» »

Battlefield 2142

Battlefield 2142

«
1
2

RedStar ::

Piše se leto 2142. V svetu je zavladal kaos zaradi nove prihajajoče ledene dobe. Zemlja, ki še ni prekrita z ledom lahko
preživlja le kopico svetovnega prebivalstva. Matematikčno je zelo enostavno in brutalno: nekateri bodo preživeli, večina jih bo umrla.

V Battlefield 2142 lahko igralci izbirajo med dvema vojaškima velesilema - Evropsko Unijo (EU - European Union) ali pa novo nastalo Pan Azijsko Koalicijo (PAC - Pan Asian Coalition)
- v epski bitki za preživetje.


Prihajajoča igra je naslednji izmed DICE-ovih Battlefield uspešnic.Dogajalni čas je v prihodnosti, konkretneje leto 2142. V svetu z že zelo napredno vojaško tehnologijo, se pričenjajo
boji med EU in PAC za prevlado na malih še ne zaledenelih delov sveta. Dogajalni prostor bo evropa in afrika.

Izid igre je najavljen za jesen 2006 in bo manj bugast kot njegov predhodnik Battlefield 2.


Uradno stran:

EA Battlefield 2142

Eden največjih Battlefield 2142 community-jev:

TotalBF2142.com


Dodatni linki:

BF2142.com

BF2142Forums.com

Plantet BF 2142

BF2s.com 2142

GameSpot.com BF2142


Media:

20min gameplay E3 video (video.google.com)

Download (zgornji 20min video)

Rotaidal ::

Eh, še eno žganje v prazno................>:D

<JuRe> ::

Battlefield 1942 mi je bil zelo ušeč, potem je pa šlo samo še na dol. Upam da bo ta vredna uric pred računalnikom.
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

<JuRe> ::

Gameplay filmčk zgleda kr u redu.
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

RedStar ::

Pozabil sem omeniti, da so v novem BF-u dodali novi mod polek klasičnega conquesta in ticket gameplaya. Prišel je novi Titan mode, ki bo verjetno najbolj igran ob izidu igre.

Torej, kaj je to Titan?

Titan je velika ladja, ki lebdi nad mapo. Cilj igre je uničiti nasprotnikov Titan. Da bi to dosegli, pa je potrebno timsko delo. Mislim, da bo DICE z to potezo še bolj znižal lone wolfe in s tem "prisilil" igralce v timsko delo. Namreč če hočete priti v Titan morate najprej uničiti shield (beri: ščit), ki ga obdaja. To pa boste najhitreje dosegli tako, zasedete missile silose, ki se nahajajo na mapi. Ti silosi nato izstrelijo rakete v Titan, dokler mu ne onemogočijo oz. uničijo ščit. Nato bo potrebno, da pridete v Titan. To lahko storite s helikopterjem ali pa assault podom. Ta se nahaja v velikih oklepnih assault podih. Pri tem pa se pojavi nov problem, namreč morate tudi ščititi missile silose, da jih ne prevzame nasprotnik, ki bi nato lahko utegnil izkoristiti to in vas uničiti prej kot vi njega. Ko ste v Titanu morate uničiti štiri prepreke da bi dosegli Titanov core (beri: scredico WTF). Tega morate nato uničiti s pomočjo novega C7 remote control eksploziva. Nato še sledi pobeg iz Titana preden ga "raztrga" James Bond style.

V igri je še veliko novosti. Me ne čudi, saj se je razvoj BF2142 začel pred izidom BF2.

