» »

kateri TV tuner za WinXP x64

kateri TV tuner za WinXP x64

frudi ::

ok, prišel je čas, da zamenjam TV tuner, ker trenutni (predpotopni Pinnacle PCTV :) nima delujočih gonilnikov za WindowsXP x64. obstaja sicer nek 3rd party gonilnik, ki pa mi resetira računalnik, če ga poskusim inštalirat. tako sedaj iščem nov tuner, glede katerega so mi prioritete sledeče:
1.) MORA imeti delujoče uradne gonilnike za 64-bitne XPje! če tega ni, me ostalo ne zanima...
2.) mora delati s čim širšim naborom 3rd party programov, ali pa je priložen software dovolj dober, da nikoli ne bi rabil drugega (yeah, right...)
3.) dobra kvaliteta slike :).
4.) dober nivo podpore in ažurnost gonilnikov (iz česar sledi naslednja točka...)
5.) obeti za podporo v Visti (64-bitni) in linuxu
pomembno mi je gledanje TV signala; snemanje, urejanje itd. me ne gane toliko.

any ideas?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MarkV ::

Mah saj večinoma so TV tunerji vsi enaki. Vsaj kar se drobovja tiče. Razliko naredi softwer pa bonbončki:) Vsekakor če vzameš kako znano znamko ne fališ nič

frudi ::

hm, očitno nihče ne uporablja tunerja pod 64-bitnimi XPji?

pa sem upal, da si bom prihranil kak dan brskanja po googlu in branja tujih forumov... :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tiash ::

Obstajajo x64 gonilniki za atijeva in hauppage-jeve. Za se ne sekirat lahko nabaviš tv box9 od avermedi-je, katera ne potrebuje pc-ja, ker jo priklopiš na monitor-->baje je slika odlična.

frudi ::

kolega ima Ati Theatrix 550, pa nima ravno dobrih izkušenj z njim. priložen software je za kozlat (toliko zanič, da je za moje pojme neuporaben), 3rd party programi pa se ne razumejo ravno najboljše z njim, vsaj ti ki sma jih preizkusila (chris tv, dscaler, k!tv). bi ga pa vzel, če bi mi kdo znal povedat, da kak dober in zanesljiv program za gledanje (snemanje je zelo sekundarnega pomena) sigurno deluje z njim.
za hauppauge sem sicer tudi že gledal, pa ne najdem trgovine, ki bi jih pri nas sploh prodajala. povsod samo leadtek, pinnacle in kvečjemu kje še ati.
tv box9 (in zunanji tunerji nasploh) odpade, ker uporabljam lcd monitor...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RuN ::

Priporočam Cinergy 600. Na uradni strani dobiš gonilnike za Win XP x64. Pri meni sporbano in deluje :)

AngelOfDeath ::

@Run ti vredu deluje ?
edit: Slovnica

RuN ::

Dela, dela. Superca dela.

frudi ::

kje se pa da pri nas kupit? v nobeni trgovini nisem zasledil Terratec tunerjev, še iskanje po najdi.si ne najde nič pametnega...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183310 (2639) Dr_M
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509829 (7638) edublin
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008604 (7413) opeter
»

Ali je možno....

Oddelek: Igre
261685 (1060) Tr0n
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272764 (1958) Izi

Več podobnih tem