» »

Opera 9

1
...
3 4
5
»

kriko1 ::

Si naredu tole:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

kozjakovec ::

Že dela pa hvala lepa.No mimogrede imam še eno pripombo oz.pripomba ne leti na Opero,namreč preko nje se ne delati elektronsko bančništvo na PBS(začelo se je v času ponarejene spletne strani NLB ).

kriko1 ::

Pripombo obrni na tvojo banko, to ni problem opere.

kozjakovec ::

Saj sem napisal da pripomba ne leti na Opero,dejstvo pa je , da je pač v vsakodnevnem življenju Opera proti IE in FF pač zapostavljena pa če je to prav ali ne.

kriko1 ::

Pardon, sem spregledal tisti ne. Teži tvoji banki, mogoče bo kaj, sicer probaj maskirat ID (če je samo tukaj problem).

Matevžk ::

No, ravno zato sem menjal banko. (To je vedno alternativa teženju, čeprav narediš bolj dobro delo s slednjim.)

Mati je ostala in imam zdaj vsaka dva meseca, ko se spomnijo celo tehnologijo avtentikacije in podpisovanja menjat, na njenem GB-Linku (ki tako ali tako deluje samo v IE), polno težav, da vse komponente poinštaliram. WTF. Ne rečem za bančništvo za firme, kjer vse banke uporabljajo elektronske podpise itd.

Jaz sem na abanki in deluje zakon v kateremkoli browserju (na kateremkoli OS), ki podpira avtentikacijo z digitalnimi certifikati in Javascript (tudi brez slednjega bi se pogojno dalo).
lp, Matevžk

kozjakovec ::

Pravkar sem nadgradil Opero v verzijo 9.2.Imam idejo,namreč preštejmo se uporabniki Opere v Sloveniji.
Pri nas smo 4.

mirkuma ::

Matevzk za katero spletno banko gre? KlikNLB deluje bp na Operi oz v.8.52 naprej.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Matevžk ::

GB-Link (Gorenjska Banka).
lp, Matevžk

kriko1 ::

Kaj pa ne dela? Si probal kamuflirat kot mozilla ali IE (Desni klik -> edit site preferences -> network -> mask as (IE / mozilla))?

Loki ::

skb banka nima klika.... ima pa tisto rsa key in varno povezavo. ce pa dela v operi pa ne vem.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Matevžk ::

Dolgo že nisem sprobaval, ampak kolikor vem, so bile nore težave s komponento za podpis (ja, tam zahtevajo digitalni podpis ...) ...
Za razliko od e-davkov, kjer so lepo vse dokumentirali tudi vsaj za mozilla-based browserje in Linux OS ...
lp, Matevžk

neres ::

Opera 9.2

Ena novost, ki se jo najprej opazi je Speed Dial.

Urc ::

Hvala za informacijo, grem upgrejdat =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Parsifal ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima kako seda spremeniti vrstni red prikazovanja zavihkov. Namrec ko zaprem zavihek se mi potem odpre zavihek na katerem sem bil prej in ne naslednji po vrst, kar bi rad nastavil da se odpre(nekako bolj navajen iz FF). Vem da so nekateri imeli že tako vprasanje vendar nikjer nisem zasledil uporabnega odgovora in tudi v opera:config nimam pojma ket se da nastavit, če se sploh da.

Lp

kriko1 ::

Tools->preferences->advanced->tabs pa tam imaš cycle... ne vem kako je v ff.

Parsifal ::

Tools->preferences->advanced->tabs pa tam imaš cycle... ne vem kako je v ff.

To deluje ko uporabljam control+tab, ko pa z miško kliknem na close na zavihku pa to ne deluje. Rabm pa v operi. Lp

darkolord ::

Lahko si daš en gumb iz tukaj (Close current page & switch to next one) na konec toolbara

Parsifal ::

Ni idealno, vendar je. Sicer sem nov v Operi in nekako sem navajen drugacnega obnašanja zavihkov, zato sem mislil da se mora kje sam odkljukat, vendar ocitno tega ni. Je pa približek temu ta gumb in ni edini ki bo romal v mojo Opero. Lp

R33D3M33R ::

Če vpišeš opera:config in v quick find vpišeš: cycle, dobiš na voljo tri nastavitve. Alternative Page Cycle Mode bi lahko bilo to kar ti iščeš, spremeni vrednost na 0.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Parsifal ::

