» »

počasni WIN XP

počasni WIN XP

hooger ::

Pozdravljeni!

Imam en problem. Vedno ko se lotim igrat igre (igram samo COD2 in TrackMania) in potem grem iz igre, mi računalnik začne delovati zelo počasi. Se pravi, da ko zaključim z igranjem je vedno resetiram računalnik, da vse spet dela normalno.

imam pa
asrock dual 939
athlon 3500+
1gb rama
radeon 9800xt

če bi mi lahko kdo pomagal bi bil zelo hvaležen.


LP
Hooger

DonPierre ::

Ma se pri meni pojavlja isti problem, tud miš mi zmanjka za en čas, ampak po cca. 1 min. začne spet vse normalno delat.. Pa ne vem, če je problem v sistemu, ker mam za odtenek močnejšega, pa se isto pojavlja...

Klemzz ::

mislm da je problem u ramu, kr rab neki cajta da ga usveži, men isto dela

hooger ::

aja pa še to. Mam ram 2x256mb patriota pa 512mb geila. Kako naj ga priklopim, da bo delovanje najbolj optimalno?

Pa fora je pri meni, da tudi po eni uri ko neham igrat, še vedno vse zelo šteka. Tako, da ne verjamem, da bi ram osveževal 1 uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

;-) ::

ForMat?

hooger ::

Ma glih formatiral ne vem če bi, ker mam ta sistem šele 1mesec gor.

Izi ::

Vsekakor je RAM vzrok problemov.
Če imaš 1 GB RAMa ali manj bo računalnik vedno ob prenehanju igranja igre hudo počasen in se bo obnašal tako, kot da imaš premalo RAMa.
Med igranjem ves RAM porabi igra in tudi ves virtualni RAM na disku, če fizičnega RAMa ni dovolj.
Ko pa nehaš igrati se RAM ne more sprostiti takoj, da bi bil na voljo za ostale programe.
Se pravi najprej se mora RAM sprostiti, kar se dogaja po delih in vsak program, ki ga poženeš se mora ponovno iz diska prepisovati v RAM preden se sploh lahko požene.

Koliko časa tako šteka računalnik je odvisno od več stvari.
Odvisno je kako dobro je napisana igra. Kakšne igre sploh ne znajo počistiti RAMa za seboj in RAM ostane zaseden dokler ne resetiraš računalnika.
Precej je odvisno tudi od hitrosti RAMa, dual channel, nizki timingi,...

Če imaš 2 GB RAMa potem teh problemov trenutno skorajda ni več opaziti.
Pri 1 GB ali manj pa so kar precej opazni.
Ponavadi se po 15 minutah vse uredi in spet vse teče hitro, če je seveda igra sprostila ves RAM za seboj.
Ti imaš tudi hudo počasen RAM. Ker imaš tri različne ploščice RAMa nimaš dual načina in tudi timingi verjetno niso najnižji.
Vedno velja da manj ploščic je v računalniku nižje timinge lahko dosežeš. Za dual channel pa rabiš 2 enaki ploščici.

Kolikor se meni zdi nimaš kaj veliko za narediti.
Imaš počasen računalnik (RAM) in tu ni kaj dosti pomoči :D

Za igro, ki ti povzroča probleme moraš nujno naložiti vse popravke, ki obstajajo. To bo odpravilo probleme, če igra ne zna pravilno delati z RAMom.
Pa v BIOSu preveri če imaš za RAM vse optimalno nastavljeno. Vedno ko karkoli spreminjaš pri RAMu moraš zagnati test za RAM (memtest)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM v Dual Chanel: da ali ne

Oddelek: Strojna oprema
131226 (937) WyattEarp
»

4x1gb ddr2 ali 2(kit)x2gb ddr2 ? (4gb ddr2 rama)

Oddelek: Strojna oprema
272229 (1657) CheapShit
»

(ne)navijanje RAM-a PC3200

Oddelek: Strojna oprema
81184 (1124) Pyr0Beast
»

Nimam pojma kaj je tole ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
292210 (1391) Kmet
»

Kater RAM mi priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
392055 (1116) Zheegec

Več podobnih tem