» »

Partition imaging

Partition imaging

Elemen_T ::

Misija: ustvarit perfektno sliko particije
Orodje: Acronis in (ali) Norton Ghost
Diagnoza: failed!

Za kaj pravzaprav zares gre? :)

Gre za več računalniških postaj z enakim hardwareom - kar nekaj časa sem porabil za željeno konfiguracijo sistema (winxp), kamor sodi vse, od osnovnih nastavitev do najbolj bizarnih kozmetičnih modifikacij (desktop, ikonce, sorting,...). Ko naredim image je vse ok, tudi ko ga naložim na nov računalnik - vse vredu. Problem nastane ko poženem dva programa - Adobe CS in Corel. Oba zahtevata licence renewal. S prvim niti ni tak problem, ker enostavno še enkrat vnesem serijsko številko in vse dela kot more. Corel pa naredi celo štalo - ne morem ga ne aktivirat, niti ne na novo instalirat (po deinstalaciji), enostavno corel zateži, da nekaj ni vredu z licenco!

Pri večjem številu računalnikov je moja ideja menda precej razumljiva - jest bi rad stisnu IMAGE TO PARTITION in ma da čez 10 minut vse dela tako kot sem prej nastavil!

Je kdo imel podoben problem? any clue?

Morda obstaja še kakšno sposobno orodje za slikanje particije (poleg omenjenih)?

hvala vam!
  • spremenil: Elemen_T ()

luli ::

Tudi sam sem imel podobno težavo. Ponovno licenco zahtevajo vsi adobovi programi. Moje razmišljanje je šlo v 2 smeri, ampak se nisem z nobeno od teh ukvarjal.

Ali se program zaklepa glede na ime rač (tega sem vedno spremenil po namestitvi slike)
Ali se programi zaklepajo glede naslove strojne opreme (irq, dma, i/o) tudi dva strojno enaka rač nimata nujno enakh tabel.

Daedalus ::

Si uporabil tud sysprep?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Elemen_T ::

Daedalus,

se že lotevam brat :)
bom pa vseeno vesel, če poveš kakšno besedo o tem Sysprepu in kje je pametno biti pazljiv...
grazias


luli,
jep, sva kar podobno zgruntala8-) :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

kampdany ::

Slišal sem, da določen program, ki je že inštaliran na enem disku, si ga lahko skopiram na drugi tako da naredim image programa.
Vendar ne vem kako bi lahko to naredil, če je sploh to možno.
Imam računalnik z xp in ta trdi disk (posebaj) na katerem je inštaliran ta program.
Ali mi lahko kdo pojasni kako se to naredi.

Lp
dany


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475460 (4466) gruntfürmich
»

Obstoječi sistem na drug računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
152366 (1767) dash_wallace
»

Kako pripravit "OEM" windows instalacijo

Oddelek: Operacijski sistemi
71007 (799) AnotherMe
»

Službeni prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9013667 (12388) Daedalus
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373537 (2767) smirnof

Več podobnih tem