» »

Opera 9

1
2
3 4 5

darkolord ::

kriko1: final pa v tem primeru kljub temu ne pomeni, da bojo kar nehali delat... Delajo še naprej v praktično istem temu, tako da bojo nove različice še vedno vsak teden :D

drugače jaz v9 uporabljam čisto od prve preview verzije, brez kakršnih koli večjih težav (enkrat je blo neki z upgrejdom narobe, samo sem rešil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sherman ::

kriko1 se bi kar strinjal.
Včasih so bile beta verzije bolj dodelane od 9.0 final.

Pa tudi sam uporabljam verzijo 9 od prve preview različice in sem probal skoraj vse tedenske in nisem imel večjih problemov. Samo za širšo rabo pa po moje ni.
Verjetno jih je res marketing pritisnil zaradi predstavitve v Seattlu.

darkolord ::

Samo za širšo rabo pa po moje ni.

kaj pa je po tvoje narobe?

sherman ::

Sam nimam težav samo vidim po forumu in mailing listi da imajo dosti problemov z nadgradnjo.
Pa ne morem se znebit občutka da ni tako dodelano kot npr. 8.0, 8.5 ... Ne vem zakaj.

Then again ...
Mogoče je pa vedno tako in jaz samo sedaj bolj spremljam dogajanje. :8)

bmen ::

Mimogrede

ali je že narejen slovenski vmesnik za končno verzijo Opere 9??
... B ...

Oven-2k ::

Hm... tale release je pa čuden... Nekatere spletne strani, ki so z 8.5x izgledale normalno, so z devetico nekoliko "nenormalne" :( Naprimer www.nil.si ... Verjetno bom kar ostal pri 8.54 še nekaj časa.
Rok

jurre ::

@Oven-2k
kaj pa je nenormalno? Sem odprl to stran z IE, opero 9 beta in 9.0 pa mi deluje enako...

mirkuma ::

...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Road Runner ::

M.B.: če se ne motim so pri operi za devetko sodelovali z nekaterimi izdelovalci rte-jev. konkretno za tinymce vem da je bila v beta verzijah opere 9 polovična podpora (predvsem veliko boljša kot v 8.5), za 9 final pa darko pravi da zadeva v celoti funkcionira (sam še nisem testiral)
problem je da ni nekega standarda za te zadeve, zato mora bit koda pisana v večji meri za vsak browser posebej. zato ne morš prčakvat da kr naenkrat dela. glavno je da je funkcionalnost v browserju in zihr bojo tud v fckeditor dodal podporo za opero
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Road Runner ::

update: v večji meri tinymce deluje v operi 9

ne deluje:
- resizanje tabel z vlečenjem
- uporaba user-defined stilov

preizkušeno na uporabnost.info. najbrž je še kaka naprednejša funkcija ki ne deluje, ampak v osnovi zadeva deluje. pohvalno
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Res offtopic ampak vseeno... bo koristno:

Ogromno folka noče uporabljat Opere zato ker pač nima adblock plugina (kot Mozilla)... Torej, za vse ki jokate kako zelo oh-in-sploh ne morete živet brez adblock plugina v Mozilli/FF . Clickety-click. Življenje brez oglasov. Preverjeno deluje v vsakem browserju. Brez nekih pluginov. Tudi v tako osovraženem IE.
Life is as complicated as we make it...

sherman ::

Opera je dobila v 9.0 content block.

Čeprav funkcionalnost je bila prisotna že prej. Samo brez GUI. Potrebno je bilo ročno dodajat v filter.ini datoteko. No tudi to se je dalo delno uredit.

Brez kakršnihkoli pluginov. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sherman ()

Oven-2k ::

@jurre
- V zgornjem levem kotu strani pod gumbom "Login" je manjši okvir, ki prikazuje Poslovne novice - njegov desni rob je v operi zamaknjen nekaj milimetrov proti levi.

- Banner z akrobatskim letalom je na vrhu nad napisom "Enter NIL airspace" višji kot drugje (rob je nekaj milimetrov višji kot na drugih delih bannerja) in roza črta v obliki nekake močno sploščene sedmice je višj, kot bi morala biti.

- Če opravljaš NIL-ov online IP-primer tečaj, se navigacijski gumbi ne odzivajo na klike.

Nobenih od naštetih nevšečnosti nisem zasledil v 8.54, Firefox-u ali Mozill-i. No saj dejansko moti samo to z navigacijskimi gumbi.

