» »

kam zvočnike v avtu?

kam zvočnike v avtu?

Mr_Globus ::

Na počitnicah se mi je sraznila baterija in star radio je za v smeti (pozabu kodo, pa še LCD je fuč). Tako da bi aprofitiral pa zraven dal not še nove zvočnike.

Zdaj imam v armaturki dva majhna zvočnika... recimo cca 6cm. Tako da na njihovo mesto novih ne morem dat. Kupu bi samo 1 par zvočnikov ker pač nimam denarja, pa tudi nisem nek manijak :P, važno da se da dovolj naglas brez hreščanja :D. Najlažje bi mi blo montirat na "uni "karton" ki pokriva prtljažnik" - samo pol bi bli edini zvočniki v avtu odzadaj. Bi blo vseeno vredu? Ker za vrata rezat res nisem talent :\

Sami ::

V svojega Yugiča8-) sem namontiral avtoradio Sonashi ZCD 491M MP3 (dobil sem ga zastonj kot darilo, ni pa vreden več kot 20k SIT) in spredaj Zvočnike Sony XSF1724 2X40W RMS 3-sistemski, zadaj pa UBL 2X60W RMS 2-sistemski. Skupaj je 200W RMS-a, kar je zame še preveč, pa vse skupaj me je prišlo manj kot 25k SIT (ker sem kupil samo zvočnike), na polovici jakosti se mi tresejo že tablice. Vzel sem si 3h časa in vse namoniral. Spredaj so zvočniki v vratih, zadaj pa na polici. Bom še vse temeljito poslikal.

Spredaj v vratih:
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Stepni Volk ::

Pomagalo bi, če nam sporočil vsaj tip vozila...

AndrewSmith ::

Kupis par 3 sistemcev-elipse
in jih das na polico.
Ne dajaj pa na uni "karton" ker
je svoh,ampak naredi novo polico
iz 19mm MDF-ja ali se bolje vsaj
10mm vezane plosce.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Mr_Globus ::

Ja sem pozabu. Avto je Fiat Punto, eden starih modelov.

@Sami:
spredaj mi je problem montirat ker nimam lukenj narjenih v vratih. Bi si mogu vzet kr dosti več časa kot tri ure za montirat :\ Bi si ga pa vzel če "normalen človek" pravi da se sliši boljše

@AndrewSmith
Pol je vredi če so samo odzadi? Da se ne bo "čudno" slišalo. Mi lahko priporočaš kake ovalce?

Edit:
Pa še neki bi vprašal. Če je izhod radia 50W - morejo bit zvočniki 50W ali manj, al točno 50W?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr_Globus ()

PI ::

Pozdravljen

Če res hočeš, da ti bo kolkor tolko dobro špilalo in če boš avto uporabljal še nekaj časa je najboljši nakup dvosistemskih zvočnikov (bas in visoki posebej) in montaža v vrata in na armaturno ploščo. Na koncu koncev potrebuješ sistem spredaj in ne zadaj nekje na polici. Seveda boš moral rezati tapeto in izdelati distančni obroč za zvočnik (mogoče bo tudi potrebna kakšna korekcija na pločevini na notranji strani vrat).
Splača se ti vsekakor več časa porabiti za montažo zvočnikov v vrata.

Glede zvočnikov pa ti svetujem, da nabaviš nekoliko močnejše (ne preveč). Lahko so tudi manj močni, seveda moraš potem imeti malo občutka za glasnost.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PI ()

Mr_Globus ::

Danes sem probal kako zgleda ozvočenje samo odzadaj. Res je čudno... Bom mogu res rezat po vratih :|

Ima gdo kak link s slikami postopka?

Jackal ::

Odvisno koliko hočeš zakomplicirat...

Obstajajo mojstri, ki ti to naredijo za nekaj denarja...
Avtoakustika Poljšak - paneli za Punta
Seleš car audio - paneli za Punta

Pa še drugi bi se našli, samo nimajo slik na netu. Oba zgoraj ti bosta tudi znala svetovat glede izbire samih zvočnikov.

Če se hočeš lotit pa sam... obstaja forum avtoakustika...
Paneli za fiat punto
Paneli punto
Punto 1, paneli za 16-ke
Punto vrata - paneli slike
Paneli Fiat Punto

Pa veliko veselja pri izdelavi.

gm80 ::

Tudi jaz ti priporočam ogled foruma avtoakustika.

Če boš imel zvočnike vezane direktno na avtoradio ti priporočam zvočnike do 50W RMS, saj so na avtoradijih oznake 4x50W max in ne RMS. Dejanska moč izhoda pa je nekje do 27W.

Proizvajalci radi podajajo max moči s katerimi si nimaš kaj pomagati. Zanima te izključno RMS moč in nič drugega.

Priporočam pa tudi obisk kakšnega monterja (po možnosti malo bolj znanega), ki ti bo svetoval. Seveda prej preglej forum, da se boš znal z njim pomenit :D

Soni brez zamere, ampak tablice se pri yugotu tresejo tudi če radio ni prižgan :\ Od zvočnikov prikloplenih direktno na radio se niso še nobenmu tablce tresle. Edino če je tale tvoj Sonashi pogruntav kako dobiti več kot 27W RMS po kanalu (pazi da ti ne bo šipo vn vrglo!!!)

lp, Grega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gm80 ()

Mr_Globus ::

Aha še te panele treba nabavit. LOL jst sem pa mislu da se samo luknja zreže pa prišraufa :P hvala za linke. Bom na avtoakustiki preštudiral zadevo :D

Mr_Globus ::

Tej paneli so predragi. Čez 10k... Da bi jih pa sam delal nimam ne materjala ne časa. Bi lahko zvočnik montiral na lesen obroč tega pa nekako pritrdil na vrata? Je obloga vrat dovolj debela da bi lahko samo v njo privijačil, al morm v kovino? Ko prerežem to oblogo morem kaj dodatno izolirat zaradi vode?

Stepni Volk ::

Malo poslikaj stvari in jih objavi na netu (npr. www.shrani.si), ter podaj povezave sem.

Scorpia ::

Če že tudi kupuješ, pazi da majo zvočniki vsaj nad 90db občutljivosti. Baje da se boljše sliši če ima več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214871 (4455) jest10
»

Avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
244401 (4014) kokos25
»

Nakup radia in zvočnikov za v avto

Oddelek: Zvok in slika
324640 (4274) EvilDare
»

Kateri avto ojacevalec kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82327 (2206) DrSergioDJ
»

kateri avtoradio z mp3

Oddelek: Na cesti
161880 (1642) _Dejan_

Več podobnih tem