» »

Kater RAM mi priporočate?

Kater RAM mi priporočate?

jurica ::

V računalniku za delo predvsem z grafiko in videom, bi rad imel Ram PC-3200 DDR 1Gb ali 2*512.
Plošča je Intel Rock Lake D865PERL in mi podpira Dual Channel DDR.
Procesor je Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) P4 3.0 Prescott.

eDDi ::

po moje je trenutno best buy Geil UltraX PC3200, ki stanejo malenkost manj kot 40k in imajo enkratne performanse.

jurica ::

Ali so Geil UltraX PC3200 res toliko "boljši" best buy, ki stanejo okrog 40k, kot pa Geil VALUE PC3200, ki stanejo cca 28k?
Ali so vredni razlike 12k?

eDDi ::

za moje pojme ja. so vredni še veliko več razlike.

WhiteWolf ::

Če boš navijal, potem ja, drugače jaz ne bi dal 12k več.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

RC14 ::

jurica:
So res poceni za takšne perfomance, vendar za nekoga ki ne misli grozno navijat, se jih ne splača. Vzami te value rame in tistih 13k vloži drugam. Razlike so vsekakor, niso pa ogromne, vsaj pri vsakdanjih opravilih ne. Pa še kurit jih boš mogu na recimo 3.4-3.5V.(kar mislim da z tvojo plato ne gre). če boš hotel iztisnit iz njih najboljše perfomance.
Ti rami se vsekakor splačajo vzet za tiste, ki radi navijajo, poganjajo superpi program in podobno oz jim je to hobi. In seveda , da imajo ustrezno plato torej DFI NF4.

Lp

RC14 ::

12k sem mislil.:D

Lp

TRIROG ::

mogoce samo tko nasvet enga k gleda na te stvari drgac ... uzames za 12k mogoce lahko se eno palcko rama, sicer nav dual chanell samo ga bo pa 512MB vec ? no res je da za 12k ne dobis sam bos pa se mal zraven dajau ..

pac osebno ne vidim u cemu je point kupt ram k je isto velik k en drug pa dat zanjga 50% vec denarja, ce ne navijas ne nucas ...

jurica ::

Ja, točno to, ker ga ne nameravam navijat bom verjetno vzel cenejšo različico.
Razen, če mi ne priporočate katere druge rame.

RC14 ::

TI kr vzemi te, so čist ok. Pametno si se odloču.


Lp

BaRtMaN ::

Jaz tudi iščem cenejši ram, ki je deklariran PC3200, zmore pa okoli 230 MHz. Poznate kej?

RC14 ::

Geil VALUE PC3200 zmorejo to,vendar ne pričakuj, da jih boš fural na 2-2-2-5.


Lp

jurica ::

kaj, potem so Geil VALUE PC3200 best buy?

Shark-357 ::

Ne vem no jaz bi se raje stegnil tiste par K za Ultra X...se splača....

RC14 ::

Splača, kakor za koga.
Kdor ne navija rama (oz malo navija) ne potrebuje takšnega rama in je brezveze dajat dodatnih 12k. Če pa navijaš in želiš imeti zategnjene timinge, potem pa seveda vzameš te rame oz njim podobne. Čist enostavno. Za navijalce so super nakup, za ostale pa bodo kr value dobri.


Lp

eDDi ::

glede na to, da lahko imaš zategnjene timinge tudi pri nenaviti mašini, je moj glas tudi pri UltraX, saj je razlika v ceni res minimalna.

RC14 ::

eDDI:
zate je razlika 12k malo8-O . Še posebno za nekoga, ki ne misli navijat, in mu je čisto vseeno al ima ram na(1.5) 2-2-2-5, al pa na 2.5-3-3-7. Za 12k dobiš že skoraj dodatnih 512Mb rama, al pa recimo DVD pekač....
Razlika res ni velika(tudi meni se ne zdi), ampak roko na srce, kdor ne navija mu je tudi verjetno vseeno kakšne timinge ima in tega resnično ne rabi in je škoda še tistih dodatnih 12k.

Za navijalce je pa to res best buy ram in vreden tega denarja.

Lp

jurica ::

glede na to, da lahko imaš zategnjene timinge tudi pri nenaviti mašini, je moj glas tudi pri UltraX, saj je razlika v ceni res minimalna

Kakšna pa je potem razlika (bolj konkretno) v teh zategnjenih timingih in med nezategnjenimi?
Zanima me tudi ali je 1Gb rama dovolj za delo, kot sem napisal na začetku ali je boljše imeti 1,5 ali 2Gb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

BaRtMaN ::

Mislim, da je dovolj. Bolj se ti za video splača met hiter procesor s SSE2 in pa identična velika diska v RAID polju.

RC14 ::

Vsekakor je v tvojem primeru bolje imeti več rama. Torej recimo 2Gb cenejšega rama recimo geil value je uredu nakup.


