» »

PSU Fan

PSU Fan

GaS ::

Zanima me, ce jemozno kakorkoli nastimati napajalniku konstantno hitrost ventilatorja..Imam Antec NeoPower 480, in se mu 12cm vent vrti na cca 800RPM..Rabim pa vecji pretok zraka ven, tako da bi se moral vrteti na max. Razen ce je to max:\

xVENOMx ::

Sem imel isti problem ampak z drugim napajalnikom, ki je mel 2 ventilatorja enga 80mm enega pa 120mmm

80mm sem moral zamenjat ker ni mel lagerjev ;((

120mm pa se mi je prepočasi vrtelin sem to rešil tako

Raztavo napajalnik, ventilatorji so večinoma priklopljeni na vezje preko konektorja podobnega navadnemu 3 pinskemu konektorju za vente, pobral vun kable iz konektorja, jih napelo ven iz napajalnike čez neko režo in jih priklopo direktno na 12V, to sem naredil zato ker meni napajalnik avtomatsko regulira obrate glede na temperaturo, kar pa meni ni ustrezalo

ko boš sprobaval ventilator če se vrti ko boš vse opravil, pazi kam daš roke, mene je 2x na istem mestu ruknilo 230V :\ , ampak jaz sn tega že malo navajen tak da pazi kak boš delo

BluPhenix ::

Zakaj si pa peljal kable ven iz napajalnika in priklopil na 12V, če pa je napajalnik tisti, ki daje plati napajanje? Bolj enostavno bi bilo, če bi našel ustrezno točko v napajalniku in kar nanjo spojil ventilator.

To je tudi rešitev na vprašanje, ki ga je postavil avtor teme.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466826 (3549) radmannsdorf
»

Na napajalniku je crknil ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
191671 (1389) mijav7
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322133 (1597) DjTonic
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281656 (970) antonija
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312220 (1806) frenk

Več podobnih tem