BTW, za referenco uporabljaš IE? Bog pomagaj...
Rok

Stepni Volk ::

Popravlja tudi večjo varnostno luknjo prejšnjih verzij. A je prinesla s seboj novo.

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Affected Systems
Opera 8.54 and Earlier

Remediation Action
It is recommended that users upgrade to Opera 9.00, which addresses this vulnerability. Additionally, users should exercise caution while accessing the web, and should do so from accounts with limited privileges.

Stepni Volk ::

Popravil povezavi zgoraj. Luknja žal obstaja.

darkolord ::

Mimomgrede, na Operi so rekli, da to ni varnostna luknja oziroma Exploit, ampak čisto "navaden bug" - Opera se sicer sesuje, ne da se pa uporabit tega za pridobitev dostopa do sistema...

It is not a security vulnerability. It is a normal crash bug, and it cannot be used to execute remote code on your computer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

V kakšnem žnj jeziku pa je oni site ???:O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

5er--> ::

Litvanščini.

darkolord ::

Oven-2k ::

@darklord: Ja, ja sej vem :) Saj to je bilo prvo, kar sem naredil, ko sem opazil razliko. Samo vseeno - če je prej Opera prikazala stran normalno, sedaj je pa ne... jah ne vem no če bi to označil kot napredek. Po drugi strani pa, Opera pač prisega na čiste W3 standarde in po svoje je to popolnoma pravilno. No, ne bom se poglabljal - pač firefox za nil.si in opera za ostalo, pa je rešen problem :)
Rok

64202 ::

> Oven-2k: http://validator.w3.org/check?uri=http%...

Kaj je to zdaj zaen velidejtor?? IE je standard >:D :D
I am NaN, I am a free man!

mmmato ::

A se da zamennjat bližnico za "New tab" iz ctrl+t v ctrl+n?
Sem navajen na prejšnjo

darkolord ::

Mimogrede, Opera je zdaj na voljo še za vse ostale sisteme.

tyaz: Tools - Preferences - jeziček Advanced - Shortcuts - pri Keyboard klikneš Edit - v search napiši "t ctrl", klikni Edit in napiši "n ctrl" (brez narekovajev)

mmmato ::

tnx

Sba ::

Še komu zginja kurzor v Operi?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Jst ::

Ta verzija Opere se mi tako grdo in redno sesuva, da grem nazaj na 8.52.

Se mi dozdeva oziroma mislim, da se mi Opera 8.52 ni niti enkrat sesula.

Tale devetica je pa pis of krep.

Nekdo je dal tale link:

http://operawiki.info/WebDevToolbar?sho...

Na novo odprta opera. Prvi in edini tab Slo-tech s to temo. Click na zgurnji link in puf - access violation. Štirikrat sem naredil tako, kot sem opisal in štirikrat dobil access violation.


Groza, kaj so naredili z najboljšim brskalnikom. Sram jih je lahko!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

5er--> ::

PS: Po mojem si imel še kaj od stare opere v:
C:\Documents and Settings\"uporabnik"\Application Data\Opera

CaqKa ::

>>> darkolord: hja, jaz odpiram nove tabe tako, da kliknem z desno na prazen plac, kjer so tabi in izberem new tab

jaz podobno kot prej v maxthonu uporabim mouse gestures za to.. kliknem desno tipko pa miš potegnem dol.
sem pa iz maxthona navajen bil še nečesa..
da sem lahko nastavil mouse gesture, tako da sem potegno gor in je odplro novi tab in za link pobralo vsebino iz clip boarda. (open in new tab from clipboard).
tole pogrešam.

nastala je pa še ena težava.. imam namreč novo miš logitech v500 ki nima sredinskega gumba ker ima scroller rešen s pomočjo senzorjev.. pa nevem kako naj ofnam linke v novem tabu.. zaželjeno bi bilo da bi obe miškini uhci naenkrat klikno za novi tab..

pa še tretja stvar..

trenutno linke da se mi odprejo v novem tabu kliknem desno in potegnem dol. nato pa ta novo nastali tab z linkom postane aktivn.. nočem da postane aktivn, ampak si le želim da se linki v ozadju naložijo pa jih bom pogledal ko bom imel čas se jim posvetit.
grem pa 9final inštalirat.. ker zdaj imam kak 14 dni star build.

mene tudi motijo tile gumbi ki jih pri operi po svoje štrihajo..

/btw.. prešaltal iz maxthona na opero. samo da vidim če gmail dela vredi.. poleg gcalendarja.

