» »

Podvojen Rundll32 in problem ugašanja

Podvojen Rundll32 in problem ugašanja

d'Regi ::

Živjo!
Problem je, ker se mi omenjeni Rundll32 velikokrat dvojno zažene, kar vedno pelje do zmrznitve. Kaj je narobe?

Pa še: računalnik se mi velikokrat ne ugasne do konca (tj. monitor se že ugasne, lučke na računalniku pa še vedno gorijo), tako da ga moram ugasniti ročno (malo spominja na "Zdaj lahko varno ugasnite računalnik", vendar mi po ponovnem vklopu zažene ScanDisk)
V čem je problem?

Imam Windows 98 SE

Lp, Andrej

Spajky ::

Zgleda, da te nekaj zeza hardware (disk, kabel zanj, rami?) ker se ti scandisk vedno zaganja potem. Rundll fajl je v bistvu *exe za zaganjanje drugih dll-jev in se v Close program dialogu ne bi smel pojavljat. To se lahko zgodi, če ima kaka aplikacija kaki bug ali pa hardware ne more dostopit/aktivirat ponovno ta fajl. Zna bit, da ga je instalacija kakega programa povozila s svojo bugovito verzijo. Ta fajl služi tudi pri ugašanju kompa, pa se ti to dogaja.

Če ne moreš ugotovit, kateri program, ti je napravil štalo, bo verjetno treba napravit reinstal. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Duhec ::

Scandisk se ti dogaja zaradi nepravilne/prisilne zaustavitve računalnika torej moraš najprej rešiti problem ugašanja.
Največkrat je za to vzrok kakšen slab gonilnik (grafika, zvok ...). Preveri, če imaš DirectX 9.0c verzijo s programom DXDIAG (Start/Zaženi/DXDIAG).Preizkusi tudi test grafike (test DirectDraw in test Direct3D) ter zvoka.
Drug, nič manj pogost vzrok, da se sistem ob shutdownu zacikla, je delovanje kakšenega zelo agresivnega spyware programa, ki ga sistem ne more ugasnit/ubit in zadeva tako zablokira.
Priporočam ti, da štartaš MSCONFIG in v zadnjem zavihku ZAGON odstraniš kljukice pred vsemi programi, narediš restart in tako postopoma z vključevanjem enega po enega ali več njih (vedno je potreben restart) ugotoviš kateri program ali več njih nagaja pri zaustavitvi sistema.Tako boš lahko lociral ali gre za kakšen gonilnik ali neznan program spyware/trojanc itd.
Preveri kompletno računalo s kakšnim online antivirusnim programjem kot je npr. BitDefender, ki ti tudi počisti nesnago kolikor je mogoče.

d'Regi ::

Hvala!
Sem formatiral in naložil XP-je.
Za enkrat ni bilo videti nobenih napak.
Malo bo počaneje delovalo vse skupaj, pa kaj hočemo... Saj bo šla stara kišta kaj kmalu stran...

Lp, Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406842 (3655) solatko
»

Slab performance novega racunalnika v enem izmed programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
223371 (2870) Ryker
»

Zamrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
271669 (1268) R-H-O
»

POMOČ! V igri se "ugasne" monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
171319 (1111) pivo
»

Nad32 problem?

Oddelek: Programska oprema
91072 (874) Spajky

Več podobnih tem