» »

Na audigy 2 zs se mi je pojavil echo kako se ga znebit?

Na audigy 2 zs se mi je pojavil echo kako se ga znebit?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Pri poslušanju glasbe slišim nek echo, ki ga pa v originalu ni.
Glede nato sem ugotovil, da prihaja echo iz zvočne kartice in verjetno je krivo, ker imam vklopljen EAX Control Panel.
Kaj mi priporočate da naredim, ker je tale echo prav moteč.
Pod efekti nimam vklopljenega nobenga ehota ampak če pozorno poslušam, se jasno sliši in kar je še huje me zelo moti.
Glasba nima take dinamike srednjih in visokih tonov takih kot bi jih morala imeti, da ne govorim o tem da po nekod celo neki spektor manjka, pa čeprav so mp3-ji zripani na 320 kb/s.
Kako se tale control pannel izklopi oziroma kako se dokončno izklopi tale eho?
Hvala vsem za pomoč.
p.s.
Rad bi častil gajbo pira tistemu, ki bi mi ta problem rešil.

OChack ::

pod un panel pjt pa pjd pod effects, pa ih pol mal spreminjej, tok da spet u veljavo pride.
men se je isto zgodl ko sm v igrci uklopu EAX, mi je tud pol k sm biv izvn igre vse donel in mel odmeve, tko da če maš u keri igri ukloplen tud tm izklop.
Int€l inside, IDIOT Outside

nokia6310 ::

Sej tko se echo sploh ne sliš sam komadi majo echo tam, kjer ga praviloma nebi smel met pa tut srednji toni se mi zdijo mal švoh, pa zdej ne vem al gre za hardversko napako al software čeprav to mi bol liči na software kot na hardware.
Drugače efekte pa mam na off.
Upam sam da res ne bo treba zarad te malenkosti windowsov reinštalirat.

nokia6310 ::

Evo dragi moji problem rešen!
Ne boste verjeli kaj je bilo!
Problem se mi zdi tako zanimiv, da ga bom opisal:
Torej že dlje časa sem opažal, da se mi pri komadih, ki so zripani na 320 kb/s med predvajanjem glasbe pojavlja nek čuden echo. Še večji problem je bil, če je bil echo v komadu in je torej ispadlo vse še bolj odmevajoče.
Včeraj pa mi je med mojim pogovarjanjem po skypu začel prekinjati mikrofon na slušalkah Sennheiser Headset PC 150, zato so bile slušalke zame neuporabne, verjetno je prišlo do kakšnega stika v kablu.
Ko sem odklopil slušalke imel sem jih vezane v adapter, na katerem je bil priključen še kabel, ki gre do ojačevalca je echo izginil in zvok je še zdaj kristalno čist in tak kot mora biti, torej so bile krive slušalke, še dobro da je crknil mikrofon drugače na njih nebi nikdar posumil, res pa je da se na izkušnjah učimo.
V vednost vsem lastnikom naj opozorim na nekaj, kar me je od vsega začetka pri teh slušalkah izredno motilo:
Ko sem dajal naglas ali potiho mi je potenciometer izredno škrtal in sčasoma je ojačevalec v slušalkah zgubljal na moči tako, da ni prišel več signal ven tak kakršen naj bi bil, ampak je bil iz dneva v dan tišji.
Problem je tudi bil, ker nisem mogle enakomirno nastavit levega in desnega kanala, da bi bil lep stereo, ampak je bil enkrat en bolj naglas drugič drug torej gre za slab oziroma pokvarjen potenciometer, kar me pri tako dobri firmi izredno čudi, da si lahko to privoščijo.
To je nadalno vplivalo najverjetneje tudi na signal, ki je potoval naprej do ojačevalca, čeprav si neznam razložiti po kakšni logiki naj bi imele slušalke vpliv na potovanje signala proti ojačevalcu, ki je šel po drugem kablu, vendar pa so bile priklopljene na isti vhod.
Vglavnem vsem ki vam pri Sennheiser Headset PC 150 škrta potenciometer vedite, da gre za napako, ker sem opazil da niso moje slušalke edine pri katerih se je to zgodilo.
Katere kvalitetne slušalke mi priporočate za nakup?
Vem, da teh ne bom več kupil, pa čeprav je Sennheiser vodilna firma na tem področju.
Sem prav razočaran nad njimi res.
Lp vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141715 (1362) smarkic
»

MP3 128 kbps in 320 kbps

Oddelek: Zvok in slika
485513 (3249) marS
»

Katere slušalke za "gaming"

Oddelek: Kaj kupiti
496413 (5331) Boobiz
»

Udobne slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
201845 (1267) Romancek1
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
181353 (1105) d0rK

Več podobnih tem