» »

Kazalci

Kazalci

teac ::

Torej, rabil bi enega(lahko tudi več) primerov kazalcev v C++. A bi bi lahko kdo kaj poslal. Primere iz chp.uni-mb.si že imam. Rabil pa bi predvsem primere iz enosmernega seznama. A bo kdo tak dober in mi kaj poslal na mail?!?! Res vi lepo prosil, ker bi rabil, da vidim nekatere primere!

PS: Če pa se kdo boji za avtorske pravice....:D:))

rasta ::

Probaj tole, če ti bo kaj pomagalo ...

teac ::

Hja...ampak jaz bi res rabi en primer! Najboljše bi bilo, če bi vseboval: kazalce, strukture, vse skupaj v enosmernem seznamu!
Če ma kdo kaj takega.....PROSIM, RES PROSIM, če mi pošlje...ima pir, al pa 10 pirov v dobrem!

wintermute ::

Poglej tale dvosmerni seznam, ceprav bo verjetno malo prezapleten za zacetek. V istem dir-u je se primer uporabe.

Ce bos hotel zadevo prevajat, rabis en kolikor-toliko standarden compiler. Preverjeno dela na GCC 2.95 in VC.NET (VC7). Na VC6 pa skoraj zagotovo ne.

HTH.

fogl ::

Na http://www.codeproject.com/cpp/pointers.asp sem prebral, da naj bi bila v programčku past:
#include <stdio.h>

int *pPointer;

void SomeFunction();
{
    int nNumber;
    nNumber = 25;    

    // make pPointer point to nNumber:
    pPointer = &nNumber;
}

void main()
{
    SomeFunction(); // make pPointer point to something

    // why does this fail?
    printf("Value of *pPointer: %d\n", *pPointer);
}

Programček naj nebi vrnil prave vrednost, meni pa jo vrne...?
lp, klemen

LoneWolf ::

Hint: Kje se nahaja naslov, ki ga skusas vrnit s kazalcem?

fogl ::

Kje?
lp, klemen

DMouse ::

Hec tega programčka je v tem, da v funkciji alocira pomnilniški prostor za int (int nNumber;), nastavi kazalec pPointer na ta int in ko se funkcija konča, se pomnilniški prostor sprosti. Če v tem času kak drug program dobi v last ta del pomnilnika in ga spremeni, ne boš dobil prave vrednosti...

LoneWolf ::

DMouse, mislis prav, ceprav je ena groba napaka. Noben drug program ne bo spreminjal tega dela pomnilnika, ce bo kdo probal, bo nemudoma fasal Protection Fault. Ta del pomnilnika pripada samo mojemu programu in ima med drugim tudi ime in posebno funkcijo. Brez razumevanja tega je zgornji primercek zgresil poanto.

DMouse ::

Imaš prav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c++] standardni c++ in dogodki(events)

Oddelek: Programiranje
121725 (1550) yeti
»

[c++] prenos po referenci

Oddelek: Programiranje
92483 (2418) atasmrk
»

[C] Narascajoce sortiranje linearnega seznama

Oddelek: Programiranje
71830 (1719) Jebiveter
»

c++ serijski port

Oddelek: Programiranje
252530 (1921) fx
»

Pomoč pri c++ razlaga

Oddelek: Programiranje
192261 (2003) Person

Več podobnih tem