» »

Potrdilo o nekaznovanosti?

Potrdilo o nekaznovanosti?

Tero ::

Torej mogoče bi potreboval tole potrdilo pa me prvo zanima kaj sploh ta nekaznovanost je? So to kazniva vsa kazniva dejanja ali kaj druga?
Namreč ko sem bil mladoletn sem "imel" neko tatvino, vendar zadeva nikoli ni šla na sodišče... Pa mogoče kdo ve če se tole šteje ali ne?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

BluPhenix ::

Greš na tvoje okrajno sodišče, vprašaš formular za potrdilo o nekaznovanosti, ga izpolneš in dobiš.

Nekaznovaost je to, da nisi dobil nikoli kakšne kazni od policije.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

OZZY ::

Gre za potrdilo, da nikoli nisi bil kaznovan za kako dejanje katerega se preganja po uradni dolžnosti in za katerega je zagrožena kazen mislim da 6 mesecev zapora.
Go with the flow.

Tero ::

OZZY od kod ti pa te informacije? Če je res tako sem pol lahko brez skbi :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.

Roadkill ::

Čist tko iz firbca me zanima... za kaj bi tako potrdilo potreboval?

Pa še tole recimo. Če sem nek prekršek storil v "rosni mladosti" (13 let) se taka zadeva prenaša naprej na polnoletnost? Ni pa bilo kaj omembe vrednega (se je zaključilo z izvensodensko poravnavo).
Ü

Yossarian ::

Roadkill, če si bil star 13 let, potem nisi kazensko odgovoren in se to nikjer ne zabeleži.

Pa še to. Po določenem času (nekaj let, točno ne vem) se sodba izbriše iz kazenske evidence in se šteje, kot da nisi bil kaznovan. Če si bil obsojen večkrat, se dajo podatki samo o tistih, ki se še niso izbrisale.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

celada ::

Potrdilo o nekaznovanosti rabis ce hoces dobiti delovno/bivalno dovoljenje v drugi drzavi.

McNato ::

Potrebuješ ga tudi če se želiš zaposliti v državni upravi.

LoneWolf ::

Po novem to potrdilo, na primer, zahtevajo za izdajo dovoljenja za gibanje na omejenih obmocjih, kot je obmocje letalisca Brnik. Med drugim se zhateva se potrdilo, da nisi v kazenskem postopku, pa soglasje za varnostno preverjanje SOVE (cist resno), pa en kup internih izjav in potrdil, z zivljenjepisom na celu. Prejsnja leta je bila to rutina, letos so naredili totalno birokratsko stalo, da lahko clovek pride do aviona in gre mal letet...

Mimogrede, potrdilo o nekaznovanosti dobis s sodisca po posti, cakas ene 14 dni, in placas mislim da 540 SIT s koleki. Rutinsko ga zahteva precej delodajalcev pred sklenitvijo delovnega razmerja. Potrdilo, da nisi v kazenskem postopku se lahko, za primerjavo, naroci preko e-uprave po internetu na Ministrstvo za pravosodje, in sem ga imel v nabiralniku takoj naslednji dan, brezplacno. Sodisca... :\

BigWhale ::

Smesno je to, da v UL razpisejo neko delovno mesto, zahtevajo potrdilo o nekaznovanosti in potem povedo, da se lahko prijavis na delovno mesto, do sedem dni po objavi oglasa v uradnem listu. ;>

Teych ::

Jap, jst sm ga mogla tut priskrbet in to za prijavo na delovno mesto v TUŠ-u! :\

OZZY ::

teych: Seveda..A misliš , da bojo zaposlovali nekoga, ki je bil obsojen za krajo in podobno...sigurno ne. Tko da koker vem vse trgovine zahtevajo to....pa še državna uprava itd..
Go with the flow.

poweroff ::

Zdaj veste zakaj se ne splača hekat. BTW: enako potrdilo rabiš če sodeluješ v razpisih EU.
sudo poweroff

Keyser Soze ::

@BW

Saj te pozovejo, da dopolniš vlogo. Poleg tega mislim, da ne morejo zavreči tvoje vloge zaradi tega, ker ti državni organ ne izda potrdila pravočasno.