Vrednost more bit na 1 da je tako kot želim. vendar to deluje spet samo na control+tab in ne kadar z miško zaprem zavihek. K danes k brskam v operi in mam pač tako navado da na eni strani odprem 10 zavihkov in potem skočim na 1 zavihek, ga preberem in zaprem, nato pa mi namesto da bi skočil na naslednji zavihek skoci na recently used zavihek. o mi ni všeč in še ternutno uporabljam un gumb, ki ga je predlagal Darkolord, vendar bi raje da ko kliknes na X gumb na zavihku da skoči pač na naslednji po vrsti. Drgač pa hvala za vso pomoč
Lp Anže

kriko1 ::

Close page & Switch to next page lahko uporabiš na mouse gesture, ali na bližnjici na tipkovnici, nikjer pa ne zasledim kako bi se to dalo naštimat na srednji miškin gumb.
Npr, v tools->preferences->advanced->shortcuts->keyboard setup->edit poiščeš "w ctrl", ki ima privzeto "Close page, 1", spremeniš na "Close page & Switch to next page". Isto lahko narediš za miško, vendar ne za sredinski gumb ali s klikom na X (vsaj za zdaj).

darkolord ::

Nope, za to dvoje se ne da

Kiborg ::

Eno vprašanje. Kje bi se dalo dobiti slovenski prevod Opere 9.21?

mmmato ::

Kako skopiram bookmarks in vse nastavitve iz opere, ištalirane na xp v visto?

Jst ::

File / Import and export / Export bookmarks
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kriko1 ::

Lahko poskusiš s prenosom mape iz documents and settings (opera), katera vsebuje vse nastavitve.

Mavrik ::

V WinXP vzameš mapo C:\Documents and Settings\(tvoje up. ime)\Local Settings\Application data\Opera ter jo v Visti daš v C:\Users\(tvoje. up. ime)\AppData\Roaming\Opera
The truth is rarely pure and never simple.

mmmato ::

Hvala

xtrEeme ::

Jaz pa neven kako bi nastavil na defoult da bi mi .torrent datoteke odprlo avtomatsko z torrent odjemalcem (npr. utorrent). Opera mi namreč avtomatsko odpre z svojim programom za torrente pa neven kje se da to prenastavit??
hvala

CaqKa ::

vem da smo na to že enkrat odgovarjali sem tudi sam rabil.. zdaj kolkor se spomnim ima opera nek opera:config al nekai takega. pol pa je nekje zgoraj search box.. pa tam noter napiši torrent. boš hitro našel nastavitev.

pino ::

napis v browser
opera:config
tam imas bittorent in daj kljukco stran pa bo.
LP Pino

Jst ::

En problem.

Na novo postavljen sistem XP.
Frišna inštalacija Opere 9.24 Build 8816.

Primer 1

Primer 2

Primer 3

Kot vidite, Čisto zgoraj v naslovni vrstici mi za vsako stran piše "1274:905" ter nato stran, na kateri sem in seveda " - Opera".

Trenutni primer: "1274:905 - Slo-Tech | nova perspektiva računalništva | vnos sporočila - Opera"

Zgoraj nekaj slik mojega problema.

Prevx mi ni našel nobenega spyware-a. Avast imam inšraliran kot prvo stvar po driverjih za NIC in chipset.

Se je že kdo srečal s tem? Ve zakaj se mi je to zgodilo in kako rešiti?



edit: dodal linke do slik, ker mi st.slika ni hotela prikazati slik.
edit2 - odstranil slike, da ne motijo
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

R33D3M33R ::

Opera ti prikazuje velikost brskalnikovega okna. Vtipkaj opera:config in poišči User Prefs -> Show Window Size, počisti kljukico in daj save.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Jst ::

"Tools / Preferences / Browsing / Show Web page dimensions in title bar" sem imel obkljukano. My mistake, obviously.

Reedemeer, hvala.

Sem se že ustrašil kakšnega zlobnega spyware-a/rootkita.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Hardstyle ::

Pravkar sem dobil obvestilo za update in sicer v verzijo 9.25.

http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/925/

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Ah, le security update ... jaz čakam na final 9.50 verzijo, ta bo odlična zadeva.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera Mini 4 beta

Oddelek: Novice / Brskalniki
285008 (3891) jest10
»

Opera 9 Technology Preview 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
538008 (6186) kriko1
»

internetni brskalnik

Oddelek: Programska oprema
323902 (3472) M.B.
»

Opera 9 Preview 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
404641 (3320) MrStein
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436718 (6718) Kaboom

Več podobnih tem