» »

Particije

Particije

tedybear ::

Kurba imel sledeče:
c: 11GB
d: 3GB
sedaj bi pa to nazaj združi pa mi Partition Magic 6 ali 7 javita napako!!!!
KAJ JE NAROBE?
REŠITEV?
KABEL RULA!!!

AlienGT ::

Ej, jest mam tud probleme s tem partition magic.
Mam WinXP (no pa sej ni važn). Ker sem rabil DOS (za en program pač) sem inštaliral partition magic, v upanju da bom s tem rešil svoje težave in imel eno particijo za WinXP, drugo pa za DOS.

NO (j..). Naredil sem lahko sicer dve particiji, vendar mi je metal ven ene errorje, tako da sem rekel da dam raje nazaj na eno particijo. Po lje šele začel nagajat. Komaj mi je uspelo.

Zdaj pa je problem ta, da mi ob bootu ponuja obe particiji, čeprav je samo ena, pa še vedno se po defoltu postavi na drugo, tako da če ne izberem v pol minute druge, se mi sistem seveda ne zboota avtomatsko.

Any idea??

tedybear ::

OBSTAJA ŠE KAK PROGRAM ZA ZDRUŽEVANJE PARTICIJ?
KABEL RULA!!!

Tomi ::

Recimo Setup za WinXP..
metrodusa.blogspot.com

krucymucy ::

Ako imaš win2k ali XP kar z CD-jem boot pa prvo pobriši vse - pol pa na novo postavi particije...
Ako pa imaš w9x ali ME pa z boot disketo kjer imaš gor fdisk...
Pa važno je da pol vse preformatirate (ne z quick) particije in pol na novo vse gor - sigurno ne bo več jebalo...

AlienGT ::

Tomi: Kakšen setup oz. kaj ima setup s particijami?

Krucymucy: Vem in se strinjam, vendar če nimaš prepisovalca in ne želiš zgubiti 5GB podatkov, bi bila bolša kakšna druga varianta kot pa "totalno sesutje".

Torej rabim nasvet kako odstraniti iz začetnega zagona izbiro med dvema particijama, tako da mi zlouda tisto ki želim (iz zgornjega posta je ta edina ki pravzaprav tudi obstaja). THX




Še tole: če jaz pišem post, kako naj hkrati gledam kaj je kdo napisal (da lahko citiram s copy-paste del njegovega besedilaa ipd. tako kot to počnete drugi)

Tomi ::

Če se ti je sesul sistem in daješ na novo gor Windowse, najlažje narediš particije kar v Win2000 ali Xp setupu.
Druga je, če nočeš izgubiti podatkov.
metrodusa.blogspot.com

tedybear ::

Seveda jaz ne bi rad zgubil podatkov.....ah
:'(
KABEL RULA!!!

Matek ::

Probaj na googlu iskat PartitionStar. JE dober, pa še na eno disketo gre, pa v dosu dela.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

|GrEgOr| ::

Pa saj te ob bootu ne sprešuje po praticiji. Vpraša te kvečjemu kateri OS želiš zagnat.
Tega se rešiš tako: označiš My computer ->(desni klik)Properties->Advanced->Startup and recovery. Pol tam ozančiš da bi mel rad Xp in odznačiš da bi rad imel seznam OS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
628020 (7104) buneech
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353478 (2302) teedy
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181773 (1519) Jakka
»

Delanje particij (NTFS)

Oddelek: Operacijski sistemi
151884 (1747) pivmik
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452360 (1731) BlackHole

Več podobnih tem