» »

Ojačitev wireless signala?

Ojačitev wireless signala?

wahab ::

Se vnaprej opravičujem za mogoče glupo vprašanje.

Na prenosniku imam integrirano WLAN kartico. Na dopustu na Hrvaškem sem v dosegu nekega open wireless omrežja in se nanj lahko povežem, problem pa je, da je to omrežje oziroma negov signal "nestabilen" - od excellent so very poor in celo out of range.

Obstaja kakšna varianta, da zajamem več tega signala oz. ga na računalniku ojačam, s kakšno dodatno anteno, ojačevalnikom ali kaj podobnega (po možnosti z USB priklopom)?

OmegaBlue ::

Tole je zate WiFi Speed spray!..
-----
Ok nevermind resno :)

Pomagala bi ti kaka pcmcia kartica z zunanjo anteno (naprimer orinoco, linksys). Če s tisto ni bolje lahko na priklop za anteno priključiš kakšno močnejšo zunanjo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

wahab ::

Tnx :)

Lahko kakšno priporočiš?

OmegaBlue ::

Nažalost ne. Nimam veliko izkušenj z zunanjimi antenami, lahko pa tudi za pomoč pobrskaš po Wlan-sat forumu. Fantje so specializirani za to zadevo, nekaj se jih potepa tudi po tem forumu a jih tam vsekakor lažje uloviš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

shock ::

No pa če te kaj muči pa si narediš sam eno bi-quadko z malo denarja in materiala. Obstajajo tudi goljufi ki prodajajo 15 db biquadko, tako da ne vsakemu nasedet. Drugače ti povem da sem se z domačo narejeno biqudko (cca 10-12 db) dosegel point to point povezavo na razdalji 1,7 km. Ko pa sem te dal na parabolo sem imel brezžično povezavo na 7 km, skratka splača se ti dat zunanjo domačo narejeno biquadko, ali pa če si len plačaj 10k.

muzičar ::

No mene pa zanima če bi ta(1) antena šla na mojo karto NETGEAR WG311v3? In ali bi vidno povečala domet in moč signala napram zdajšni default anteni?

Ali je mogoče ta(2) boljša ali pa ta(3)?

Še najboljše bi pa bilo če bi mi kdo povedal najboljšo rešitev do 5000SIT.

Najlepša hvala, LP

muzičar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221946 (1506) El Barto
»

Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
91708 (1596) Wox
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
61562 (1345) tx-z
»

RAM DDR 400

Oddelek: Strojna oprema
151448 (1292) bluefish
»

Ohišje +hlajenje je dobr?

Oddelek: Kaj kupiti
52255 (2156) norc

Več podobnih tem