Nekaj primerov:

- Battle Walker oz. Mech je vozilo na dveh nogah z zelo veliko uničujočo močjo.
- naprava s katero lahko v close-range-u vidite nasprotnika skozi prepreke (Wallhack !!!)
- naprava za snajpere s katero se lahko kamuflirajo
- EMP granate s katerimi onemogočite delovanje kateregakoli vozila za določen čas
- posebni droni, ki vas sledijo in streljajo na sovražnika
- avtomatične standalone puške ki streljajo na sovražnika
- nekakšen multiscan s katerim avtomatsko pošljete nasprotnikovo lokacijo, claso in ostale informacije svojim soigralcem
- več kot 40 unlockov
- lahko costumizirate svojega vojako točno za vaše potrebe
- and many many more ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

RedStar ::

Od sobote dalje bo možno sneti Battlefield 2142 DEMO. Tisti, ki ste igro že prednaročili na EA Downloader-u jo boste imeli možnost download-ati in igrati 24ur pred vsemi drugimi. Mapa, ki jo boste lahko igrali bo Sidi Power Plant v novem Titan Game Mode-u in že vsem do zdaj znanem klasičnem Conquest Game Mode-u.
Z demotom se lahko zabavljate kolikor vas volja nato pa lahko kupite original, ki bo izšel 17.10.2006.

Enjoy. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

L1zard ::

BATTLEFIELD je sranje. Sprva je močno udaril konkurente kot so Call of duty in podobne, sedaj pa je prišel ven z izidom neke prihodnostne streljačine. Samo čakamo lahko na to, kako se bo dogajanje preselilo iz zemlje na vesoljska bojišča, od tam pa neznano kam. Moral bi se držati svoje izvirnosi --- 1924, ki je bil izjemno zabaven za igrati.

nsane ::

Titan mode training video...

Slišal sem tudi, da ima EA z to igro ogromne težave z bugi, crashi...jah veliko trdega dela je bilo vloženo v to igro. We'll see:\

Tr0n ::

BF2142 Demo [ 1.1 GB ].

RedStar ::

@L1zard

To je pač tvoj problem, če tebi igra ni všeč. To kar se pa tiče prihodnostnih streljačin pa je pač tako. Battlefield 2142 pač sledi trenutnemu FPS trendu. Pred njim je vstopil v prihodnost Ghost Recon Advanced Warfighter, ki pa je prej tudi bil postavljen v realističnost (je bil dokaj popularen in je tudi zdaj). Potem je tu še ET, ki je prešel iz WW2 teme na prihodnost, kjer so pa tudi vesoljčki, pa je igra kljub temu že popularna.

To da igre vsebujejo veliko znanstvene fantastike pa tudi ni slabo. Samo poglej uspehe iger kot so Half Life, UT, Quake, itd. Čeprav ne gre za isti koncept, je pa vseeno zelo nerealno pa vendarle zelo popularno in uspešno. Mislim, da je DICE naredil dobro potezo in da bo BF2142 enako dober, če ne boljši kot njegovi predhodniki.


@Manual

Na začetku closed beta je bilo opaziti veliko bugov, ki so še vedno bili prisotni v open beta. Po končani beta fazi so povedali, da so večino bugov odpravili in da bo demo na dosti boljšem igralnem nivoju. Dejstvo je tudi, da je prisotnih dosti manj bugov kot jih je bilo ob uradnem izidu BF2. Me ne čudi, saj gre za isti game engine, ki je le malo modificiran, predvsem v grafiki. Razvoj te igre pa poteka že od samega začetka, preden je bil BF2 sploh uradno izdan.

PS: Novica, ki se je pojavila je, da je EA zdaj popolnoma odkupil DICE in ga postavil pod svoje okrilje. To je pripeljalo, do tega, da so zaprli DICE Canada, kreatorje igre Battlefield: Vietnam in Battlefield 2: Special Forces expansion pack. To pomeni mogoče več denaraj za razvijalce, vendar pa ne pomeni, da bodo njihve prihodnje igre dosti boljše. Mislim predvsem na Battlefield Bad Company, ki je že najavljena za 2007. Saj vemo kako EA rad hiti z izdajo iger, da bi zaslužil čim več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

Tr0n ::

nsane ::

Koliko je kaj povprečna hitrost na teh linkih? Ker na torrentu mi vleče samo 50 kb/s.;((. Razmišljam da bi prekinil...