/edit: ok opera ima malo drugačen mouse gesture za background opening. http://www.opera.com/products/desktop/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

pa še tole:
http://www.feri.uni-mb.si
ta nova opera mi vun pomeče reklami zgoraj desno, prejšni build mi je to prikazal.

pa še kak plugin za one dir up bi včasih prišel prav.

mirkuma ::

pa še tole:
http://www.feri.uni-mb.si
ta nova opera mi vun pomeče reklami zgoraj desno, prejšni build mi je to prikazal.

Final build, nameščen an novo, pred tem uninstall 8.54...deluje bp zgornja stran je identična IE prokazu...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

darkolord ::

in je odplro novi tab in za link pobralo vsebino iz clip boarda. (open in new tab from clipboard).

to se da. kombiniraš New Page in Paste and Go... bom malo kasneje napisal točno, če rabiš

CaqKa ::

ono ko so radio butni pa itd skinano po operino.. tools > apereance > spodaj daš windows native, pa vse špila kot po starem :)

darko ja napiši.
namreč nimam pojma kak se te mouse gestures pišejo.. v maxthonu si imel na izbiro katere pozna pa je blo..


poleg tega ugotvaljam da se to operine mouse gestures dosti bolj fiksne od tistih v maxthonu.

darkolord ::

CaqKa: Tools -> Preferences -> Jeziček Advanced -> Shorctuts -> Edit pri mouse -> klikni na Application -> izberi GestureUp -> namesto "Stop" vnesi "New page & Paste and go"

V istem dialogu lahko spremeniš tudi gesturo za odpiranje v background oknu

Kako to misliš "bolj fiksne" ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

CaqKa ::

tnx.. no tam nisem vedel kaj je treba vstavit za en operator..
namreč če pogledaš nižje so še uporabljene zadeve kot 'komanda,1' ali pa 'komanda1 | komanda2'
pri čemer nevem kaj tista vejica pomeni pa kaj pomeni pipe.

>>> Kako to misliš "bolj fiksne" ???

pri maxthonu si lahko bolj zavijugal pa se ni pritoževal. v skupnem seštevku je vedel da si potegnil dol.. pri operi ti ne pusti preveč vijugat.

pa še tole.. okrog gestures zgoraj.. v kolikor si kliknil v (levo) link in ga odnesel v bilokatero smer, ga je odprl v novem tabu. tukaj to sicer dela z klikom na sredinski gumb.. samo kot pravim logitech v500 nima sredinskega gumba. kak zaobit zadevo? ločijo mouse gestures med desnim in levim klikom? znajo pritisk obeh gumbov združit v sredniskega? (to bi načeloma moralo bit v driverjih nareto, vendar so očitno pri logitechu niso spomnili še na to (glavno da v ozadju laufa neki setpoint od LT, s katerim se ne da nič več naštelat kot z windows vmesnikom za miš :>))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kriko1 ::

Če se ti trese roka, oz. bolj vijugaš, odpri:
opera:config

in vnesi ’gesture‘ v polje find.
Igraj se z gesture Threshold.

2. se verjetno ne da, bi moralo biti rešeno prvo z gonilniki (poglej na logitechu za mouseware - to sem imel na win), opera ima še edino (po defaultu), da klikneš link z desnim in ga povlečeš dol nato gor.

CaqKa ::

sem pisal na logitech support, glede midle butna in emulacije..
aha. treshold.. bom čeknil.

oni mouse gesture sem pa itak že spremenil na gor. vseeno je poteg v bilko katero smer boljši od sredinskega klika, vsaj zame.

veteran ::

darkolord: seveda, klikneš "edit"... drugače imaš quick find po keyboard shortcutih, tako da če iščeš validate bo takoj našlo...

Ja, ta najde samo vgrajeni validate; tistih ukazov, ki so v web developer toolbaru pa ne. Kar pomeni, da brez popravljanja ini datotek ne morem obesit raznih bližnjic na tipkovnico... Nasploh je tale webdeveloper toolbar eno hudo gnilo jajce. Če inštaliram samo toolbar, je pol ukazov onemogočenih, brez webdeveloper menija namreč ne dela (te šare pa iz menija spet ne morem odstranit).

