» »

C# print

C# print

greentech ::

A kdo ve kako bi bilo najlažje na tiskalnik natisnit neko kontrolo, ki je na ekranu, vendar ni vidna v celoti(scrolable). recimo da imamo nek seznam v listboxu, ki ga hočemo v celoti natisnit na papir.

Hvala in LP

Grega

Tr0n ::

greentech ::

..ja vem da se da te stvari na google najdit..sam zankrat jih še nisem...tk da sem se obrnu sem, če kdo slučajno pozna rešitev oz. ima kak primer...

- čisto konkretno..na formi imam eno dayview kontrolo, ki mi prikazuje določene dogodke v dnevu.Ob levi strani so ure. Kontrola je scrolable...zanekrat sem ugotovil samo, kako natisniti del ki je viden...torej kako natisiniti celotno kontrolo?

Hvala in Lp

Grega

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Drugi link, ki ga najde Google.

Lenobe. :\

greentech ::

Ja sej ta link sem tudi jaz našel...kar jaz rabim je malo bolj kompleksno...jaz rabim natisniti tudi del ki trenutno ni viden(kontrola je scrolable)...a mi lahko mogoče kdo pomaga?

Hvala in LP

Grega

delfy ::

Verjetno se lahko po tej kontroli tudi zaskrolaš preko programske kode.

Povej, kje se lahko najde ta kontrola, pa ti bomo poskusil pomagat, ker js je med standardnimi nisem najdu.

greentech ::

Na tem linku se nahaj ta kontrola

http://www.codeproject.com/cs/miscctrl/...

Tudi jaz sem razmišljal, da bi se po tej stvar mogoče delovala, če bi se po kontroli zaskrolal preko programske kode, vendar se mi zdi, da je stvar za mene malo prezahtevna, tako da bi res bil hvaležen za pomoč.

Hvala in LP

Grega

delfy ::

razloži, kaj sploh bi ti rad printal tu ven??? Do podatkov se ziher da dostopat preko kakšne izmed lastnosti.

greentech ::

Rad bo sprintal celoten dayview z vsemi dogodki ki so prikazani na njemu....samo ne vem kako sprintal del ki trenutno ni viden na formi..a lahko mogoče kdo pomaga rešit problem?

Hvala in LP

Grega

Zgodovina sprememb…

greentech ::

Še zmeraj mi ni uspelo ugotovit kako rešit problem....a je mogoče kdo že delal kaj podobnega in bi mi lahko pomagal....

Hvala in LP

Grega

darkolord ::

Zadeva verjetno ni tako preprosta, ker navadno tistega dela, ki trenutno prikazan na formi, v tistem trenutku sploh ni. Scroller ni neposredno vezan na vsebino, zato je odvisno od kode, kako in na kakšen način se bo spodnji del prikazal, ko premakneš scroller.

Lahko bi recimo zajel vidni del, programsko premaknil scroller, zajel še drug del in ju sestavil...

delfy ::

Besedilo avtorja:
This control uses a class named "Appointment" to visualize the view. The DayView control doesn't pay attention to saving appointments to the DB or fetching them. So, you need to write your own DB logic and answer the events.


Še naprej:
When I wrote this control, the hard part was sorting the appointments on screen without crossing over. The control internally uses an "AppointmentView" class to hold the state of appointments on screen. The rest of the code was drawing and isolating from the external application.


Torej domnevam, da moreš nekako dostopat preko tistih eventov do tega AppointmentView-a, da boš dobil podatke. Drugače pa imaš na voljo source. Popravi, da boš lahko enostavno dostopal do podatkov, skompajlal, pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
393078 (2001) Spura
»

C# dodajanje komponet v runtimu-še eno vprašanje

Oddelek: Programiranje
51262 (1140) greentech
»

[C#] calendar komponente

Oddelek: Programiranje
51246 (1126) noraguta
»

[C#] prikaz podatkov

Oddelek: Programiranje
71491 (1335) darkolord
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382147 (1797) Microsoft

Več podobnih tem