» »

3 prenosniki(Toshiba, Sony, Dell)

3 prenosniki(Toshiba, Sony, Dell)

koli99 ::

Prijatelj kupuje prenosnik pa me zanima vaše mnenje od teh treh, njihove prednosti, pokritizirajte, skratka katerega bi vi kupili, či bi imeli na izbiro te tri.

SONY VAIO VGN-FE21B
Intel Core Duo T2300
15,4 Zoll WXGA X-black Widescreen LCD TFT, 1280 x 800
1024 MB (2x 512) DDR2-533
80 GB S-ATA 5.400 U/min
NVIDIA GeForce Go 7400

Toshiba Satellite A100-151
Intel Core Duo T2300
5.4 Zoll WXGA Widescreen TruBrite TFT Display, 1280 x 800
1024 MB (2x 512) DDR2-533 RAM
80 GB SATA 5.400 U/min
ATI Mobility Radeon X1600 128/256 MB

Inspiron 6400 Superior
Intel ® Core™ Duo T2300
15.4" UltraSharp™ W Screen SXGA+ TFT Display resolution: 1680x1050 with TrueLife™
1024MB 533MHz DDR2 SDRAM (1x1024)
80GB (7,200 U./Min.)
256MB ATI® MOBILITY™ RADEON® X1400
ta ima tudi bluetooth

Hvala za odgovore

igor0203 ::

Toshibo ali pa Sonyja. Naj gre v trgovino in pogleda kateri se mu bolj dopade. Če bi jaz kupoval, bi raje Toshibo vzel, ker so mi nekako bolj všeč kot pa Sonyjevi prenosniki.

koli99 ::

Zakaj pa, če smem vprašati? Kakšnih tehničnih prednosti, ali osebnih preferenc?

zee ::

trenutno imam Toshibin prenosnik (Satellite M30). ko bom naslednjič kupoval, ne bom več kupil Toshiba, ker ima zelo slabo narejeno hlajenje procesorja in zanič gonilnike za upravljanje s porabo (programček crkne in ni variante, da bi ga odinštaliral).

Še namig: v prenosniku si ne želiš ATI-ja. pred kratkim sem imel grozne probleme s TV-izhodom -> debilni gonilniki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

koli99 ::

Zanima me grafična na sony-u. Kej je 256 shared memory, ali to pomeni da vzame sistemski ram? Kaj to dosti upočasni delovanje računalnika?

zee ::

Shared, pomeni, da si grafična kartica deli pomnilnik.

v namiznem računalniku imam vgrajeno grafično kartico (za potrebe staršev več kot dovolj) in nisem opazil, da bi računalnik zaradi tega kaj počasneje deloval ... res pa je, da je v kišti 2.5 GB rama :D

igranju iger pa prenosnik tako ali tako ni namenjen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

wishmaster ::

zee, jaz imam toshibo M60-169, pa nimam čist nobenih problemov glede gonilnikov in porabe. Moti me samo ena stvar in to je tipkovnica, mogoče zato ker sem bolj navajen na standardne tipkovnice. Jaz priporočam Toshibo
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

s56vpe ::

Še en glas za Tošibo. Sony je za šminkerje.

NVIDIJA ja boljš od ATIja, sam če ma pa šeran RAM je to katastrofa (verjem). Jzt mojo Tošibo uporabljam praktično samo za igranje igrc in gre brez problemov (za kake streljačine mam še eno navadno tipkovnico pa dirkanje pa volan).

Tudi jaz nimam problemov s porabo. Toshiba Power Saver mi deluje brez problemov.

To šiba

billy ::

Tale garfična v soniju ima 64 lastnega spomina, sistemskega si vzame po potrebi.

mtosev ::

Glas za dell. Dobre zaslone majo. Dellovi UltraSharp zasloni so eni izmed najboljših.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

koli99 ::

Računalnik bi bil namenjen modeliranju, pa tudi občasnemu igranju igric. Ali je torej Toshiba z 1600 boljša izbira kot sony z 7400?

billy ::

ATI X1600 je boljša grafična kot Nvidia 7400, nvidia 7600 je pa boljša izbira kot X1600, torej sony FE21M model, se mi zdi...

zee ::

zdaj bi kupil Vaiota.

@ostali: na Toshibi mi je že po nekaj mesecih zaradi pregrevanja crknila matična plošča, pred nekaj meseci pa še zvočna. Problem sem rešil z zunanjo zvočno, vendar to ni to. Pri meni je to posledica pregrevanja zaradi premajhnih lukenj za zrak.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

koli99 ::

billy, tale grafična ima 128 lastnega spomina, 128 si pa vzame po potrebi.

krho ::

Tudi jaz imam M60-169 in ME moti tipkovnica (premehka je in tipke dajo premalo/napačen odziv, sicer sem se že navadil, vendar vseeno včasih pritisnjena črka manjka) vse ostalo je tip-top po 7mih mesecih.

P.S. Novi 17" modeli imajo 3,2kg
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

bluefish ::

sony ali Toshiba. Sicer so Sonyi ponavadi dražji, pohvalijo pa pe lahko z odličnimi zasloni in izgledom. Toshibe pa imajo dobro zaščito diskov in nekateri modeli odlične zvočnike, ter priložene aplikacije.
Pred nakupom si oglej še nekaj testov na internetu.

zee ::

Če imaš namen poganjat Linux, bi ti priporočil Toshibo, ker v Linuxu dela praktično vse: zvok, grafika, obe mrežni kartici, IR. Ne dela edino SD reža.

Za Sonyja ne vem.

EDIT: typo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

wishmaster ::

Meni ni uspelo nalozit linuxa na Toshibo. Problem je trubrite display.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

krho ::

Problem je trubrite display. ?!
Kaj ima pa displaj tukaj veze.
Za grafiko imaš 3 možnosti: Integrirana Intel, Ati ali nVidia drugega na Toshibah ni.
AFAIK integrirana od Intel in nvidia delujeta. S ATIjem pa so res najbrž problemi...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

zee ::

@wishmaster: pozabil sem omeniti, da se da v Linuxu "ponucat" prav vse kombinacije s FN tipko. sam imam zaradi tega namizje brez ikon.

@wishmaster:: trubrite nima nobene zveze z Linuxom/Windowsi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

wishmaster ::

Maš zgleda prav. Jaz sem prej probo za foro suse nalozit, pa se sistem zazene.Ko bi se pa moral pojavit vmesnik je pa tema. Se še bom malo poigral. Zanimivo pa je da na IBMu z radeonom x600 dela brez problema. Za informacijo lahk omenim še, da na omenjen prenosniku (toshiba), deluje MacOS X. Edino sranje je da ne podpira lan kartice in wirelessa , pravtako ni še podprta PCMCIA. Jaz sem rešil problem tako da uporabljam USB LAN.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

wxw ::

Pozdravljen!

Po dvo letni uporabi Toshibe A20 S102 sem e odločil za DELL ispiron 6400 (T2300, 80GB, 1024RAM, ATI X1400 256ram, ...) in po enomesečni uporabi lahko rečem, da si zasluži pozornost. Mogoče me moti samo malo daljši boot, drugače pa hiter prenosnik, ki nima težav tudi z zahtevnejšo grafiko. Cena pri FMC-ju s to konfiguracijo 330000sit. Priporočam nakup!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Oddelek: Kaj kupiti
243336 (2856) Gogo
»

TroN M87-DCWD

Oddelek: Pomoč in nasveti
184087 (3620) ant
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527399 (5883) Jan987
»

Sony notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
121699 (1586) j cole
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706732 (4716) _marko

Več podobnih tem