Ko sem končno premetal knofe v Main toolbar, me je še vedno motilo, da je webdeveloper toolbar pod vrstico s tabi (glej zgornjo sliko), premaknit se ga pa ne da; zato sem namestil še Web developer micro toolbar. In kaj ta stvar naredi? Sesuje moj Main toolbar!!! (glej spodnjo sliko) :D



Stvari so nekako preveč zabetonirane, očitno se ne da na enostaven način prilagoditi brskalnika. Dodatki (kot WebDeveloper toolbar) pa še v zgodnji alfa fazi razvoja.

CaqKa ::

kako spremenim to da ko zaprem en tab, da mi gre na tistega na katerem sem bil prej? jaz hočem da mi gre na tab ki je bil pred ravno kar zaprtim.
torej da ko sem na st.. pa si ofnam v ozadju iz stja dodatnih pet tabov.. pa grem potem na šestega..
pa ko ga preberem in zaprem mi na prvega skoči na st.. jaz bi pa rad da skoči na petega.

darkolord ::

Sesuje moj Main toolbar!!!

Sej lahko greš na Customize in gumbe ročno premakneš

Kar pomeni, da brez popravljanja ini datotek ne morem obesit raznih bližnjic na tipkovnico...

Lahko daš "New" in potem določiš Shortcut, na desni strani pod Actions pa ukaz, ki ga bližnjica od onega web developerja opravi

veteran ::


> Sesuje moj Main toolbar!!!
>> Sej lahko greš na Customize in gumbe ročno premakneš


A zdaj naj pa vsakič, ko bom inštaliral kakšen toolbar, ponovno premetavam knofe?? Tole je svinjarija - da en dodatek kar povozi moj toolbar (preoblikovan 'Main bar'). Stvar bi lahko naredila nov toolbar, ne pa da uporabniku sesuva nastavitve. :\

darkolord ::

EH, pol bi se pa najdu nekdo, ki bi reku da mu vsak dodatek naredi svoj toolbar in da je pol preveč toolbarjev. Jebiga.

veteran ::

Če jih je preveč, pa klikneš z desnim knofom na toolbar in v meniju vklopiš/izklopiš. Simpl. Aja, v Operi ta meni (seznam vseh toolbarov ob desnem kliku) sploh ne dela. ;>

darkolord ::

Ne da ne dela, ampak tega ni.

sherman ::

@CaqKa
Lahko rešiš z mouse gestures ali bližnjicami na tipkovnici.

Za mouse gestures dodaš npr. GestureDown, GestureRight, GestureDown ali pač nekaj kar ti je bolj všeč ;) , kot action pa Close page & Switch to previous page.

Podobno za tipkovnico. Izbereš kombinacijo tipk, action je pa enak kot pri mg.

kriko1 ::

Če jih je preveč, pa klikneš z desnim knofom na toolbar in v meniju vklopiš/izklopiš.

Tools->Preferences->Advanced->Toolbars, tam si izbereš

CaqKa ::

sherman.. tnx oni drugi del sem nucal..
& switch to previous..

samo ko gumb na xu zaprem pa gre še vseeno nazaj na oni tab iz katerega je bil odprt..

sherman ::

To mislim da se trenutno ne da spremenit. Naj me kdo popravi, če se motim.

Lahko si pa dodaš custom button nekam na primerno mestol, ki to naredi.
Close page & Switch to previous

Ni ravno enako kliku na X je pa dober približek, če ti gestures in bližnjice na tipkovnici ne odgovarjajo. ;)

Tukaj imaš še več gumbov in navodila kako jih dodat.

kriko1 ::

samo ko gumb na xu zaprem pa gre še vseeno nazaj na oni tab iz katerega je bil odprt..

Je treba pogledat kaj v:
opera:config

Vem da v starejših različicah si lahko štimal v ui-ju, nevem zakaj so vrgli ven.

CaqKa ::

tale opera config in prav tako pri mozili ali ff se mi zdi tak zgrešen.. to je vse tak nepregledno...

kje naj najdem to?
če napišem v iskanje tab pa mi čisto malo rezultatov da..

te nastavitve niso nič self explainable..

kaj recimo tole pomeni: opera:config#Network|HTTPAcceptCharset
na nekaterih straneh mi namreč šumniki ne delaj pravilno, čeprav na ieju delajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera Mini 4 beta

Oddelek: Novice / Brskalniki
285000 (3883) jest10
»

Opera 9 Technology Preview 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
537963 (6141) kriko1
»

internetni brskalnik

Oddelek: Programska oprema
323896 (3466) M.B.
»

Opera 9 Preview 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
404625 (3304) MrStein
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436704 (6704) Kaboom

Več podobnih tem