» »

Volcano 7

Volcano 7

random ::

A je kdo od vas probu volcanota7
Kaksen je ucinek?

Trenutno mam VolcanoII na
Duronu 650@960 pa mi hladi na 40 stop.
Pa mal razmisljam o zamenjavi...

Kaj pa Zalmanovi ventilatorji(Silent), k jih
majo v Mlacomu.A majo te sam kksn
upor da se pocasnej vrtijo , al so kej
bols narjeni?
Trenutno mam dva panaflo pa enga
sunona pa ropotajo k reaktivci (pa so
podmazani)

Hvala.

msmiha ::

Moj frend ga ma pa je očinek zelo dober na duron 700 z Titanovo srebrno pasto ma pri obremenitvi teperaturo 28*C
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Cako ::

jest mam thunderbird 1200 navitga na 1466 (10x146) gor pa volcano7. Temp proca pri polni obremenitvi cirka 15min + doseže max 57°C, pri normalnem delu okoli 50°C, drugače mam pa še CpuIdle 5.8, ki mi temp zniža pri normalnem delu (brskanje po netu...) na ene 38°C, pri idle pa na 31°C. S tem se tudi glasnost ventilatorja močno zmanjša saj ma gor že serijsko temp diodo, ki daje hitrost vent. (pri 55°C 5300 obr/min, pri 35 pa 3800 obr/min) Tko da je pri normalnih pogojih glasnost pa vse ostalo zaradi tega kr ql ! Kupil sem ga predkratkim prav zaradi te temp.scene in tudi ker po testih da dobre rezultate. Prejsn Gorb je bil kot fen in traktor na cajte tko da me je zlo motil, sploh pri gledanju filmov... Lp
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

random ::

Zgleda da je cas za zamenjavo hladilnika na mojmu duronu.

A je kdo kupu mogoce Zalmanove Silent
ventilatorje v Mlacomu. A so tihi, učinkoviti?

ChiefThunder ::

zalmanovi hladilniki so zlo vredu, če si želiš čimmanj hrupa in nisi zagrizen navijač. Sam posedujem bakreno pahljačo in sem z njo povsem zadovoljen. Tvojga durona bi zadeva učinkovito hladila, vendar ne boš doživel kakšen padec temperatur napram vulcanotu, edino minus v hrupu...

Če pa rabiš kaj močnejšega, se ni zdi vulcano 7 ugodna rešitev...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tha_man ::

Moj XP1600 trenutno idla na 41 stopinj, Volcano 7 pa se vrti s 4000 rpm (surfam po netu). Pod obremenitvijo pride do kakih 43-44 stopinj, Volcano pa na max 4300 rpm. Trenutno imam v sobi kar precej toplo, ko sem imel malo bolj normalno temperaturo je proc idlal na 38 stopinjah (Volcano 3500rpm), pod obremenitvijo pa je prav tako prišel do 43 stopinj, s tem da je Volcano dosegel max 3800 rpm.

Zadeva je do kakih 3000 rpm kar lepo tiha, potem pa postaja vedno glasnejši. Vse kar je nad 4000 rpm je kar precej glasno, sm na srečo ne cvili, ampak samo močno piha.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tha_man ::

Aja, v ohišju nimam dodatnih ventilatorjev, razen tistega v napajalcu (Enermax). Najbolj pa se trenutno greje grafična kartica (MX400), ki je brez aktivnega hlajenja. Ampak ni krize.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Yohan del Sud ::

Imam isto konfigoracijo kot poba pred mano in sem prišel do enakih ugotovitev. Stari CORB je res en navaden pišukin dim proti volcanotu. Je pa to velka zverina, pobere kar precej placa.

random ::

Že tečem po volcanota7

Hvala za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241890 (1349) js
»

Zalman 6000cu OEM

Oddelek: Kaj kupiti
191477 (1144) AtaStrumf
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402129 (1402) Coinbird
»

Cooler - tih in ucinkovit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201618 (1288) žvau
»

volcano ali orb? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604071 (3321) miguell

Več podobnih tem