» »

clarkconnect tezava

clarkconnect tezava

jurre ::

pojavila se mi je ena tezava, namrec ne morem dostopati do strani www.probanka.si. Za ruter/streznik uporabljam Clarkconnect (verzija 3.2, home izdaja), na njem ni opaziti nicesar nenavadnega, tudi nobenih nastavitev nisem spreminjal. Ce dostopam z mojega racunalnika, mi IE v sekundi, ko hocem odpreti link napise The page cannot be displayed, Opera pa kaze kaksno sekundo kakor da se bo stran odprla potem se pa odpre prazna bela stran. Ce poskusam do strani priti direktno s streznika preko lynxa mi izpise:
Looking up www.probanka.si first
Looking up www.probanka.si
Making HTTP connection to www.probanka.si
Sending HTTP request.
HTTP request sent; waiting for response.
Alert!: Unexpected network read error; connection aborted.
Can't Access `http://www.probanka.si/'
Alert!: Unable to access document.

lynx: Can't access startfile

Ce na strezniku izklopim firewall je zadeva ista, proxy ni vklopljen, kaksen filtering tudi ne, zadeva je prejsni mesec (ko sem nazadnje placal poloznico:8)) delovala normalno. Nastavitev nisem nic spreminjal, streznik sem ze resetiral, postavi se vse normalno, tudi druge strani delujejo normalno (vsaj ne vem za nobeno drugo, ki ne bi delovala).
Ce ima kdo kaksno idejo, kaj bi bilo lahko narobe, naj prosim napise0:)
  • spremenil: jurre ()

jurre ::

nima noben ideje? Ker me zelo moti da ravno ta stran ne deluje;( pa tudi nikjer v logih ne najdem kaksnih podatkov...so kje kaksni logi do katere strani je bilo dostopano in ce je bilo uspesno oz. zakaj ne?

m_a_t ::

hmmm... probi izklopit server pa direkt s kompom na net pa na probanko. Jst bi probal na novo nalozit clarkconnect, ce ne bi bilo druge. Ne vem.
LP

jurre ::

bom poskusil ja, samo moram preklopit tole...mam drugace se en racunalnik prek tega povezan pa tudi ne odpre te strani, kakor jo ne odpre direktno iz streznika.
Zgleda bo res treba, samo mal mi je trapasto vse na nov nalagat ker ne dela ena stran:8) firewall sem poskusil izklopit, kaj bi lahko se drugega blokiralo pa ne vem, ali pa da bi vsaj kje pisalo v logih...

wishmaster ::

Po vsej verjetnosti, tudi pingat ne morš tega naslova. Poskusi izklopit intrusion prevention in intrusion detection. Ta rad blokira strani.Sem jaz imel ful problemov z tem v cc 3.2 .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

meacho ::

Mogoče imaš pa probleme z dns-jem...
Še enkrat nastavi dns strežnike, pa bo mogoče bolje.

jurre ::

ja, pingat ne morem vendar imajo to verjetno izklopljeno, ker tudi od drugod ne morem pingat. Sem izklopil intrusion prevention in intrusion detection in je stvar ista kot prej...
pod Intrusion Prevention ni nic blokirano.

/edit
hm, sedaj sem opazil pod Intrusion Detection Report, imam pod Attackers notri IP od DNS siola.. - 193.189.160.13. Hits 18, datum 2.,3.,4.,5... Zgleda ima tole nekaj veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

matter ::

Ja to je DNS od Siola.
Sicer pa poženi konzolo in vpiši nano /etc/resolv.conf
pa povej kaj je vsebina.
Če imaš:
nameserver 193.189.160.13
nameserver 193.189.160.23

je ok, če pa je še slučajno tretja vrstica v stilu
nameserver 0.0.0.0 pa jo zbriši pa nato probaj.
Grem basket pa bom neloke metal

jurre ::

tretjo imam - nameserver 193.189.160.11. A jo zbrisem?

matter ::

Poskusi, saj nimaš kaj zgubit. V vsakem primeru lahko nazaj dopišeš :)=
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

jurre ::

Enako je kot prej..dobim pa takoj error nazaj, da ne najde strani (ne da bi nekaj casa iskal, pa jo potem ne bi nasel).

wishmaster ::

jurre, če imaš pod Intrusion Detection Report nekje siolove dnsje je 100% problem v tem. Poskusi pingat dnsje od siola(tiste ko imaš pod intrusion detection port).Siolove DNSje lahko pingaš Če jih ne moreš ti jih še vseeno blokira. Ker jaz sem imel podobne probleme z cc 3.2, ker mi je kr brezveze kaj blokiral. Ali si si pod intrusion detection kdaj nastavljal kaj vse ti naj blokira? Ker sumim da je tu nekje problem oz. morm priznat da pri CC 3.2 ta intrusion detection deluje bolj čudno
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

jurre ::

pingam lahko vse 3 siolove DNS-e .13, .23., .11, zadeva pa se vedno ne deluje. Kaksnih posebnih stvari nisem nastavljal, intrusion detection sem pustil vklopljen kakor je bil (mam pa to verzijo 3.2. odkar je prisla ven, pa prej ni bilo nobenih tezav).
Preveril sem se ID od danes pa pise Nothing to report. Se kaksna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

jurre ::

zdle sem poskusil direktno povezat, strani NE odpre...:\ nobenih firewall vklopljen, drugo deluje...nic jasno:O

sverde21 ::

SiOL blocka??

probi z arnesovimi DNS-ji:
193.2.1.66
193.2.1.72
:)

Čeprov men dela pa sm na SiOLu :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

jurre ::

nic ne pomaga...
sj stos, ker vsem dela, kergakol prasam:\ bom poklical mal na siol...

Djuro ::

Kaj a je Siol kaj menjal DNSje? A nista bila prej zgolj dva (193.189.160.11 in .12)?

jurre ::

ja, zamenjali so jih ze nekaj casa nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194732 (4400) Barti
»

pc-dhcp linux based server

Oddelek: Programska oprema
7840 (675) xyd1
»

pomoč ! ne pokaže spletne strani !!

Oddelek: Omrežja in internet
81125 (990) poggy
»

[Debian] pppoeconf problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101465 (1351) 'FireSTORM'
»

DNS ne delujejo?!

Oddelek: Omrežja in internet
101564 (1326) Bakunin

Več podobnih tem