» »

Firefox ne predvaja Win. Media Player datotek (plugin)

Firefox ne predvaja Win. Media Player datotek (plugin)

bozick ::

Živjo.

Imam windowse s katerih je odstranjen IE, tako da uporabljam samo Firefoxa. Problem pa je nastal ker ko pridem na stran za predvajanje videa v Win. Media Playerju, mi napiše missing plugin. Plugin se ne more namestiti avtomatično, tako da na novo podownloadam WMP 10, in 11, lepo installiram in se vedno nic. Kaj je treba nastavit da bom lahko streamal WMP datoteke? Da mi bo Firefox namestil ta plugin in bo delala?

Hvala zd odgovore.
Lp, jure

TEDY ::

klik
Je en hrošč0:)

bozick ::

Aha, vidim.. Samo ko odprem pa link ne znam naprej :/ Odpre se mi ena *.cgi datoteka k mislim da je fix patch, pol pa ne znam vec.. Kaj je za narest?

Lp, jure

PARTyZAN ::

Pocakaj se kak dan ali dva, da se izda verzija 1.5.0.6, ki ima to napako odpravljeno.

bozick ::

Živjo.

Firefox je novi, to pa še vedno ne dela? Pri meni kak drug problem?? :/

Izi ::

Meni se je danes posodobilo in sedaj deluje.
Za testiranje so predlagali tole stran:
http://news.orf.at/video/iptvpopup.html...
Z verzijo 1.5.0.5 nisem na strani dobil ničesar, sedaj pa mi z verzijo 1.5.0.6 deluje brez problema.

Preizkusi link, ki sem ga dal. Če se ti zažene video potem ti vse deluje vredu in je problem na strani katero hočeš obiskati.

Daj link pa kjer ti video ne dela pa da preverimo še ostali.

veteran ::

Kaj pa tole (Media test pages), vse dela? Tudi brez active-x plugina?

bozick ::

Hvala za odgovore.. Par stvari mi ne dela na test pagu. Mid, pa media player pa tko.. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe, uporabljam pa tinyxp beast edition, sam ne mi rečt zamenji os :) Tko da možno da problem tiči kje tu notri? :/

veteran ::

MID datoteke meni predvaja QuickTime Alternative, WMV je pa jeba, brez M$ WMP in active-x plugina nikakor ne dela. Na testni strani sicer dela vse, kljub temu pa se najde kakšna stran, kjer ni nič, ali pa je samo zvok, videa pa nikjer. Če greš npr na izklop.com, pa mal klikaš po linkih, kmalu dobiš nedelujočo, ali pa celo WMP plugin crkne (tipično za M$). Nekatere strani so žal narejene tako, da filmi delajo samo v IE in WMP...

Enkrat sem si vzel nekaj časa za tole WMV sranje, namestil tudi VLC, ampak za embedded in streaming VMV zadeva očitno ni uporabna. Tudi Greasemonkey extension in IEMediaMimic skripto sem inštaliral, ampak je bilo še slabše, potem je delalo še manj (npr embedded WMV na testni strani že ne dela).

Beri tole - Full Step-By-Step Guide: Embedded Windows Media in Firefox

Kakorkoli, če ti v tako oskubljenih winsih uspe, opiši rešitev. (pa ne tisto s ctrl-u, ctrl-f, vtipkaš "param", poiščeš naslov wmv filma, pol pa copy&paste v address bar;)
Mogoče obstaja kakšen extension, ki iz strani potegne vse take linke na media datoteke?

BTW, Izi, tvoj link meni dela v 1.5.0.5.

bozick ::

Uf, zgleda cel roman anj branja :/ Si ti to dal skos? Lahko na kratko poveš kaj je treba downloadat oz. nastavit? :/ Pa še vedno ne dela vse praviš?

veteran ::

Ja, enkrat sem zabil celo popoldne za razne media zajebancije v firefoxu. Tisti link zgoraj je zgoščen opis, kar po vrsti beri, ne gre drugače. >:D

bozick ::

Joj a pomagu pa nebi če si ti to že skos dal? :/

veteran ::

Uhh. Glej, lepo sem ti napisal, da brez WMP in ActiveX plugina stvar ne dela. Kaj zdaj ni jasno? Linke na oba plugina imaš v tistem step-by-step. Oba kopiraš v direktorij firefox\plugins. Če kljub temu ne dela, greš prebrat, kaj storiti.
BTW, če misliš, da se spomnim vseh podrobnosti, se bridko motiš. :D

bozick ::

veteran ja hvala! samo plugine 3 od wmpja sm mogu podownloadat pa notr jih dat. a za active x isto morem? al samo za active x pa jih bo pol že sam? :) s tiste strani je vse ja..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Media Player 11

Oddelek: Programska oprema
342429 (2042) joker16_7
»

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538155 (7236) HitriPepe
»

Real Player linux in plugin za Firefox

Oddelek: Operacijski sistemi
81135 (1030) bosto
»

Nova Firefox in Thunderbird

Oddelek: Novice / Brskalniki
224248 (3528) Poldi112
»

firefox vseeno malo preveč požrešen

Oddelek: Programska oprema
111013 (794) CCfly

Več podobnih tem