» »

kako naložiti Win XP Prof SLO na prenosnika HP Compaq nx6125

kako naložiti Win XP Prof SLO na prenosnika HP Compaq nx6125

pavl ::

Na nov prenosni računalnik HP Compaq nx6125 mi ne uspe naložiti oken WIN XP Prof SLO (originalni cd od Ministrstva za šolstvo). V BIOS-u sem nastavil v Advanced-Boot Options: Multiboot: Enable, boot order: optical device drive: first. Ko shranim spremembe, se pojavi vprašanje, ali naj se zažene MultiBay ali HD. Ne glede na to, kaj izberem, se vedno zažene DOS. V trgovini so mi rekli, da so mogoče krive napačne nastavitve v BIOS-u, več pa ne.

Prosim vas za nasvet, kaj storiti, (kaj spremeniti?).

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Pavel

madviper ::

Kolk sem se jaz igral s tem laptop-om, misim, da moraš pr zagonu stisnit F2 al neki podobnega (sej piše), pa tam pol zbereš boot from CD.
I'd like to do something crazy!

pavl ::

Ob zagonu napiše: F10: ROM based setup. Ko pritisnem F10, se odpre BIOS.

Ko pridem iz BIOS-a, se ponovno pokaže modro okno z naslovom Select boot device. Možno je izbrati možnosti Notebook MultiBay, Notebook hard drive. Katerokoli izbiro označim, v vsakem primeru pokaže možnost izbire jezika. Nato se pa zažene (pokaže) dos-ovo okno.

Sixty9 ::

Srečno... Nekatere plate imajo možnost izbiranja BOOT naprave s tipkama F9 ali F11 - poskusi nakaj od teh tipk... Samo čudno, če izbereš BOOT FROM MULTIBAY - to je CD predvidevam - bi moglo bootat s CD-ja. Možno je tudi da imaš neko čudno zadevo WIN CD-ja, ki nima možnosti BOOT-a. Poskusi s kakšnim drugim BOOT CD-jem, ki sigurno dela...

(pa ne pozabi pritisniti "any key" ko te vpraša če bootne s CD-ja) :D :D :D
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Zheegec ::

Ja ko si v tistem oknu v BIOS (ko stisneš F10) označi CD/DVD napravo, potem pa mislim da je F5/F6 za premik tega na vrh seznama, stisni save in to je to.

Saj ko si v tistem oknu imaš spodaj navodila ane :>
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pavl ::

Thedarkness: CD je originalen. Z njim sem ze tudi sam nekajkrat instaliral okna na (namizne) pc-je. Tu je vzrok za mojo težavo po mojem mnenju ali neki novejši BIOS (?) ali prenosni rač (??).

ALIEn3001: Kolikor se spomnim, sem s smerno tipko spreminjal vrstni red zagonske naprave. In ko sem nastavil "first" za optical device drive, so se temu ustrezno spremenile nastavitve drugim enotam.

Po navodilih sem shranil s funkcijsko tipko F10 in nato potrdil. Okna sem ze namescal, tako da "obicajen" postopek poznam.

Hvala vam za trud. Ce ima slucajno se kdo kaksno idejo ali izkusnjo, bom pa vesel.

Sixty9 ::

Tole je neka sumljiva zadeva... Preko USB-ja se pa po mojem ne da bootat... kokr jst vem - ker se USB v WIN vedno resetira... Ali pa se da bootat samo s CD-ja pa ne s prenosnega diska - de bi imel gor naložene WIN XP... vsaj kokr sem se jst s tem nekaj igral pa to... Poznaš koga, ki ima USB Disketnik ali pa USB CD de bi tak poizkusil - mogoče je pa le v BIOS-u problem de noče bootat - ali pa CD ROM ne podpira BOOTA (kar dvomim).

Koliko pa je to kej stara zadeva, če smem vprašat?
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Sixty9 ::

Se nekaj...

Tu HP Overview sem zasledil, naslednje:

"Operating system: Microsoft® Windows® XP Professional SP2 or
Microsoft® Windows® XP Home Edition SP2
This system is Windows Vista Capable"

Tako, da je tole kar se tebi dogaja prava uganka... in žal ti ne znam več pomagat, razen če ne poizkusiš res tako kot sem napisal prej...
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Mirč ::

ne nastavljat v biosu sam v boot menujo da naj boota iz cd-roma
lp

mrTwelveTrees ::

poglej za novejši bios; proba z katerikoli drugim boot cdjem ?

----------------------------------------------------------------------------------
Innovative security features: Biometric fingerprint sensor, HP ProtectTools, an optional Smart Card Reader, BIOS based user authentication at ‘boot’ and HP Drive Lock technology. HP Local Recovery Solution by Altiris enables quick recovery of data.

"BIOS based user authentication at ‘boot’ " WTF ? :\


http://www.laptopsdirect.co.uk/HP_Compa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610521 (8035) krepki
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383177 (2640) N0t0ri0us
»

na novem prenosniku ne moirem naložiti windowsow

Oddelek: Pomoč in nasveti
181033 (703) maremare

namestitev sistema na hp6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
222456 (1349) Zheegec
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292404 (1759) astrofizik

Več podobnih tem