BigWhale ::

Keyser,

Saj vem, ampak hecno je pa vseeno. :)

Teych ::

@OZZY - Ja, sej vem, sam pr meni je mal manjkalo da nism šla v uklonilni zapor zarad enga prekrška (sicer nč kej hujšega, 15km preveč, sam če nimaš, pač nimaš...), pa ne bi nč kradla al pa kej, sam bi me to zaznamovalo... Drgač pa sm jst mojga dobila v 20 minutah... ja ja, včasih je kr fajn živet v manjšem kraju... ;)

Pa še neki off topic...Keyser Soze... v katerem filmu je že blo to...? :\ Že cel cajt gruntam, pa se spomnim sam Kevina Spaceya...

5er--> ::

@Teych: The Usual Suspects

madmitch ::

Potrdilo lahko naročiš tudi elektronsko, če imaš certifikat.
Google, moj prijatelj!!!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

OZZY ::

teych..uklonilni zapor se ne šteje v to. Gre za dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in za katerega je zagrožena kazen mislim da min 6 mesecev zapora...uklonilni zapor pa to ni.
Bi se mroal točno pozanimat o tistih 6-tih mesecih lahko pa ker ki to bolj obvlada malo bolje pove.
Go with the flow.

Modri dirkač ::

@BigWhale

Smesno je to, da v UL razpisejo neko delovno mesto, zahtevajo potrdilo o nekaznovanosti in potem povedo, da se lahko prijavis na delovno mesto, do sedem dni po objavi oglasa v uradnem listu. ;>


Razpis za delovno mesto v državni upravi?
To je gledališka predstava ali pa nujno zlo če hočeš. Sn že na enih parih "razgovorov" pisal zapisnik (ko sem še delal prek študenta v administraciji enega od ministrstev) in ti povem, da so bila vsa mesta že zasedena še preden je prišel prvi kandidat zjutraj.
Brez veze...
Everybody lies!

tomaz 06 ::

Brez skrbi. V drzavno upravo koncas uglavnem ce si sin od ... ali pa hci od...
Drgac pa mislim da ne gre.

OZZY ::

@MD..o za javno uproavo je pa 100% tako...Vse gre preko vez in poznanstev. to, da povabijo ljudi na razgovor je samo zato, ker morajo. Drugače pa je vse že v naprej zasedeno.
Go with the flow.

poweroff ::

Ni pa tako neobičajno, da je tvoje podjetje kandidat za evropska ali državna sredstva. In potem?
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Vse pa le ni tako črno. Res da gre kar nekaj delovnih mest tako preko priporočil. Samo, verjemite, da se na tak način lahko dobi veliko boljše ljudi na delovno mesto kot če bi izbrali "mačka iz žaklja".

V veliko primerih namreč ljudje, ki dajejo priporočila za svoje kandidate, stavijo tudi svoj ugled na njihovo delo. Zato so precej iskreni kar se tega tiče. Se pa najdejo tudi izjeme. Jasno.

Kakšne ljudi lahko dobiš tako, od "zunaj" mi je pa tudi kristalno jasno. :\

Vseeno pa pride veliko ljudi tudi brez vez in poznanstev v upravo. Da se ne da, stokajp predvsem tisti, ki ne pridejo v ožji izbor oz. ne zadostijo merilom.

Modri dirkač ::

Če verjameš, če verjameš...
Everybody lies!

Keyser Soze ::

Ne da vrjamem. Vem iz prve roke. :D Kadrovske zadeve ipd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tatvina

Oddelek: Loža
335624 (3515) K0l1br1
»

Zaprtje podjetja kljub dolgovom

Oddelek: Loža
2814928 (13953) BlueRunner
»

Storitve E-uprave

Oddelek: Programska oprema
137063 (6738) qwzyx
»

Ogled kartoteke

Oddelek: Loža
82076 (1753) ;-)

Več podobnih tem