» »

razdalja pri gledanju TV

razdalja pri gledanju TV

mahathma ::

Glede razdalje pri gledanju TV sem malo skeptičen pa bi koga prijazno prosil da mi zadevo mal razloži. Večji je TV (ekran) večja/manjša je razdalja med mojo ritjo in ekranom ter srečnejše so oči.....vnaprej thenks

Stepni Volk ::

Odvisno od tipa zaslona, modela...

MAC.H ::

Nekje sem zasledil, da dolžino diagonale pomnožiš s 5...
MAC.H

mahathma ::

saj...ravno nekaj takega sem nekje bral pa ne vem točno kje...Govorim o 102 cm diagonale.

Pyr0Beast ::

Hmm, biti 5m od televizorja je rahlo nemogoče. Torej bi moral jst zdaj sedeti v drugem kotu sobe.
Sicer pa gledanje TV-ja očem ne škoduje, če se vsake toliko časa odpraviš ven, malce pogledati okolico, TV nima efekta.
Jst sem odrastel pred ekranom pa imam vid 100:100, po pričevanju raznih gospodov in gospa, bi moral zdaj imeti vsaj manjši tumor na možganih in kakšno hudo dioptrijo.

.. torej ...
Namesti se tako, da ti bo udobno in hrbet ne bo trpel. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

javaman ::

Jest imam plazmo (d=106cm) in sedim v dnevni skoraj 4m stran. Ce gledam DIVX-e iz LG DVD snemalnika, so fonti ravno na meji normale. 3m bi bolj priporocal. Drugace pa imam v spalnici (projektor) diagonalo okoli 2m in gledam priblizno 2.5m stran in je ravno OK. Po drugi strani lahko (brez podnapisov) gledam plazmo 7m stran iz kuhinjskega dela brez problema, ampak res brez podnapisov.

Mislim, da je razmerje d:L razlicna za TV gledanje ali hisni kino (tu naj bi bil kot gledanja okoli 36°???).

Izi ::

Nekje sem zasledil, da dolžino diagonale pomnožiš s 5...

Hahaha... saj ne stanujemo vsi v ogromnih vilah ali gradovih.

Če bi res sedel pet metrov stran od ekrana bi si destkrat bolj kvaril oči kot če bi sedel samo meter stran.
Čim ne moreš z lahkoto brati podnapisov, začneš avtomatično napenjati oči in v letu ali dveh bi si pridelal hudo dioptrijo.

Najbolj važno je, da vse vidiš in bereš brez NAJMANJŠEGA naprezanja oči.
Če te skrbijo oči potem obvezno kupi 100Hz TV.
Najbolj važno za oči pa je pravilna osvetlitev. Okno ali luč ne smeš nikoli imeti za seboj, da se ti potem svetloba odbija od ekrana v tvoje oči.
Stena za TV-jem mora biti tako svetla kot je svetel ekran.
Nikoli ne glej TV-ja v temi, če so ti oči kaj pomembne.

Če te skrbijo oči je najpomembnejša pravilna osvetlitev in nikakor pa ne razdalja.

mahathma ::

ja to je pa res - osvetlitev ozadja je ena boljših pogruntavščin za oči. Ampak ko sem sam sprobaval se načeloma ne strinjam ravno da mora biti ozadje enako svetlo, raje bu rekel da nekoliko manj. Če pogledam tele Philipsove LCDje ki imajo ambilight, se mi zdi de lampe žgejo precej manj kot ekran.

[brisano vprašanje o Phillips LCD-jih - teme o tem že obstajajo, podtalje]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334132 (29730) popster
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394682 (4162) Dromar
»

Potrebna razdalja gledanja plazma televizije

Oddelek: Loža
106665 (6329) krneki
»

Katodni televizorji v izumiranju

Oddelek: Novice / Ostale najave
476452 (4695) javaman
»

Prihaja 30-palčni Dell (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
699631 (7613) Nejc Pintar

Več podobnih tem