» »

Prenosni računalnik

Prenosni računalnik

cikopero ::

Pozdravljeni!!

V bližnji prihodnosti si nameravam kupiti prenosnika, pa me zanima nekaj stvari:
Uporabljati ga nameravam predvsem za programe ki rabijo procesor in ram (npr Matlab).

Kaj je bolje:
512Mb DDR2 (533Mhz) ali 1028 DDR (333 MHz)

Zanima me še grafične kartice, npr ATI Radeon Xpres 200M
Kaj to pomeni "do 128Mb"?
To pomeni isto kot shared??

Imajo prenosniki sploh serial port?
občasno se še vedno rabi za kak čip sprogramerat

Trenutno se pa nagimao k Toshiva, Satellite A100-232

Cenovni razredn naj bo okoli 200 tisočakov oz do 240 s 3 letno garancijo
Imate kako pametno idejo?

želje:
-dost rama
-normlan procesor glede na ceno
-cca 60Gb diska
-grafično ki ni shared in ni integrirana, ima izhod za dodatni monitor, zaželeno TV-out
-vsaj 3x USB
-WLAN

Hvala za kakršnkoli nasvet
Lep pozdrav

Peter
  • spremenil: cikopero ()

billy ::

Za taksek denar bos dobi samo "shared" graficne.

ali pa kaksne "garazne" firme ala Tron.

cikopero ::

http://www.mediamarkt.at/

ACER ASPIRE 1652 WLMI
Intel Pentium M 740
1,73 GHz
60 GB
512 MB DDR-2-RAM
15,4 Zoll
1280 x 800
Dual-Layer DVD
WLAN integriert
Windows XP Home
ATI Mobility Radeon X300 mit max. 64 MB
3x USB 2.0
Sound: 16 bit on board
Modem, VGA
3 kg
W-Lan 802.11 b/g,

899 EUR


Sm še vedno ne vem, če piše do oz max pri grafični, ali to pomen, da jemlje iz galvnega rama, ali ma grafična svojega?

Gwanaroth ::

Ja, ta jemlje iz glavnega rama.
Lights often keep secret hypnosis..

cikopero ::

Kake pa so potem razlike med grafičnimi karticami
ATI Mobility Radeon X300 do 64 MB shared in Intel integrirana do 64MB?
Torej lahko ATI-jevo kartico zamenjaš integrirano pač ne?

billy ::

Oboje je integrirana. Samo da je ena od Intela ena pa od ATI.

cikopero ::

Hvala za odgovore, zdej mi je dost bolj jasno, samo to me še zanima, glede na to da si grafične kartice ''sposodijo'' iz glavnega rama, ali je bolje potem imeti 512Mb DDR2 (533MHz) ali 1024Mb DDR (333Hz)?

Če prav vem, več kot maš placa (velikost rama), več je gor naloženih programov, oz del njih, ki so se predhodnje uporabljali in ko procesor kliče isti program (ti ga zalaufaš, oz neki delaš v njem) se iz rama naloži v cache ta pa naprej, če pa kličeš neki novi program ki ni v ramu, se pa mora naložiti iz diska v ram, potem pa v cache.
Torej če laufaš ene in iste programe (v manšem številu) je bolš več rama, če pa laufaš več programov na enkrat pa delovanje z višjo frekvenco? Samo v ozadnju ti ponavadi laufa en kup malih programov...
Mojstri popravite, če je tako, sicer pa poravite, pa ne mislim teorijo delovanja, k je to poenostavljena verzija oz ena od variant. Bolj me zanima tisti drugi del.

Oz saj to povejte, kaj je bolje imeti

Lp

billy ::

frekvenca rama pri laufanju programov nima neke veze. ti programčki so tako nezahtevni da laufajo na 5 let starih kompih. Drugo pa je če imaš v mislih kake "profi" programčke in multitasking.

Vsekakor bi ti pa priporočal VSAJ dual core ali X2 procesor. Dobiš že oboja za okoli 250k (sicer z int grafo, ali jebi ga) tako da se je pomoje boljše "malo" stegnit. Vsaj glede na to, da so "dobri" centrinoti samo kakšna 2, 3 cankarja cenejši.

Drugače pa boš težko dobil takšnega z ločeno grafo, recimo modeli kot so A6Tc (cena 290 nekje, X2 turion, 7300 grafa, 1G rama...) imajo v bistvu grafe ki imajo nekaj svojega in nekaj deljenega spomina...so pa sicer dosti bolj sposobne kot tiste "standardne" ala ATI ali Intel ampak vseeno...nekje komaj pri 300k se začnejo prenosniki ki imajo dodatne grafe z celotnim lastnim spominom.

Razen kakšne firme ala Tronote in podobni, ki že za dosti manj ponujajo več...ampak tega si rajši ne kupi, edino če si ne moreš privoščiti česa drugega.

cikopero ::

Ne da bi te zezou, sm me pa res zdej zanima v čem je potem fora v frekvenci, oz kako se to pozna na računalniku, pod kakimi pogoji-če laufaš kake zelo potratne programe npr AVTOCAD, oz kako simulacijo? Če izvajaš kako obsežno simulacijo se pošteno se časovno pozna. Npr če sm izkluču nepotrebne programe z explorerjem (celotno namizje) vred sem pri 13s pridobil 2s (čas enega približka pri rekurziji). Ali je to samo fore količine RAMa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cikopero ()

billy ::

Frekvence ramov so tako višje, ker ima dual core 667 oz 533 FSB. "centrino" pa ima 333 FSB.

cikopero ::

Torej je fore frekvenc RAMa samo v tem, kako frekvenco podprirajo procesorji? Kako pa se to kaj pozna v splošni rabi? Zakaj imeti en procesor ki ima frekvenco vodila višjo kot nek drugi, osnovni takt oz učinkovitost ima isto.

Čist po domače, zakaj se lahko pohvališ da imaš DDR2 in ne DDR? To so mi kolegi rekli da imajo DDR2 in so bli ponosni na to. V čem je potem fora vsega tega, če si lahko ponosen na to, a nimaš nobenega dodatnega učinka? Ali je pač tako kot da bi imel priznano fermo, nekdo pa nima, kakovost je pa ista? Sklepam da ni ravno tako, samo še vedno me zanima kje se pojavi razlika če je vodilo na višji frekvenci, kapaciteta RAMa je pa ista.

Lp

billy ::

primer je recimo AMD in Intel v desktopih.

AMD še je do zdaj imel DDR pa so bli hitrejši od Intela ki so imeli DDR2.

cikopero ::

Torej če prav razumem je fora frekvence samo v procesorju. Če bi žele premerjati rame med samo nebi bilo dovolj, moral bie gledati ram+procesor kako je učinkovit?

Torej...bolje imeti en normalen procesor Intel, Centrino in nekoliko več rama (namesto 512 1024) in ta deluje na manjši frekvenci (333)? Razmišljam v pravi smeri?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916221 (7182) Seb4
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655891 (4621) sw0rdfish
»

3 prenosniki(Toshiba, Sony, Dell)

Oddelek: Kaj kupiti
212370 (1937) wxw
»

Poceni prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
101999 (1840) Calligula

Več podobnih tem