EDIT: prekinu, ker sm vidu da ima že gamershell link, pogledu vsi serverji 100% zasedeni in za trenutek mi je uspel pridit v Netherlands server,vleče 100-150 kb/s. Oh well...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsane ()

nsane ::

Eh...potegnil demo dol, inštaliral, nekaj problemov z dx (more biti najnovejši-Aug 8.8), potem treba ustvariti nov account, potem problemi z refreshanjem serverjev (Firewall zazna kot attack detection). HOWEVER pridem v igro in ko če mislim da je vse lepo in prav, vrže ven. Aplikacija se more zapreti bla bla bla, pošlji ne pošlji.

Malo razmišljam kaj bi to lahko bilo, pogledam readme in kaj najdem?

Players who have the Windows security update KB917422 installed may suffer from an application error when running the Battlefield 2142 demo. This error can be solved by uninstalling the KB917422 update.

Zdaj bom moral še winsove varnostne popravke uninstallirat? HOW SICK IS THAT!

No thanks...

M-XXXX ::

Jst sm moral to delati pri leptopu da sem fear combat spilal!

Shark100 ::

Pr men pa ko jo inštaliram in hočem zagnat napiše: Zagon tega programa ni uspel, ker komponente d3dxp_29.dll ni bilo mogoče najti. To težavo lahko odpravite z ponovno namestitvijo programa. Sem še enkrat naložo pa spet isto. Nato sem jo dal na DVD pa jo nesel k prjatlu pa pr nejm inštaliral pa dela normalno. Prijatelj ima slabši komp od mene tak da ne vem kaj bi blo.
Ima kdo idejo kaj narest?
Shark

Tr0n ::

Instaliraj DX9 na novo oz. tisto verzijo, ki pride z demotom.

suntrace1 ::

Tnx Tron

Robert_S ::

Shark100 ::

tnx dela
Shark

Shark100 ::

naložit sem mogo DX9.0c
Shark

asus ::

manual kaj maš volja net:D da ti sm 50kb\s vleče. men povprečno 480kb\s vleče ta demo

RedStar ::

DICE je izdal eno mini igro na temo BF2142.

Ne rabite nič dl-at. Je flash.

Titan Engage

Enjoy.

Tomaž ::

A se jo splača kupit?Je že veliko serverjev na katerih se lahko igra?
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

RedStar ::

Če si fan BF in če ti je bil BF2 všeč se igro definitivno splača kupiti. Serverjev pa je že veliko.

suntrace1 ::

Kaj bi potreboval za en dober dedicated server? Imam namreč možnost postavit server, vendar nima pojma o tem. Je možno na enem serverju laufat hkrati dve sobi ali tri, po 64 igralcev al je potrebno za vsako sobo posebej imeti računalnik?

Orbit89 ::

Zame je igra odlična, toda poznam veliko ljudi, ki so jim bolj pri srcu WW2 in iraq.
Idina malo večja napaka je da so mape še vedno precej majše od tistih pri BF1942.
Sem pa RiptorSLO na netu.

LP

Jan987 ::

suntrace1: mislim da bo najšibkejša točka povezava.

RedStar ::

Za postavitev serverja potrebuješ aplikacijo ki jo lahko dobiš z njihovega serverja:

Battlefield 2142 Demo Standalone Server

Če je gužva ga lahko dobiš tudi tukaj:

FileFront.

Ker pa je to samo demo pa imaš naslednje omejitve:

This demo version of Battlefield 2142 has the following limited feature set:

- Multiplayer Mode:
Sidi Power Plant - max 48 players - Titan and Conquest game modes

- BFHQ:
Statistics, rankings and awards will not be recorded or awarded


Kar se tiče serverja, pa lahko z enim serverjem naenkrat "laufaš" samo eno "sobo". Lahko pa jih vedno postaviš več. Samo na eni mašini je to težje. Velik problem pa je tudi povezava. Če imač npr 10Mb download si lahko srečen če ti ta demo laufa na 16 igralcev brez laga.

