» »

Kašen procesor in ploščo??

Kašen procesor in ploščo??

rh^ ::

Zdravo, zanima me kašen procesor naj kupim okoli 1,7Gh in seveda tudi matično pološčo!!!!
8-)

BendeR ::

Jaz ti svetujem tak:

- Athlona XP 1600+
-Epox 8KHA+

Sicer ni 1.7GHz ampak 1.4GHz se pa ga trenutno najbolj splača kupit.

rh^ ::

Jaz sem realno razmišljal o enem P4 1,7...samo nevem..ki sem gledal razlike o cenah..in med 1,6 in 1,7 je minimalna a od 1,7+ se pa za ful poveča...tako da nevem!

VASkO ::

p4 1.7ghz je pocasnejsi od XP1600+ in nasploh so p4 pocasnejsi od AMDjev, samo prepplacal ga bi, raje vzami AMD+DDR+KT266A plosco in bos dal veliko manj denarja za boljsi komplet

rh^ ::

Kaj pa če bi recimo vzel AMD XP 1700+??

yjj ::

AMDji so vsekakor hitrejši od P4. Za primer vzemi najpočasnejšega XPje, ki na celi črti premaga P4 2000. Priporočil bi ti XPja 1600+ in plato ECS Elite, ter DDR pomnilnik

mh8759a ::

jaz ti vseeno predlagam p4, ker je dejstvo, da so inteli bolj zanesljivi in porabijo manj energije, zato tut ne rabis taksno kisto za cooler kot pri amdju. Poleg tega pa tista minimalna razlika, ki jo izmerijo na benchmarkih v korist AMDjev ne pomeni skoraj nic pri prakticnem delu.
Poleg tega pa lahko recem, da ne glede na teste po katerih naj bi bil AMD vedno hitrejsi, se meni zdi zmeraj pocasnejsi - kateregakoli AMD sem probal dosedaj. Sam imam npr. P4 1.5Ghz, moj oce ma pa Athlona XP 1600+ in se mi zdi, da Athlon dela precej pocasneje - ampak to je samo moj obcutek seveda.

Lp,
Marko

dr.J ::

Malo še poglej en post ravno na temo P4 ali Athlon. Jaz sprobam zadevo sam, potem se pa odločim. To je XP1600+ na Soyo K7V Dragon+, ki jo dobiš tukaj.

rh^ ::

Jaz si bom še vse malo poglewdal...hvala!!

_Mortal_ ::

AMD XP 1600+
jz jz si lastim 1500+ varjanto pa je huda. Pust tistga cepca k je neki basal v prid INTEL-a.To je zatiskanje oči. On si prav moj P4 je boljši od AMD XP poznam takšn folk ne razloč resice od želje. Pa še cenej te pride
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Han ::

Samo mimogrede: za P4 rabiš napajalnik s posebnim 12V priključkom, verjetno pa tudi novo ohišje. 8-O

rh^ ::

sej za proc sem se odloču da bo AMD samo še nevem al bi XP1600+ al pa XP1700+!?!?!?!
ostaja pa še plata...:\

ChiefThunder ::

vzem xp1600, plato pa ECS al epox...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tha_man ::

Sem opazil da se je 1700+ kar pocenil, zato lahko vzameš kar tega. Res pa je, da je razlika v primerjavi s 1600+ skoraj neopazna. Zelo majhne razlike med modeli XP-jev so tud razlog da se najbolj splača kupit najcenejšega, razen če misliš navijat. Baje se modeli od 1700 navzgor navijajo precej boljše kot 1500 in 1600.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tha_man ::

Aja, plata. Osebno sem raje vzel DFI AD70-SC kot Elitko. Je samo 5 jurjev dražja, ampak hitrejša (KT266A čipovje), ima pa tud 3 slote za DDR. Obstaja tud verzija z raidom, ki stane manj kot 40k SIT.


(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087973 (5374) GamingFish
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302291 (1807) Mercier
»

a se splaca duron 1300

Oddelek: Kaj kupiti
131513 (1259) tha_man
»

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
141165 (909) Dami
»

Resno vprasanje AthlonXP ali P4?

Oddelek: Kaj kupiti
301795 (1323) [t502]

Več podobnih tem