» »

Optimalna uporaba baterije prenosnika

Optimalna uporaba baterije prenosnika

buick ::

Zanima me nekaj:
Imam prenosni računalnik. Zanima me kako je najbolj smotrno uporabljati slednjega, da čimmanj trošim baterijo..Največ ga uporabljam doma torej ga lahko priklopim na elektriko.
Je bolje imeti tega vseskozi vklopljenega (zaradi interneta bi mi to najbolj odgovarjalo) in ga pač občasno dati na "stand by" ali pa ga vklopiti in recimo zvecer izklopiti?
Ves čas, ko je računalnik vklopljen imam le-tega priklopljenega na elektriko. Ali se tudi v tem primeru baterija troši čeprav je baterija polna!? Nekje sem slišal, da bi bilo najbolje v času, ko je rač. priklopljen na elektriko baterijo fizično odstraniti!?
Vnaprej hvala za kak pameten nasvet.

peerwan ::

Če ga večinoma uporabljalš doma na štrom prikljopnenga, pol ne razumem zakaj te matra baterija?

Pr men piše v navodilih da če ne nameravaš dalj časa uporabljat baterije (ga imaš skoz na štromu) pol je bolš, če je nimaš v Compu. (vrjetno se kej obrablja, pa preveč toplote tut ne mara). Če pa ga večkrat na dan izklopš iz štroma in se mal po fletu sprehajaš pol mej pa baterijo not. Pol ti bo baterija zrabila ene 5% (moja ocena) prej kot drugač.

Take it izi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115095 (1865) sh00ter92
»

Prenosnik osnovna uporaba

Oddelek: Pomoč in nasveti
5774 (666) Trupl0
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425096 (4082) WyattEarp
»

Baterije v prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
152223 (1870) Pyr0Beast
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243651 (2620) Pyr0Beast

Več podobnih tem