» »

Asus EN7900GT Utišanje?

Asus EN7900GT Utišanje?

TeraSonic++ ::

Zgoraj navedeno grafično kartico bi rad utišal tako, da bo še vedno dobro hlajena (zračno ali če se da mogoče kar pasivno)

Sedaj res nevem v cool-pc.org sem malo že gladal hladilnike pa nevem kaj naj vzamem, da bo primerno za to kartico in njene potrebe.

cena: ni tako pomembna sej te hladilniki niso nevemkaj dragi

Btw: kako je z termalno pasto, katera je dobra za grafične?

kartica je kar glasna (sem pričakoval malo tišjo :D)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Shark-357 ::

Najbolje se ti splača VF900cu v navezi z Arctic silver 5 pasto...

TeraSonic++ ::

Se pravi tole:

- Zalman VF900Cu
- Artic Silver 5

Pri ištalaciji tega ali se zamenja samo ventilator ali je treba celo bakreno ohišje dol dat?

btw: še to kako tenk mora biti plast paste s čim jo naneseš oz porazdeliš

hvala!
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Shark-357 ::

JAp to dvoje sem imel v mislih 0:)
Je pa potrebno odstraniti komplet hladilnik ne samo ventilator (relativno simple zadeva potrebno je odviti štiri vijake na hrbtni strani kartice )
Pasto pa jaz nanašam kar z prstom :D

Zgodovina sprememb…

TeraSonic++ ::

Približno če mi prosim poveš debelino nanosa...pol milimetra??? premalo? preveč?

''Pasto pa jaz nanašam kar z prstom'' To pa ni najbolj zdravo:P
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Shark-357 ::

Na jedro stisni zrno paste cca 2x2mm in razmaži to bi moralo zadostovati..
Razmažeš pa lahko z mobi kartico,bančno,zdravstveno :P

Zgodovina sprememb…

miwche ::

razmaži z najlon vrečko na prstu. samo s prstom ni fajn mazat, ker se potem olje s prsta/odmrla koža meša v pasto in kaj takega seveda ne pripomore k odličnem hlajenju.

cole-22 ::

Pa če si iz LJ ga kupi v Mlacomu ali JAE je cca 3k ceneje!

TeraSonic++ ::

Cole-22 tnx da si povedu

btw: "nejbolj zaslužiš tam kjer največ prišparaš":D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Veron ::

samo v mlacomu ne kupuj pa si na konju :D

TeraSonic++ ::

Zakaj pa ne? Imaš slabe izkušnje?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Veron ::

Zlo slabe glede njihovega servisa, 1. čakal na popravilo 2dni starga kompa 2mesca, potem 3 mi je crknil njihov WD 160gb disk, na konc so še kompliciral glede menjave za druzga, na maile komi odgovarjajo, šele ko jim zagroziš s čem, uglavnem strašno počasni, nesramni, če želiš ti še na zs pošlem mail katerega sm dobil od lastnika in direktorja Mlacoma, v katerem g. pravi da sem jst kriv, da so se diski pokvarl :\

cole-22 ::

No sej bo kupil kos bakra in ventilator...

TeraSonic++ ::

@Veron: Bom kupil v JAE in če se ti da mi pošli tisto pismo na ZS (iz firbca:P )

Drugače gre tudi meni na živce, ko imajo neke firme kupce za zadnjo smet in se jim ne da ukvarjati s tabo, če pride do problema;((
(npr. jaz osebno ne maram MR2, ker sem z njimi skoraj vsakič naletel na kak problem)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

kljucavnicar ::

dej kr sm postej to pismo

cole-22 ::

Mah problem je, ker si se šel z njimi spuščati v ta dvoboj :D
Sem imel veliko slabih izkušen z njimi pa sem še zmeraj vse porihtal. Takoj ko ga začnejo srat jim je treba dat jasno vedt kako pa kaj in so takoj prijazni! Meni so tudi grafo za 100k 2× menjali in ko sem dobil zadnjo zamenjavo sem samo zasikal, da me oni več ne zanimajo in njihova jajc roba, da naj mi na tekoči račun nakažejo keš in konec! Drug dan je bil denar nakazan! Ali pa, ko se mi je na FX5900 pokvaril ventilator sem nesel na servis so rekli, da naj pridem čez 2 ure, da bo zrihtano! Pridem čez 4 ure in ni nič zrihtano! Un kmet od šefa servisa k ma v računalnikih pojma tok k jst o baletu (nevem če je še on) mi reče jah veste nimamo takih ventilatorjev tako, da ne moremo zamenjati :\ Nova roba pride čez slab mesec, ko bomo dobili vam sporočimo. WTF hehe sej se hecajo nj čakam zdej 1 mesec brez grafe (naj bi jo pustil tam)! In grem jst lepo do skladišča prašam modela, če majo FX5900.... In seveda je bila, grem nazaj v servis mu povem, da majo tako grafo naj iz nje dajo vent na mojo ali pa naj menjajo celo grafo. Model mi reče neki v smislu, če sem prfuknen, da to se pa ne dela. Potem sem šel lepo do direktorja in čez 10 min sem imel novo grafo...


Drugač pa v Mlacomu kupim samo še, če nikjer drukje v SLO ni za dobit :\

bond007 ::

No če je tebi čestital, si čestitke zaslužim tudi jaz. Namreč v 3 letih sem v garanciji zamenjal že 3 WD diske(80GB jb). Pri enaa zelo profesionalno rešujejo vse garancije (v roku enega tedna ponavadi dobim nov disk). Če bi jst bil na njihovem mestu, bi se m izelo čudno zdelo , če bi zamenjal že 3tji disk istemu kupcu. KEr je res malo čudno, da nekateri diski tako crkujejo. Ampak tko zgleda je

No ker sem počasi tudi sam imel dovolj tega crkovanja WD diskov, sem prosil, če bi za doplačilo lahko vzel drugo firmo diska, ampak sem dobil odgovor, da to ni mogoče.Edina smola je, da se ne moreš na disk čisto nič zanesti in ko crkne grejo vsi podatki adijo.:'(

Sicer so vsi diski bili hlajeni in vedno popolnoma pri miru - res ideali pogoji. Recimo hitachi, ki ga bom imel sedaj že 3. leta, mi je padel po tleh iz 30cm pa še hladim ga ne, ampak dela! Zanimivo je tudi to, da so vsi 3je WD diski crknali v različnih mašinah z različnimi napajalniki. Torej ne more biti krivo recimo napajanje ali pa plata...

kuglvinkl ::

Držite se teme!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579740 (7875) Jst
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191531 (1152) fras
»

hladilnik za 7800gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5890 (833) Klemzz
»

Cooler na grafi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172152 (1801) 5pellfire

Več podobnih tem