» »

Switch (ali router)?

Switch (ali router)?

Ex-Spirit ::

Trenutno uporabljam HUB, za deljenje internetne povezave na druge PCje pa imam ICS v Win XP.
Glede na to da se pri HUBu precej izgubljajo paketki, imam namen kupiti switch ali pa router.
Mislil sem da bi kupil router vendar mi je že nekaj ljudi reklo da je bolje switch, ker routerji radi
nekaj časa delajo nato pa začnejo zafrkavti. Kateri switch se mi torej splača kupiti (ali router)?
Bi mi TALE zadostoval? Ali so nasavitve pri switchu iste,
tako da moram imeti na enem PCju ICS povezavo in deljeno naprej, ali pač vse priklučim na switch in bo deloval
internet vsem neglede na to ce zdaj ta PC ki je vedno prizgan ne deluje?

Jinto ::

Skoraj vsak router ima vgrajen tudi switch, večina routerjev je 4 portnih+wan, kar pomeni 4 portni switch + wan port. Nastavitve pri switchu pa so enake kot pri hubu.

Jinto ::

Dej si malce razjasni, kaj sploh je router. Pri Siolu sta recimo možna dva načina:

1) Router, oziroma ICS deli povezavo drugim PC-jem. PC(ICS)/router mora stalno laufat.

2) PPPoE. Modem priklopiš na switch oz. router(ampak ne v wan port). Vsak PC nato vzpostavi lastno povezavo preko PPPoE(vendar to deluje samo za do 4 kliente).

zee ::

varianta 2) je v primeru routerja povsem nesmiselna. dopuščam izjemo, če plačuješ glede na porabo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Jst imam 8 portni switch pa 3 računalnike priklopljene na net preko njega. Zadeva dela odlično, stal me je pa 6000 sit pri JAE. Je pa od SMC-ja, oznaka SMCFS8.

Ex-Spirit ::

Imaš siol? Vsak dostopa z novim klicem ali preko enega PCja ki je vedno prižgan? Jaz Imam Sinfoniko. Kateri model routerja ali switcha se pa splača kupit za nekje do 20k sit?

Zgodovina sprememb…

`ripper` ::

mnjah...s temi SMC routerji mam tud jest nekej izkusenj (pocen so pa za 1x delajo ;)). Ne vidm smisla, da bi mel ADSL pa potem na switchu za usak comp pppoe povezoval, naj to ma router, naj nardi, za kar je bil skup sestavljen, tko da... =) Moj predlog je router
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Ex-Spirit ::

Verjetno bom kupil kar router. Katerega mi priporočate?
Rabil bi vsaj 6 portnega. 4 portni sem gledal so cca 15k, 6 portne pa pod 30k ni za dobit? ali se motim?
Razen TEGA. Ne vem zakaj je tako poceni ta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333545 (2539) Ursus
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384743 (4262) SasoS
»

Je taka mreža možna?

Oddelek: Omrežja in internet
151513 (1267) Hair
»

switch, hub ali router??

Oddelek: Kaj kupiti
192344 (2028) Iztok Smolic
»

ADSL - lan

Oddelek: Omrežja in internet
111054 (815) Tiger

Več podobnih tem