» »

Težave z Club3D Geforce 7600GS AGP in videom - vsaj mislim

Težave z Club3D Geforce 7600GS AGP in videom - vsaj mislim

J_Rotten ::

Zdravo

Danes sem v računalnik (QDI Kudoz 7x/333, Athlon 2100+, 512 mb ram) vgradil Club3D GeForce 7600GS 256 MBa AGP (prej je bila not Canyon Radeon 9600), dodal še 1024 mb rama in nov napajalnik (420W).
Prvo presenečenje je bilo, ko sem moral inštalirati najnovejše BETA driverje za Geforce, da je delovalo. Drugo pa, da vsak predvajalnik video datotek (BSPLAYER, PowerDVD, Mediaplayer...) še pred odprtjem datoteke zablokira in slediti mora pritisk na gumbo RESET, kajti zablokira tudi celoten sistem.
Tudi Unreal Tournament mi po kakih 2 minutah javi neki fatal error in se ugasne (recimo Oblivion dela normalno)

Ali so za to vse skupaj krivi BETA driverji in moram počakati na novo različico (poiskušal sem tudi z najnovejšo različico "release" driverja, vendar pa je tisti samo za 7600GS pci-express in tako tudi ne deluje pravilno), ali pa moram iskati rešitev tudi kje drugje?

Hvala

5er--> ::

Preveri, če sta ram in grafična do konca vstavljena v svoj slot. Če ima grafična dodatno napajanje ga priključi.
PC testiraj s Prime95 in Memtest-om in poročaj.
Popravek:dvojina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

J_Rotten ::

OK. Bom jutri preveril in stestiral. Sedaj je dodatno napajanje grafične priklopjeno na isti kabel kot dva diska (250GB, 80GB). Ali naj rajši povežem grafično na tisti kabel kot sta cd-r in dvd-rw?

Hvala

5er--> ::

Najraje na svoj kabel. Drugače pa raje na optične pogone, ja.

asus ::

kak zaženeš mem test?A je cool če sm iz prime rame testiraš ko navijaš

5er--> ::

Za memtest narediš bootable disketo/cd/dvd-rom in nato pc štartaš s tega.
Pa če že normalno ne dela, ne navijaj, no...

asus ::

sj dela sm bi se ta mem test probu pa nimam optične do jutri>:D ,diskete pa tud ne.a je še kak drug program

J_Rotten ::

Ko sem danes prižgal računalnik, mi je takoj javil nvdia program, da kartica nima dovolj močnega napajanja. Na istem power kablu je samo dvd-rw, napajalnik pa je 420W (čeprav piše na kartici, da je 350W dovolj).

Testiral še nisem, kabel pa je dobro priklopljen.
Kaj naj zdaj z napajanjem?

J_Rotten ::

Sedaj pa še en problem, ki se je pravkar pojavil.

V računalnik sem dall star napajalnik (300W), tolko, da sprobam če je nov napajalnik v redu. Ko ga hočem zagnati, mi pred nalaganjem Windowsa računalnik obstane in napiše, da mi manjka datoteka hal.dll v direktoriju system32. Ko dam nazaj not novi napajalnik, napaka seveda ostane.

Prosim za pomoč

Toomy ::

...formatiraj...lepo vse še enkrat preglej v kišti...pa na novo naložit winse...daj gor uradne driverje od nvidie...nevem zakaj neki beta...

J_Rotten ::

BETA so gor, ker uradni še ne podpirajo 7600GS na AGP vodilu.
Premišljujem o formatiranju, ja.
Z driver cleanerjem sem vse počistil, zgleda pa, da se "težave" z napajanjem pojavijo komaj, ko inštaliram driverje - takrat se takoj pojavi opozorilo o premajhnem napajanju.

J_Rotten ::

Napako z .dll sem porihtal, kartica pa še vedno ne dela (video sploh ne, včasih opozorilo o preslabem napajanju).
Če formatiram, kakšne so možnosti, da se napaka popravi?

Hvala

5er--> ::

Napaka se pojavi šele po namestitvi driverjev, ker šele takrat grafična "zares zaživi". -> Preslab napajalnik.

Binji ::

No jst imam enak problem (glej temo "katera graficna za AGP" in pa eno posebno mojo v "pomoc in nasveti") in sem danes probal stvar zaganti z enim 600W napajalcem. Sporocilo se ni pojavilo, je pa v 3D Marku 2006 kartica dosegla prakticno identicno stevilo tock kot s 420W.
Zakljucek: Verjetno je res kej na tem, ampak zaenkrat ne bom se kupoval novega napajalca:)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

J_Rotten ::

Zdravo

Sedaj sem samo pobrisal driverje z Driver Cleaner-jem in inštaliral ene driverje z guru3d strani (85.96 modificirane) in mi sedaj stvar igra vse video datoteke (prej mi ni) pa tudi napake glede napajanja več ni - tako, da je verjetno bil čisti software problem.
Testiral še nisem, ko pa bom tako daleč pa javim svoje rezultate.

Hvala vsem na pomoči

J_Rotten ::

Znova se mi je pojavila napaka "o premajnem napajanju kartice". Ali bo 550W napajalnik rešil zadevo (samo ta bi bil še cenejši od tega 420W in po navadi dražje pomeni boljše, a ne? :))?

Težave z videom več ni.
Prosim za odgovor

Hvala lepa

Binji ::

igre delajo v redu?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

J_Rotten ::

Ja, igre grejo vredu in pozna se razlika v primerjavi s prejšnjo kartico.

Edino ta napaka zaradi napajalnika (?) je problem.

Binji ::

Pol pa poglej tole. Po moje je tudi pri tebi isto.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

J_Rotten ::

Veš kaj je zanimivo? Imam točno tak napajalnik kot ti. Meni se ta napaka pojavlja občasno, tudi z driverji 91.33, le da mi takrat ne dela video.

Ali imaš mogoče ti možnost testirati (nekajkrat izklopiti in ponovno prižgati računalnik) z 600W napajalnikom?

Hvala

Binji ::

Hmm meni s temi 91.33 vse deluje.
Nimam pa na zalost vec moznosti testirat..sm si sam sposodu tisti napajalc. Mi je pa takrat isto delalo kot na mojem samo da mi napake ni vec javlo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

denisxt ::

jst sm kupu 620 w napajalc pa mi dela:D sam zakaj rabi ta "sekret" 620 w mi ni jasn:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

Oddelek: Strojna oprema
362819 (1788) abazigal
»

Geforce 7600 to be released as AGP card as well

Oddelek: Strojna oprema
392938 (1564) ciglence
»

Graphics card is not receiving sufficient power??

Oddelek: Pomoč in nasveti
332921 (1952) Kami
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111373 (1093) mirkuma
»

Club 3D 7600 GS AGP

Oddelek: Kaj kupiti
301639 (966) hokuto

Več podobnih tem