Jan987 ::

Mislim da je upload bolj problematičen kot download ker ga je ponavadi manj.

suntrace1 ::

Kaj pa T1? Želja je po serverju z 64 igralci, kolikšen upload bi bil realno potreben, da je čim manj lag-al?

RedStar ::

S pomočjo tega programa ne boš mogel postaviti server z 64 sloti. Omejitev je na 48. Bo treba kakšen "dodatek" poiskati. Poleg tega, da je vse unranked, pa tudi nevem kako je to z EA licenco, sem slišal da so eni že imeli probleme z tem (sicer je šlo za neko firmo, ki je ponujala serverje - ampak vseeno). Če hočeš met 64 ranked ali unranked server , da se ti prikaže na listi legalnih serverjev je pač potrebno kupit server. Tudi če bi ti uspelo postavit 64 unranked pa je velik problem, kot že zgoraj omenjeno povezava. Kupovati toliko večjo povezavo samo zaradi serverja pa je nesmiselno. Te pride bolj poceni če si server najameš. Seveda sem mislil pod pogojem, da si v klanu in si razdelite stroške. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

suntrace1 ::

Če te prav razumem moram nujno vzeti server pri EA, da bo ranked?

Imam na razpolago server in res hudo linijo. Sicer ne vem točnih podatkov, jih navedem v ponedeljek, ker nisem v službi. Je pa namera da se naredi open in ne samo za klane, da bodo tudi slovenski otroci (in malo starejši :8) ) mel en domač kotiček na netu.

RedStar ::

Ne rabiš kupiti točno njihovih serverjev, da bi bil ranked. Se pravi EA hosting (eden od razlogov je že ta, da so to najdražji serverji). Moraš pa kupiti server pri firmah, ki jim je EA dovolil prodajo ranked serverjev. Navsezadnje gre za njihovo lestvico in zato morajo poskrbeti, da so vsi ranked serverji popolnoma "zansesljivi". To sem zasledil nekje na njihovem forumu. Še malo sam poglej EA Battlefield Forums.

suntrace1 ::

Po vsej tej godlji s spyware-om, je 2142 odpadla z liste za server. Škoda, pa tolk mi je bil všeč prvi Desert Combat, zdej pa takle jajc od EA...

Pyr0Beast ::

Prvi vtis:
Sr@nje

Ok, grafika je še kar .. požrešna.

Orožja. Recoil? WTF jim je. Snajper nuca pol minute, da zamena tisti qrcev metek. Če vzamemo da se dogaja 136 let v prihodosti,.. orožja se še vedno 'pregrevajo' (čeprav je napočila letena doba). Izstreliš 20 metkov pa vse skupaj zakuha. Strojnica--- A ni bila narejena za masivno izstreljevanje svinca? Tako pa z njo izstreliš manj metkov kot z prastaro pištolo. Battle walker.. .smeh.. kaj ti nuca 5 šaržerjev s po 800 metki, ko pa ti frizne že po izstreljenih 50?
In potem čakat, da se ohladi ...
Kje so kakšni žiroskopi? 'Protitanovska' obramba je poden. Inžinir. .. še večji smeh. s svojim rocket launcherjem udarni val še strička ne ubije.

Tanki .. čez majhen hribček ne more jt, medtem, ko lahko z abramsom skoraj na triglav prideš.

Oklep... čudo božje.
Še deset metrov ne more ljudek teči z njim. Kje so naši vrli 'partizani' ki so s seboj lahko nosili celo skladišče orožja.

Na splošno; za ta bf ne dam niti dolarja, medtem, ko je pa bil Bf2 vreden vsakega ob nakupu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitch ::

Mene pa zanima, če je normalno, da ima demo BF2142 nekam puste, rjave barve. Ker v raznih filmčkih iz igre zgleda kar pestra barvna paleta kot pri BF 2. Ma slučajno še kdo tak problem?

