
aja pa dfi nf4 ultra-d

vem da je bilo veliko podobnih tem ampak jaz še nisem nikoli navijal ker nisem nikoli imel te možnosti sedaj ko že nekaj časa furam ta sistem sem se odločil da bi se iz njega dalo nekaj istisniti. Ampak jaz o tem nimam pojma sem si prebral kar nekaj čankov, vodičev o navijanju grafe in proca ampak še vedno nevem kaj dosti osnov. Najprej bi se lotil grafe ker je baje bol na izi sem že probal naviti grafo preko atitool preko enga slo vodiča na cool pc forumu vendar brez uspeha nevem a sem tako lesen al kaj ampak mi je vedno javil neko napako in reštartal komp. In kako bi najlažje navil procesor prek biosa sam jst sm prvič vidu bisos s tem kompom
ki ga imam sedaj nebom rekel da se ne spoznam na delo z rač ampak navijanje mi je pa čisto tuje, saj razumete vse se je treba naučiti, se opravičujem zaradi mene lahko tudi zaklenete temo bom pač poskusil srečo drugje oz jo nikoli nebom dočakal :) se nebom sikiral ampak zakaj ne sam ko pa neznam še!

gfighter ::

Glede na to, da imaš DFI plato, si preberi tale vodič in vse ti bo jasno. Sicer je malo obsežen, ampak tu je res napisano popolnoma vse, kar moraš vedeti o navijanju z Ultra-d.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Melanholija ::

tnx veselo berem im mi je vse bolj jasno!

gfighter ::

Me veseli, da je tako. Sam imam isto ploščo in sem v njem našel vse kar sem želel zvedeti. Kar precej stvari pa velja tudi za druge nforce4 plošče Drugače pa sporoči, kako ti bo šlo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Melanholija ::

ja sedaj sem prišev na 2410mhz in sem ga navil za 20%
imam pa en probelm če zvišam fbs na 244 10,0x množilec se mi komp sam
od sebe reštarta in mi javi neko sistemsko napako...
a to naj bi bila meja glede fbs al kaj?....Sem pa mel množilec na 11
in fbs na 237 pa mi je delovalo čist normalo sam nevem v ečm je fora množilnika sploh...
zdej pa kako bi lahko iz njega istisnu kaj več? temperature sploh niso problem mevem
a mi lahko kdo mal pojasni če sploh delam prav....hvala

GaS ::

Glede na to da imas TCCD rame, ram ne bi smel biti ovira. Verjetno nisi še nič spreminjal napetosti? No to je naslednji korak. Daj na naslednjo mozno stopnjo in navijaj dalje, ter sproti testiraj z Prime95, OCCT in SuperPI. Lahko pa tudi 3dmark loop..

edit: sem spregledal tvoj "množilec". Bolj pravilno je mnozilnik(multiplier). Kar se tega tiče, je itak se mi zdi zaklenjen, kar pomeni da ti nič ne pomaga če ga spreminjas, ker bo v vsakem primeru ostal na 11x oz. 10x, ne vem koliko imas. Tako da lahko navijas le preko FSBja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

Melanholija ::

ja ok bom probal z višanjem napetosti in upam da bo šlo pol fbs še kej povečat...glede množilnika pa lahka poljubno nastavljam nevem no, kaj nej dam na deset al na enajst? al to pomeni da če dam na 10 al na 11 je itak vseeno ostane vedno na istem!

GaS ::

To pomeni to ja. Ampak kot sem dejal, nisem 100% preprican ali je odklenjen navzdol, ali je totalno zaklenjen.

dfi ::

Ti to kr pust tko kot je (množilnik).!Zmanjšat morš samo HT, se pravi v biosih maš LTD/FSB Frequency Ratio in tega takoj zmanjšaj na 4x(ko navijaš), če pa prideš čez 270 FSB pa lahko zmanjšaš na 3x.Nekje moraš držat HT med 900 pa do 1100,da bo stabilno delovalo. FSB x LTD/FSB Frequency ratio = HT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331873 (1168) gfighter
»

Navijanje AMD + Gigabyte

Oddelek: Navijanje
291980 (1344) dejansan
»

DFI Ultra-D visanje voltaze

Oddelek: Navijanje
331876 (1390) AndrewSmith
»

Navil Athlona 64 FX venice z gigabyte GA-K8NF-9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
836046 (4167) S!lentHunter
»

Rami Team Group 2*512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705926 (4118) Jan987

Več podobnih tem