Lp

jurica ::

Kaj je boljše imet 4*512Mb ali 2*1Gb geil value ramov

jurica ::

Če popravim, kaj je je boljše 4*512 DualChannel ali 2*1Gb single?

Matej_K ::

2*1Gb DualChannel
... .. .

jurica ::

To vem tudi sam.
Sprašujem zaradi tega, ker nisem prepričan, koliko rama bi mi bilo dovolj za moje delo.
Mislil sem kupit najprej 2*512Mb DualChannel. In potem, če bi bilo potrebno še 2*512Mb DualChannel.
Ne bi rad se zaletel in kupil 2*1Gb DualChannel.
Razlika je 30k, kar ni tako malo, če res ne potrebuješ tolikšno količino spomina oziroma ga rabiš samo malenkost več kot 1Gb, razen za igre.

Calligula ::

Ja probaj na svojem racunalniku met pognane stvari, ki jih bos poganjal in pojdi v winse in v task managerju poglej kako porabo rama imas pa bos videl koliko priblizno rabis ne?

jurica ::

OK.
Ali lahko 2*512Mb DualChannel dodam še 2*512Mb DualChannel.
Skupaj bi bilo 2Gb in imam 4 reže.
Plata mi omogoča do 4GB.

Jan987 ::

pomoje ti 1giga rama povsem zadostuje razen če ne delaš s kakšnem photo shopom

slo-man ::

mene pa zanimajo tej Patriotovi rami ce ima kdo kaksne izkusnje z njimi in pa ce so vredni tega denarja.

lp

pinx ::

@ BaRtMaN
poglej v podpisu keri ram mam, kupo pred kakimi 4imi mesci za 20 jurjev in nekaj drobiža. ne vem pa če se jih še da dobit.

BaRtMaN ::

Pri kateri napetosti ti dela?

Sem jih pa našel na www.teal.si.

slo-man ::

pinx a so tej rami v redu kajti tudi sam sem si jih ogledoval?


lp

pinx ::

2,9V.
s patriotovimi rami pa nimam izkušenj takj da težko kaj rečem.

slo-man ::

zanima me kje se dajo dobiti super talentovi rami - slisal sem da se dajo dobiti pri pc domu samo nisem siguren . ali ve kdo natancneje.

lp:D

matjash ::

@slo-man

PC-dom jih nima več vsaj že 2 meseca
... bolje pozno kot nikoli.

Zheegec ::

@Jurica: dual-channel je odvisen od plate ne od RAMa. Plata ima dva "kanala" za RAM - vsak 64-bit. Recimo da imaš na vsakem kanalu eno ploščico RAM. Torej ima sistem do vsakega modula samostojno 64-bit vodilo. Torej 128-bit skupaj.
Če pa imaš na vsakem kanalu dva modula ali enega je pa čisto vseeno. Tako da ne gledati tistih dual-channel RAMov, ker to samo pomeni da so "uparjeni". Meni je čisto lepo delalo dual-channel s tremi čisto različnimi moduli - dva 256MB (vsak na svojem 64-bit kanalu), pa še eden 512MB na prvem kanalu. Morata pa biti enako velika modula.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

slo-man ::

ja meni so v mailu napisali: VM MEMORIJA - ponovno na zalogi - DOŽIVLJENSKA GARANCIJA

SUPER KVALITETNI - DELUJEJO POVSOD - PODPORA DUAL DDR

RAM 512 MB DDR DIM PC 400
akcijska cena, 10100 / kos

RAM 512 MB DDR DIM PC 400
akcijska cena, 9900 / kos pri nakupu > 2

RAM 512 MB DDR DIM PC 400
akcijska cena, 9700 / kos pri nakupu > 3

RAM 512 MB DDR DIM PC 400
akcijska cena, 9500 / kos pri nakupu > 4

sedaj pa ne vem ?

lp

jurica ::

kje so ti to napisali (trgovina) ali?

Zheegec ::

Vsaj prav bi lahko napisali (PC3200, na pa PC400)...
Anyway, to je neki no-name RAM, če ne navijaš je čisto OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tiborrr ::

Vse oznake (PC3200, PC400, DDR400) so po standardu, takda tu ni debate...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zheegec ::

[off-topic]
PC400
PC3200

Kot rečeno, če ne boš navijal je neki no-name RAM že čisto OK, je DDR400, v dual-channel mora delovati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika / ~ 400.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
432231 (1368) PrimozR
»

katere rame kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
61387 (1108) overlord_tm
»

Max FSB na Abit NF7 V2.0

Oddelek: Navijanje
181414 (1189) ČIP 008
»

Se splača Ram DDR CRUCIAL BALLISTIX 1024MB PC4000 500MHz CAS3 4-4-8 ?

Oddelek: Kaj kupiti
301791 (1257) RC14
»

Ram, ram, ram ali ... ram?!

Oddelek: Kaj kupiti
61325 (286) OZZY

Več podobnih tem