» »

Prenosni zunanji disk

Prenosni zunanji disk

jaklo1 ::

Pozdravljeni,
pred leti sem imel zunanji trdi disk od WD-ja, ki pa mi je po enem mesecu uporabe crknil. Od takrat si nisem kupil novega zunanjega trdega diska. Pred dnevi pa sem se odločil, da bi en vseeno prišel prav, vendar pa ne vem za katerega se odločit. Brskal sem že po internetu ampak pa sem še vedno v dvomih, zato bi prosil za kakšen koristen nasvet.
Za disk sem pripravljen plačati nekje do 150 €, pomembno pa mi je predvsem, da mi ne bo v roku enega leta crknil in se ga da prenašati okoli.

Hvala za pomoč

Microscoter ::

poglej WDmy book essential. je 1 tera če maš dost. drgač poglej mal po netu.

Lion29 ::

hofer 750GB USB3

bi ga kar priporocal...c ena je zelo v redu za 2,5 HDD usb3 brez dodatnega napajanja... jaz sem pri hoferju vzel ze 6 diskov in so vsi brez problema... sicer ne teh modelov.. ampak vseeno ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Samo da je USB powered disk. Vlačit sabo še adapter za napajanje je grozno nepraktično. Razen če je zunanji disk samo podaljšek diska v računalniku oz kot backup in je večino časa na enem mestu. Osebno sem pristaš WD Passport diskov oz si 2,5" disk zapakiram v Icy Box ohišje. Luštne škatlice, en kabel, teh joy. Take diske lahko priklopiš na MP3 USB radio celo v avtu (preverjeno!) in iz njega poslušaš glasbo, ker se pač napaja direktno iz USB-ja.

WD Passport 250GB imam kakšno leto in pol in zaenkrat dela brez težav. WD Scorpio Blue 160GB v Icy Box ohišju pa dela že kakšno leto. Je pa tko da ima tle precej vloge sama sreča, ker sem slišal že tud štorije o crknjenih Passportih v zelo kratkem času...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SmeskoSnezak ::

Trenutno gledam za manjšimi zunanjimi diski, ker bi si rad kupil enega prenosniga ker bi ga rad okoli noso. Gledam Seagate in WD, a se mi zdi, da nimajo hitrih modelov. 7200rpm recimo. In s čimdalšo garancijo. Pred tem sem bral temo o USB ključkih , kjer so priporočali Transcend in Verbatim. Kako se obnesejo ti diski, če ve kdo? Rad bi kupil najbolše za ta denar. Maximalno dam 100 evrov, a mora tudi temu biti primerna velika kapaciteta.
@ Pusti soncu v srce... @

kmetek ::

v malih zunanjih 2,5'' pomoje ne boš videl 7200, le čemu bi dajali notri 7200?

Mare3 ::

Kako se pa kaj obnesejo tista ohišja v katere priklopiš 2,5" disk in imaš potem kot zunanji disk ?

Lion29 ::

meni super.... imam usb3 2,5 ohisje kupljeno na deal extreme in dela BP
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mare3 ::

Kako pa ceneje prideš čez, tako da kupiš že zunanji disk ali pa to dvoje (disk in ohišje)?

il ::

Trenutno imaš v Elec..rcu za 76€ 2TB 3.5" ali 1TB 2.5" zunanji disk. Oba USB 3.0.

SmeskoSnezak ::

In kakšna je cena , Lion29? Daš link... se da to kupiti v Sloveniji? Zanima me isto kot Mareta3.

In kako je potem s kvaliteto tega? Se lahko kaj pokvari?

Kaj zakaj? Ne odgovarjaj na vprasanja z vprasanjem, kmetek. Ce nimas nic koristnega za povedat, ne pisi sploh.
@ Pusti soncu v srce... @

Mad_Lion ::

il je izjavil:

Trenutno imaš v Elec..rcu za 76€ 2TB 3.5" ali 1TB 2.5" zunanji disk. Oba USB 3.0.


Maš mogoče kakšen link? Zanima me 1 varijanta ker že dlje časa iščem čim večji disk za filme in igre. Sem danes gledal v tazadnjem katalogu pa je not samo hrana pa take stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

kmetek ::

to so imeli v prejšnjem, itaq nimajo več na zalog.

il ::

Da, to je bilo v prejšnjem katalogu, ki sicer še velja. Včasih so zadeve dobili ponovno. Vprašaj.
http://issuu.com/rradobuljac/docs/katal...

Naslednji teden pa bo podoben v Hoferju.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

knap ::

jaz imam doma 3.5 ext. 2tb disk kupljen v

http://stores.ebay.de/poppstar1/2-5-Fes...

in deluje brezhibno ,

npr usb 3.0
http://www.ebay.de/itm/750-GB-externe-F...

LP

amater87 ::

Ciao.

Malček osvežim zadevo saj se stvari okoli tega spreminjajo hitreje kot pravijo mačka dlako menja.
Zanima me kateri zunanji disk je trenutno "IN" oziroma dober nakup. Edina zahteva je USB 3.0 in 2TB velikost.
Pred časom sem gledal to: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... pa je samo ta ponudnik vendar nima na zalogi.
A se da dobit kaj v tem rangu oz. kaj bi bilo temu podobno.
Rabim pa zelo hitro saj moram nujno shraniti večjo količino slik in ostalih podatkov.
Za odgovore najlepša hvala.

P.S.: Pa bi bilo dobro da ima 7200 obratov. A ne?
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amater87 ()

2x'=2 ::

kmetek ::

olyk: a manj očitno ne more biti?

Uporabniško ime
OlyK
Čas prve prijave
04.10.2011 11:08:19
Spol
Vesoljec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215386 (5032) Karen
»

Zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
459012 (5681) NekiNeznalec
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458582 (7698) wolf123
»

Cene diskov se umirjajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
376899 (4055) Mesar
»

Zunanji diski

Oddelek: Kaj kupiti
333723 (3151) PARTyZAN

Več podobnih tem