Hvala,
Mitch

RedStar ::

Povej katero grafično imaš?
Pa seveda kateri DirectX?

Mitch ::

Grafična je NVidia Geforce 6600GT (nenavita), DirectX pa 9.0c. Driverji od grafične sicer niso najnovejši (81.95) ampak isti priblem ima tudi Radeon 9550 od bratranca, torej driverji ne bi smeli biti problem.

Evo za lažjo predstavo še par fotk iz špila...






LP,
Mitch

//Porihtal slike - moderator

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

RedStar ::

Sklepam, da igraš demo zaradi slik. Torej imaš na voljo le mapo Sidi Power Plant, ki pa je malo bolj monotone barve. Če si slučajno igral BF2 je bilo podobno pri npr: Strike at Karkand (precej monotono). Potem pa igraš Wake Island mapo pa je zadeva dosti bolj "barvita".

Lahko si pogledaš ta demo pa boš videl, da je zadeva tudi tu kar "siva".

BF2142 Demo

Have fun.

Heavy ::

Glede strežnikov; nekateri so popolnoma polni, drugi popolnoma prezni, pa še povsod prevladuje gora noob-ov, ki neznajo vozit jeepa, kaj šele voziti "letalo". Pa na katerih strežnikih je kaj slovencev, na katerih vi igrate?

Michaelosz ::

Pravkar sem kupil original igro, pa me zanima če se da kak naret, da ne bi mel non stop cd-ja not, ker mam samo en DVD?

Heavy ::

Če kupiš avto, kaj slučajno sprašuješ proizvajalca kako ga je mogoče uporabljati brez ključev???

NiMH ::

Če kupiš avto, kaj slučajno sprašuješ proizvajalca kako ga je mogoče uporabljati brez ključev???

Komentar na to: HaHaHaHa
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hja ne bo šlo dragi moj...Če maš original morš met CD noter...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

gfighter ::

Naloži Daemon tools, naredi sliko CDja, mountaj jo in DVD lahko pospraviš tja, kamor spada...v škatlo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Michaelosz ::

Ja bo šlo to...?

Pyr0Beast ::

Na netu se dajo dobiti slike, ki ti omogočajo poganjanje Bf-ja brez originalnega dvd-ja. (zaradi cracka, ti lahko kakšen update teži)
.. te slike niso namenjene nobeni inštalaciji, ampak so samo zato, da špil prepozna plošček in se pusti zagnati. Stvar je velika manj kot 50Mb.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

Postopek je pa tudi legitimen če imaš original. Varnostna kopija, pač...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Michaelosz ::

Na netu se dajo dobiti slike, ki ti omogočajo poganjanje Bf-ja brez originalnega dvd-ja. (zaradi cracka, ti lahko kakšen update teži)


To je za original al za tisto iz travnika? Ker jaz mam original, samo bi rabo eno sliko, ki bi mi kao DVD prepoznala in nebi rabo za to met cracka.

Pyr0Beast ::

Tako za tiste iz travnika kot tiste iz štale.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RedStar ::

A koga kaj motijo reklame. Mene za enkrta še ne. Samo je malo smešno si v letu 2142 pa vidiš reklamo za Intel Core 2 Duo procesor pri bitki za Gibraltar >:D

Za CD crack ti pa ne bi znal svetovat ker ga ne uporabljam.

EDIT: Lahko pa probaš z Daemon tools ali pa z Alcohol 120%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra kdo Battlefield 2 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
976723 (3793) ziga1990
»

Battlefield 2142 problem!

Oddelek: Igre
51017 (983) prixon
»

Enemy Territory: Quake Wars (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
505467 (3934) strictom
»

CoD 3

Oddelek: Igre
261910 (1228) Gr0unD Zer0
»

boti za battlefield 2 multiplayer

Oddelek: Igre
71671 (1543) RedStar

Več podobnih tem