» »

prepovedane teme in zaklepanje

prepovedane teme in zaklepanje

miwche ::

no, čeprav sem v zasebnem sporočinkovanju z moderatorjem glede te teme, swem se vseeno odločil tudi tukaj napisati, po eni strani tudi zaradi vztrajnega ignoriranja moderatorja s katerim sem se dopisoval.

no pa gre takole...

zaklene se ena tema kjer je govora o nocd patchu.
kul ni problema. ne, nisem jaz začel temo in ni bilo izrecno govora o piratskih verzijah softvera.

v drugi temi pa se pogovarjamo o modanju xboxa, tako da lahko zaganjaš tudi "backup" diske, kar brez evfemizmov pomeni piratske diske. ta tema pa propsperira brez problema.

zakaj torej zakleniti temo kjer je govora o nocd patchu, ne o piratskih cdjih, drugo temo, kjer je govora o softmodanju, ki omogoči zaganjajne piratskih diskov, pa se ne zaklene?

nocd patch lahko uporabljaš tudi za originalne igre, ponavadi pa se uporablja za piratske verzije. to je res.
softmod lahko uporabljaš tudi za kaj drugega kot poganjanje backup diskov, ponavadi pa modaš zato da poganjaš piratske verzije. to je res.

prepove se le prvo, drugo pa ne.
  • spremenil: miwche ()

klemen22 ::

Nay to vprašanje pa od moderatorjev ne boš dobil pametnega odgovora ker ga ni.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

iro ::

Za take stvari maš druge forume.

miwche ::

iro

nisi razumel, jaz se nočem pogovarjat o piratskih zadevah. zaradi mene bi bilo bolje, če bi vse take teme zaklenili. me čudi, zakaj jih ne. v tem je point! ene zaklenejo, druge ne.

klemen22

zakaj ne bi dobil odgovora. meni bi bilo v redu tudi nekaj v stilu "pogovori o piratih in insinuacije na pirate niso dovoljeni". pika. karkoli smrdi po tem bi se zaklenilo in čao.

klemen22 ::

Ja pač najbolj na izi odgovor je da lahko potem na recmo Xboxu poganjaš še izdelke homebrew scene. Evo ti odgovor;)
Happy?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

miwche ::

klemen22

in z nocd patchem lahko poganjam tudi originalno igro. eto odgovor. happy?

iro ::

miwche

Saj neboš nč dosegel. Tukaj si pravila razlaga vsak po svoje.
Jaz raši poiščem tukaj ali pa tukaj

muzičar ::

Imam original igre. Imam Collector's Edition TES, G1, G2 in NOTR pa mam poleg vseh zraven še en CD na kateremu so nocd patch-i oz. crack-i, ker mi gre na živce vsakič dajat not drug CD.

Obe navedeni zadevi lahko uporabljaš v neg. in poz. namene dejstvo pa je (vsaj tako sem poučen) da sta oboji nelegalni. Torej če se gremo zaklep vseh potem se pejmo zaklep VSEH in brez izjem oz. se gremo zaklep do neke mere (IMHO najbolj pametna rešitev) torej do diskutiranja ne pa navajanja linkov in govora o obstoječih piratskih verzijah mehkeopreme.

steev ::

Pač TP je mal čudna. Enkrat ej en TP™ zaklenil temo in rekel: "Vidim da vam poletna vročina para možganse celice. Iz te teme ne bo nič. Lock."

Sam WTF :\
:|

OmegaBlue ::

Da probam odgovorit na par vprašanj kakšen je moj pogled na to.

No-CD patchi so večinoma patchane (s pomočjo debugerja), prirejene originalne datoteke. S takšnim posegom v exe datoteko, kršite dogovor/pogodbo na začetku inštalacije in stvar v trenutku postane nelegalna. Seveda obstajajo tudi proizvajalci kot je Egosoft, ki sami izdajo patch ali patch za odstranitev starforce zaščite - proti temu seveda nimam totalno nič proti niti kdorkoli drug.

Ko pa pride do X-boxa je pa druga stvar, tukaj smo v območju hardwara. Ob nakupu ne sprejmete nikakršne pogodbe in s posegom v hardware/modificiranjem izgubite garancijo in reskirate ban na Xbox live (se mi zdi da je takšno ime).

Modanje Xboxa ima pa ponavadi več ciljev ki seveda nekateri so piratski nekateri pa niti ne.
Da jih naštejem par:
- Poganjanje linuksa za kak home server/router (resno)
- Vgraditev večjega diska
- Podpora Divx filmom, predvajanju muzike, stremanje itd.
- Poganjanje doma spisanega softwara
- Nešteto drugih

Torej modifikacija xboxa ni nelegalno početje, kar seveda ne velja za večino No-CD patchev. Če pa si lastite originalno igro vas nihče ne bo ugriznil če uporabljate patch a pač povprašenavnja po straneh z njimi pač ne dovoljujemo. Vsekakor ker je večina povpraševanj v stilu "Zdounloudu sm si špil z neta, zdej pa ne najdem kreka, kwa pa zdej?".

Torej ne povprašujte po takšnih patchih javno na forumu pa bo vse ok.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

miwche ::

Omegablue

no, to je dober odgovor. hvala.

Mavrik ::

Čeravno pa je nekoliko problematično, da je v precej državah sam mod-chip za Xbox nelegalen. Sicer ne vem kako je to pri nas, je pa vseeno to eno tako sivo področje.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Command & Conquer Generals - Zero Hour - razna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
727288 (3043) Vesoljc
»

Programcic kateri onemogoci iskanje CDja ob zagonu igre

Oddelek: Igre
51006 (904) mtosev
»

transport tycoon

Oddelek: Igre
352315 (1814) misso
»

gta3 na...

Oddelek: Igre
161436 (1139) zaj_tam
»

Presnemavanje originalov iger

Oddelek: Igre
111303 (970) Tr0n

Več podobnih tem