» »

KAKO ZJEBAT PLATO?!

KAKO ZJEBAT PLATO?!

Poglavarcek ::

Imam problem z mamaplato! Vsake toliko casa, ko prizgem PC, mi plata noce delat! PC se kar naprej resetira in ne pridem niti do Biosa, ko PC fizicno ugasnem in ga cez nekaj casa spet prizgem se mi vse zboota normalno. Naslednjic spet isto - reset...reset...reset! Sprobal sem ze vse zamenjat, od Rama, do grafike, diska, procesorja, itd. pa ni nic boljse.
Ko dam zadevo na servis, pravijo, da ne vidijo nobene napake in da pri njih vse dela ok.
In tako isto iz dneva v dan ista pesem - dela, pa spet ne dela!
Zato imam pocas vsega dost in bi rad plato nekak zjebu do konca, da mi jo bodo zamenal za novo, dokler je se v garanciji.
A ima kdo kaksen predlog, kako bi to naredu, ne da bi se to na servisu opazil in da bi dobu novo plato, ker se mi bo pocas sfuzlal od tega.
Plata je ABIT KT7A!
PROSIM ZA NASVET KAKO TO NARDIT!

Pa se to: kolega je v petek nabavu ta novo plato od Abita KR7, pa je tud v k..... Pol plate sploh ne dobiva stroma! Tud Abit ni vec to kar je bil, mar ne?

:'(

ChiefThunder ::

to se mi čudno zdi, da na servisu vse dela, al te pa sam nategujejo... kukrkol, najprej prevevri, da ni napajalnik kriv in preveri, če so vsi kabli dobr pritrjeni/povezani...

plato zjebat ni težko :), mal domišlije uporab: lahko bi jo preobremenil, lahko bi kje kj zlomu k se ne vid... sam da ob tem ne poškoduješ še ostalih komponent...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Poglavarcek ::

Vse sem že probu zamenat, tud napajalnik in vse ostalo - sem ze najmanj 10x razdru PC, pa ga spet sestavu.
Definitivno je plata zanic!
A ima kdo kaksen konkreten predlog?

:'(

Matek ::

Vzemi ene klešče, pa precvikni en kontaktek, s katerim je pritrjen čipset.

Al pa malo vode polij po socketu

al pa vzemi greenija z čipseta, pa pojdi igrat quake, pa bo skurlo chipset.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krucymucy ::

mal s šraufcigerjem šlatej po plati ko bo pržgan, kak kontaktek precvikej .... z žiletko

miranpozar ::

Tip na servisu ima posebno povečevalno lupo in super osvetlitev in bo hitro opazil, če si poskušal na silo kaj grdega!
Zatorej se loti zadeve malo bolj prefinjeno... na tvojem mestu bi se lotil stalnega problema pri Abitkah - napajalni del... torej spusti vanjo prevelik tok (220V mogoče?), da jo skuri... ampak na hitro.

Drugače pa ne kupovati Abitk, ker že malo preseda, da je treba vsak dan prebirati najmanj tri poste od ljudi, ki se jim Abitka "ne prižge več ali pa se sama ugasne"! Kupite raje Asus ali kaj drugega. Prijateljski nasvet v izogib gotovim težavam.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

ChiefThunder ::

220v al pa manj je gotova smrt... >:D
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Matek ::

Pa po možnosti pozabi vzet ven procesor>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SkyNet ::

Pozabi vzet ven procesor >:D>:D>:D
Ta je pa huda! >:D>:D>:D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

bedanc ::

Statična elektrika je učinkovit odgovor - nevidno skurjena mamaplata.
Poskus s kakšnim elektronskim vžigalnikom, še boljše za plin , sintetični pulover - pa kaj ko včasih že po nerodnem skuriš komponento - no problemo.

Poglavarcek ::

Kaksen pa je postopek, da jo direktno priklopim na 220V ???

:'(

bedanc ::

Moj nasvet - ne igraj se z 220V iz vtičnice - zaradi svoje varnosti, pa še fajn osmojeno plato boš mel pa bo šla garancija adijo. Za inf. je v iskri statične elektrike več kV in je uspeh zagarantiran.

tec ::

Jup, staticna elektrika zjebe plato do kraja, vidi se pa cist nic. Jest imam eno Epox MVP3C, ki za vsake 10 minut delovanja potrebuje pol ure da se shladi. Prslo je pa to od tega, ker to ohisje ni blo ozemljeno, oz. je bila vticnica zanic.

NiggerBob ::

dovolj bo 12 V, pa malo potegneš po kontaktih raznih čipov pa je zadeva rešena:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

DamoskinoS ::

He...pa smo tam...uzem plato pa splezej na 60KV dalnovod...:D:D:D
-vedi da je to gotova smrt za mamo-lastnika plato.(dase splača) >:D>:D>:D>:D

lp Honzy
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

SLOWWWeb.net ::

Ej, jaz sem imel iste probleme. Zato te popolnoma razumem. Jaz sem imel v 14 dneh računalnik 3! na seevisu!!! Najprej so rekel da dela težave moj G2PRO/GTS, pa smo ga zamenjal z KY 4500 32Mb. Nič bolj. Sedaj imam plato IWILL, pa je isto še za na servis. Pomoje je plata al pa procesor. Sprva pa sem mislu da je disk.

MOJ NASVET: TEŽAČENJE [tako so meli že dost mojih klicov, tako da so me vzeli pred vrsto>:D ], saj z kurjenjem plate boš samo stran vrgel denar, če pa hočeš pa lahko na pravem mestu skleneš kontakt z kovinskim delom-lahko gre tudi procesor :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495413 (4874) CyberAD
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221704 (1231) AndrejS
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744336 (3500) Uporabnik
»

Nekaj malega za mozgane napenjat (OCjanje)

Oddelek: Navijanje
231430 (1085) zizi
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha

Več podobnih tem